18 Ocak 2019 Cuma   

MUHAMMED SANCAKTAR ADAY ADAYI

MUHAMMED SANCAKTAR ADAY ADAYI
 


Rumeli ve Balkan göçmenlerinin en büyük derneklerinden birisi olan Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı, Rumeli Bayrampaşa Balkan ve Trakya Platformu Başkanı ve Laleli Sanayici İş Adamları Derneği Başkan vekili ve Paşavizyon Gazetesi yazarı Muhammed Sancaktar; AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili aday adayı oldu.
Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nde yönetimi ile birlikte yaptığı başarılı çalışmalarla dikkat çeken Muhammed Sancaktar, aynı zamanda kurucusu olduğu ve başkanlığını da yaptığı Rumeli Bayrampaşa Balkan ve Trakya Platformu ile çoğu Balkan ve Rumelili derneği bir çatı altında altında toplamayı başardı.
1965 Yılında Sancak Bölgesi Tutin şehrinde doğan Sancaktar, daha 3 aylık iken ailesi ile birlikte Türkiye”ye, İstanbul'a göç etti. İlkokulu Bayrampaşa Yıldırım Mahallesi”nde bulunan Şehit Kamil Balkan İlkokulu”nda okuyan Muhammed Sancaktar, sırasıyla Oğuzhan Ortaokulu ve Sağmalcılar Lisesi’ni de bitirdi. 1987-1988 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Sancaktar, İngilizce, Boşnakça ve Doğu Bloku ülkelerinin bir çocuğunun dilini bilmektedir. Muhammed Başkan evli ve 3 çocuk babasıdır.
Laleli’de İntersan adlı tekstil firmasını kurarak ticaret hayatına daha üniversite yıllarında başlayan Muhammed Sancaktar; özellikle kamu yararına çalışan bir dernek olan Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nde yıllarca yöneticilik yaptıktan sonra başkanlık görevine de seçilerek camiada taraflı tarafsız herkes tarafından oldukça sevilen ve sayılan bir kişi oldu.
Başkan Sancaktar, derneklerde yaptığı çalışmalarının yanında 2009-2012 yılları arasında Yıldırım Mahallesi’nin basketbol takımı olan Yıldırım Bosna Kız Basketbol takımının 1. Lig’e kadar yükselmesinde Basketbol Şube Başkanı olarak büyük bir emeği oldu.
AK Parti İstanbul 2. Bölge’den Milletvekilliği Aday Adaylığı başvurusu yapan Başkan Muhammed Sancaktar’ın Temayül Sıra Numarası 222.

Tarih: 09 Mayıs 2018 Çarşamba    Hit: 8135

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol