24 Şubat 2019 Pazar   

NEFİS BİR ET İÇİN EN DOĞRU TERCİH: KASAP ŞAKİR

NEFİS BİR ET İÇİN EN DOĞRU TERCİH: KASAP ŞAKİR
 

İstanbul’da et üzerine hizmet veren binlerce mekanın olduğundan söz etmek mümkün. Ancak söz konusu et gibi ciddi bir yemek olduğundan birbirinden farklı pişirme metotları ortaya çıkıyor. Kimi eti baharatsız yiyemezken kimi marine edilmiş usulü sever. Bazıları tercihlerini az pişmiş etten yana kullanır, kimi için ise et çok pişmiş olmalıdır. Yani hizmet vermekte olan firmalar aslında her müşterinin damak zevkine hitap edecek ustalar ve şefler ile çalışmalıdır. Kuruluşu çok eski değil ama lezzeti çok eskilere dayanan Kasap Şakir’i özel yapan ise müşteri odaklı çalışması ve damak zevkine uygun et yemeği ortaya koyması. Izgara eti neredeyse sevmeyen çok az kişi vardır. Et özelliğini ve tadını kaybetmeden pişerken kokusu etrafa yayılır. Aslında iyi et lokantaları söz konusu olduğunda ızgara sisteminin de güçlü olması beklenir. İnsanlar daha çok etin pişme sırasında sesini duymak ve kokusunu almak istiyor. Kasap Şakir de geniş ve güçlü bir ızgara sistemine sahip. Kasap Şakir’in en önem verdiği müşteri memnuniyeti de bu noktada devreye giriyor. Çünkü güçlü ızgara sistemi pişme esnasında etlerin daha kolay kontrol edilmesini sağlıyor.
Bayrampaşa’daki Titanic Otel’in altında yaklaşık 4 yıl önce kurulan ancak geçmişi çok öncelere dayanan Kasap Şakir, kısa sürede İstanbul’un en tercih edilen et restoranları arasında yer aldı. Birbirinden lezzetli menüleriyle müşteri diyemedikleri misafirlerini, en güzel şekilde ağırlayan Kasap Şakir’in İşletme Müdürü Celalettin Bolat, Paşavizyon Gazetesi’ne, insanları çıkardıkları lezzet yolculuğu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

KASAP ŞAKİR’İN KURULUŞUNDAN BAHSEDER MİSİNİZ?
Bayrampaşa’da böyle bir mekanın eksikliğini gördüğümüz için Kasap Şakir’i yaklaşık 4 yıl önce ilçemize kazandırdık. Bayrampaşa ve çevre ilçelerde yaşayan halkın en özel ve en güzel lezzetleri başka yerlerde aramasın, kendi ilçesinde damak tadına en uygun lezzetlere kavuşabilsin diye Kasap Şakir’i hizmete açtık. Çünkü bizim için Bayrampaşa halkı her şeyin en güzeline en özeline layık. Müşterilerimiz evimize gelen birer ‘misafir’ olarak düşünmek ve onları uğurlayana kadar güzelce ağırlamaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz. ‘Yemek sevgimizi’ misafirlerimizle paylaşmak, dillere pelesenk olmuş ‘steakhouse’ların alaturkalaşması, geleneksel ızgara çeşitlerini uygun fiyatla ve lezzetle sunmak için yola çıktık. Rahmetle andığımız büyüğümüz İbrahim Yıl-dız’dan, oğlu Şakir Yıldız’a, ardından da oğullarınn ve torunlarının devam ettirdiği bu hikaye 2014 yılında ‘Kasap Şakir’ olarak ticari girişime dönmüştür. Eğer ki her hikayenin özünü oluşturan bir mesaj varsa, bizim hikayemizin özü ‘sevgi’den geçmektedir. Nesiller boyu yemek yemeyi sevdiği kadar, yapmasını da seven bir aile olarak; ilk günkü yemek yeme sevdamızı kıymetli misafirlerimizle paylaşmak istedik. Yemek yeme sevgimizi misafirlerimize ulaştırmak için; işimize besmele ile başladık, bonfilenin lokum gibi yumuşak olanını seçtik, antrikotlarımızı güzelce dövdük,  salatalarımız için her gün taze sebzeler getirip ince ince dilimledik, yemeğin üstüne güzel bir çay içilir dedik, çayı taze demledik, eh tatlısız da olmaz dedik, leziz tatlılar yaptık. Sonra baktık ki lezzetimiz kadar annemizin güler yüzüne, kardeşlerimizin sohbetlerine, babamızın sofra konuşmalarına da ihtiyacımız var; çalışanlarımızla bir aile olup misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlamaya çalıştık. Bizim hikayemizin havalı bir geçmişi veya büyük ödülleri yok,  biz sadece yemek yapmayı da yemeyi de sunmayı da seven bir aileyiz.

İŞLETMENİZDE SUNDUĞUNUZ HİZMETLER NELERDİR?
Mekanımız haftanın 7 günü, sabah 08.00’den gece 23.00’e kadar açıktır. Kasap Şakir olarak ızgara çeşitlerinin yanı sıra sabahları kahvaltı da veriyoruz. Kahvaltının yanında omlet, menemen, kavurmalı yumurta ve karışık omlet de misafirlerimiz isterse hazırlıyoruz. Et ürünleri olarak Dana lokum, Dana şaşlık, Dallas Steak, Kuzu kaburga, Kuzu leblebi, Kuzu külbastı, Şakir hamburger, Yaprak steak, Şakir special köfte, Hellim fıstıklı sucuk, Hellim peynirli sucuk, Kasap et ürünleri olarak Şakir Takoz, Steak antrikot, Dana antrikot, Dana lokum et, Dana şiş, Dallas Steak et, Dana şaşlık et, Hardal soslu kontrafile, Taze baharatlı kontrafile, Kuzu pirzola, Kuzu leblebi et, Sezar bonfile, Şakir sarma lokum, Kuzu böbrek, Kuzu kafes, Kuzu külbastı et, Kuzu T bone, Kuzu küşleme, Şakir special, Şakir Hamburger, Şakir satır köfte, Fıstıklı İnegöl köfte, Kaşarlı köfte, Acılı köfte, Kaşarlı mantar, Şakir kangal sucuk, Hellim fıstıklı sucuk et ve Tavuk pirzola ürünlerimiz bulunuyor. Her gün çorba çeşitleri olarak Gerdan çorbası, Mercimek ve Ezogelin çıkıyor. Ara sıcak olarak Dil peynirli, Kaşarlı mantarlı ve Patatesimiz mevcut. Salata çeşitleri olarak Çoban salata, Akdeniz salatası, Mevsim salatası, Roka salatası, Nurdağı salatası ve Söğüş salatamız bulunuyor. Meze olarak Şakşuka, Patlıcan ezmesi, Haydari ve Çömlek yoğurdumuz mevcut. Tatlı olarak her gün Gaziantep’ten getirdiğimiz Kaymaklı havuç dilimi tatlısı, Fıstıklı Sultan kadayıfı, Dondurmalı irmik tatlısı ve sütlacımız ile mevsiminde de Kabak tatlımız bulunuyor. İçecek olarak ise çeşitli meşrubatlar ile çay ve kahve çeşitlerimiz yer alıyor.

KASAP ŞAKİR’İ DİĞER İŞLETMELERDEN AYIRAN EN ÖNEMLİ ÖZELLİKLER NELERDİR?
Genellikle kurumsal ve profesyonel iş yemekleri hizmet anlayışı kaliteli restoranlarda gerçekleşir. Ayrıca et lokantaları iş yemekleri konusunda en uygun restoranlardandır. Profesyonel anlamda hizmet veren Kasap Şakir’i özel kılan ise temizlik konusunda en az et konusunda olduğu kadar hassas olması. Ayrıca ferah ve düzenli restoranı, güler yüzlü ekibi de bu memnuniyetin bir parçasıdır. Bizim için müşteri memnuniyeti daima en üst noktadadır. Kasap Şakir’de kullanılan tüm ürünler günlük ve taze olarak alınmaktadır. Etlerimizi hep aynı işletmelerden alıyoruz. Tüm etlerimizi Konya, Afyon, Trakya ve Çanakkale yöresinden yetişen hayvanlardan seçiyoruz. Meze ve salatalarda kullandığımız tüm sebze ve meyve çeşitlerini de günlük olarak alıyoruz. Tüm ustalarımız alanında uzman kişilerden oluşmaktadır ve hepsinin çok önemli meslek tecrübesi bulunmaktadır. Kasap Şakir’i sabahları saat 08.00’de kahvaltı hizmeti vermek için açıyoruz. Etlerimizi öğle vaktine kadar hazırlıyoruz. Öğlenleri saat 12.00-16.00 arası bir yoğunluk oluyor. Yaklaşık 150 kişilik kapasitesi bulunan mekanımızda gece saat 23.00’e kadar hizmet veriyoruz. Bunun yanı sıra isteyen müşterilerimiz daha önceden hazırlanan pişmemiş etlerimizden de dilediği kilogramda satın alabilmektedir.

ETLERİNİZİN ÖZELLİKLERİNDEN VE PİŞİRME ÇEŞİTLERİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ?
Pişirmede en önemli özelliklerden biri ete iz bırakan ve tam ısısında pişmesini sağlayan ızgara demiridir. Bunun yanında kullanılan kömür ve miktarı da çok önemlidir. Etlerin dinlendirilmesi, mühürlenmesi ve soslanması da lezzet açısından çok önemli bir yer tutmaktadır. Ete lezzet katan pişirme teknikleri çok önemlidir. Müşterilerin tercihine göre etlerimiz ustalarımız tarafından az, orta ve çok pişmiş olarak hazırlanarak servis edilmektedir. Etin bir parmaktan daha kalın olması sertleşmesine neden olur. Usta şeflerimiz etin kurumasını da önlemek için ızgaranın her zaman uygun ısıda olmasına dikkat ederler. Eti dinlendirmenin önemi;  pişip masaya geldiğinde fark edilir. Terbiye edilmek için en az 4 saat dolapta bekletilmesi gereken et ortaya lezzetine doyulamayacak tarifler çıkmasını sağlar. Ayrıca kendi yağında kızaran etlerin protein açısından daha besleyici değerlere sahip olduğu da bilinmelidir.

KASAP ŞAKİR’İN RAMAZAN AYINDAKİ MENÜSÜ HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?
Kasap Şakir ailesi olarak herkesin Mübarek Ramazan ayını kutluyoruz. Ramazan ayında misafirlerimizi Kasap Şakir’in eşsiz yemekleriyle ağırlamaktan büyük memnuniyet ve gurur duyacağız. Misafirlerimizi Kasap Şakir’de Razaman ayında birbirinden lezzetli yiyeceklerin bulunduğu özel menümüzle müşterilerimizi ağırlayacağız. Ramazan ayında dileyen kişi ve kuruluşlar için de toplu iftar hizmeti vereceğiz. Misafirlerimiz öncelikli olarak oruçlarını içinde Hurma, Kuru üzüm, Fındık, Kaşar Peynir, Siyah ve yeşil zeytin, reçel, bal ve tereyağından oluşan iftariye tabağı ve su ile açacaklar. Sonra günün çorbasıyla midelerini rahatlatacaklar. Ara sıcak olarak Su böreği, Patates kızartması ve mevsim salatası sunacağız, ardından içinde Şakir köfte, Kuzu şiş, Kuzu pirzola, Izgarada kaşarlı mantar, Dana antrikot veya Dana kontrafileden oluşan Şakir Izgara Tabağı’nı ikram edeceğiz. Misafirlerimiz yemeklerini yedikten sonra Güllaç, Fırın sütlaç, Pasta dondurması ve İrmik tatlısı ile iftar akşamını tatlandıracak. Yanında da içecek olarak meşrubat, meyve suyu çeşitleri, ayran, çay, kahve ve şerbet çeşitlerimiz de mevcut olacak. Ramazan ayında güzel bir iftar akşamı geçirmek isteyenleri Kasap Şakir’e bekliyoruz.

 

 

 

Tarih: 16 Mayıs 2018 Çarşamba    Hit: 11741

Fotoğraflar
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • Kasap Şakir  24/01/2019 08:20:57

  Merhaba, Kasap Şakir web sitemize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz http://www.kasapsakir.com/ iyi Günler