04 Haziran 2020 Perşembe   

MİNİK ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLERİNİ ALDI

MİNİK ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLERİNİ ALDI
 

Bayrampaşa Belediyesi ve Bosna Sancak Kültür ve Dayanışma Derneği Gençlik kolu işbirliğiyle ‘uyuşturucuya değil, spora bağlan’ sloganıyla düzenlenen 3x3 Basketbol Turnuvası sona erdi. Altı farklı kategoride gerçekleşen turnuvanın birincileri ödüllerini Başkan Atila Aydıner’in elinden aldı.
‘Uyuşturucuya değil, spora bağlan’ temalı 3x3 Basketbol Turnuvası’nın final programı ve ödül töreni Bayrampaşa Kocatepe Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Parkı’nda gerçekleştirildi. Turnuva boyunca farklı yaş guruplarından oluşan 43 ayrı takımın toplam 172 sporcusu kıyasıya mücadele verdi. Altı farklı kategoride gerçekleşen turnuvanın birincileri Yıldırım Bosna 1960, No Mercy, Yıldırım Bosna Kızları, Genç Yıldızlar, Yıldırım Melekleri ve Yıldırım Aslanları takımları oldu. Performansı ile göz dolduran Yıldırım Melekleri Takımı’ndan Selen Türkoğlu en iyi kadın oyuncu, No Mercy Takımı’ndan Ata İmer Akgül de en iyi erkek oyuncu seçildi.
Başkan Atila Aydıner ile Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Sancaktar’ın ev sahipliği ettiği etkinliğe Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Tüfekçi ve Naser Şimşek, İBB İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak, Bayrampaşa Belediye Meclis Üyeleri Münir Dinler, Tolga Güneş ve İbrahim Bulut, Yıldırım, Mahallesi Muhtarı Adnan Liçina, Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolu Başkanı Merve Büyükbayrak, spor kulübü ve STK temsilcileri ile öğrenciler ve aileleri katıldı. 
Turnuva sonunda birinci olan takıma Bluetooth'lu hoparlör, ikinci olan takıma sağlık saatleri, üçüncü olan takıma basketbol çantası hediye edildi.  En iyi kadın ve erkek oyuncuya ise ayakkabı verildi.

Sancaktar: Emeği geçen herkese teşekkür ederim
Törenin açılış konuşmasını yapan Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkaı Muhammed Sancaktar, “Gençlik kolumuzun düzenlemiş olduğu, bu yıl da 5.si gerçekleşen ‘Uyuşturucuya değil spora bağlan’ temalı 3x3 basketbol turnuvamız her sene olduğu gibi bu yılda renkli ve keyifli anlara sahne oldu. 43 takım 172 sporcunun katıldığı, 4 ayrı kategoride maçlar yapıldı. Turnuvamızda emeği geçen tüm sporcularımıza ve bizden desteğini esirgemeyen başta Bayrampaşa Belediyesi Başkanı Sayın Atila Aydıner’e, Yeşilay Bayrampaşa Şubesi’ne, Bezmialem Hastanesi’ne, Hamzaoğlu ailesine, gençlik kollarımıza ve yönetim kurulu arkadaşlarım olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi..

Aydıner: Gençlerimizi böyle görmek geleceğimiz adına umut verici
Sporculara madalya ve ödüllerini takdim eden Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Bayrampaşalı gençlerimiz onlara sağladığımız imkânlarla sporu bir yaşam biçimine dönüştürdüler. Gençlerimizi böyle bir tablonun içerisinde görmek geleceğimiz adına umut verici. Bu vesileyle turnuvaya katılan ve dereceye giren sporcularımızı ayrı ayrı tebrik ediyorum. İş birliği için de Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ne teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Şenel: Çocuklarımıza uyuşturucunun tehlikesi ve sporun önemini anlatmalıyız
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel ise yaptığı konuşmada, geleneksel hale getirilen şampiyona nedeniyle Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile Bayrampaşa Belediyesi’ni tebrik ederek, “Bu turnuva uyuşturucuya karşı sporun önemini anlatan çok güzel organizasyonlardan biri. Çocuklarımıza uyuşturucunun tehlikesi ve sporun önemini anlatmalıyız. Çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren uyuşturucunun ne kadar tehlikeli bir şey olduğunu anlatıp, sporun hayatımızda ne kadar önemli olduğunu anlatırsak gelecekte sağlıklı nesillerin yetişmesi adına çok önemli bir adımlar atarız. Dilerim her geçen yıl katlanarak daha da büyür. Turnuvaya katkıları olan herkese teşekkür eder, tüm sporcu çocuklarımızı da tebrik ederim” ifadelerini kullandı.


 

Tarih: 16 Eylül 2019 Pazartesi    Hit: 2240

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol