23 Eylül 2020 Çarşamba   

NİCE YILLARA!

 

DERNEKLER ya da vakıfIar, insanların bir araya gelerek, toplumun ihtiyaç ve faydasına iyi hizmetler verebilmek için, hizmet yarışının yapıldığı alanlardır. Dernekler ve vakıflar, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) buyurduğu “Sizin en hayırlınız insanlara faydalı olanınızdır” hadisine mazhar olmak için, gönüllülük esasına dayalı, topluma hizmette bayrak yarışının yapıldığı yerlerdir.  
Dernekler; kimsenin şahsi mülkü veya aile mirası değil, topluma ait kurumlardır.
Bir toplumun geleceği çocukların eğitiminden, çocukların eğitimi, ekonomik yeterlilikten, ekonomik ve sosyal kalkınma ise toplumsal dayanışmadan geçer.  
Bunları yapabilmemiz için birlik, beraberlik ve dayanışmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu unutmamamız gerekir.
Bireyler olarak üstümüze düşen sorumluluğu yerine getirip bir an önce derneklerimize ve vakıflarımıza sahip çıkmamız zaruret arz etmektedir.
Henüz herhangi bir derneğe üye değilsek hemen gidip üyelik başvurumuzu yapalım. Güçlü bir Türk toplumu için ilk adımımızı atalım..  Allah yâr ve yardımcımız olsun..
***
1948 yılında Makedonya Üsküp’te kurulan Yücel Teşkilatı, Türklerin daha iyi haklara kavuşması için mücadele eden bir platformdu. Yücel Teşkilatı’ndan Şuayip Aziz, Ali Abdurrahman, Nazmi Ömer ve Adem Ali, düzmece mahkemelerde yargılanmış ve 27 Şubat 1948’de idam edilmişlerdir. Bu şehitlerimiz her yıl derneğimiz tarafından anılmaktadır. Rumeli Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanımız Adnan Şahinler’in önderliğinde bizlerin de Bayrampaşa, Kağıthane ve Kemerburgaz şubeleri olarak içinde yer aldığımız Yücel Şehitleri Mevlidi, bu yıl ilk kez Büyük Çamlıca Camii’nde gerçekleştirilmiş ve çok yoğun bir katılım olmuştur. Ardından da Fatih’te Yücel Şehitleri’ni anma töreni düzenleyerek kendilerini saygı, minnet ve rahmetle andık. 
***
Gazetecilik günümüzün en ağır ve en çok sorumluluk isteyen mesleklerindendir.
Bayrampaşa ve bölgesinin gözü, kulağı, dili ve belleği olan Paşavizyon Gazetesi geçtiğimiz günlerde 12. kuruluş yılını kutladı.
Benim de köşe yazarları arasında onurla ve gururla bulunduğum, birbirinden kıymetli yazarlarımızın görüşlerini özgürce dile getirmelerine olanak tanıyan Paşavizyon Gazetesi daha güçlü ve sağlam adımlarla yoluna devam etmektedir.
Başta Genel Yayın Yönetmenimiz Cemil Sağlam olmak üzere gazetecilik mesleğinin kamuoyunu doğru ve tarafsız şekilde bilgilendirmenin yanında, kamu kuruluşları ve yerel yönetimlerle vatandaş arasında bir köprü vazifesi gören tüm çalışanlarımızı tebrik ediyorum. Nice yıllara Paşavizyon!

Tarih: 15 Mart 2020 Pazar    Hit: 3631
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol