20 Ocak 2020 Pazartesi   

Ercan GÜL / Eski futbolcu / Sportmence

MİLLİ TAKIM’DA ABİ-KARDEŞ UYUMU

 

TÜRK futbol takımı özellikle Fransa maçında bir tabuyu yıktı. Favori denilen Fransa maçı kaybetti. Aslında Fransa kaybetmedi maçı Türkiye kazandı. Milli Takımı’mız gereken yerde gereken hamleleri yapınca olay bitti. Şenol Güneş önderliğinde iyi de bir teknik ekibe sahibiz. Şenol Hoca ve yardımcılarını da kutlamak gerekiyor. Bu teknik ekip ve genç kadroyla A Milli Futbol Takımı kısa zamanda iyi iş başardılar ve başarmaya devam edeceklerdir. 
Fransa Dünya Şampiyonu olmuş havalı kadrosuyla çantada keklik gördüğü Türkiye’ye geldi. Ama işler istediği gibi gitmedi. Uyum içerisinde olan kadrosuyla takımımız sahada gereken cevabı verdi. Kaldı ki Şenol Hoca’nın 2003’ten kalan bir hesabı var. Bu hesabı görecek ve daha ileriye de götürecektir. Bence Şenol Hoca başaracaktır da. 
Takıma dikkat ederseniz abi-kardeş uyumu içerisinde, birbirine kenetlenmiş durumda. Kadromuzu para ilgilendirmiyor çünkü üstlerindeki formanın değerini biliyorlar. Bu bilinçte olmaları güzel çünkü herkese A Milli Takım forması nasip olmaz. Bu genç futbolcular bunun farkında ve o yüzden tam bir abi-kardeş uyumu içinde mücadele ediyorlar. Kadrodaki tüm oyuncularımızı kutluyorum. 
İzlanda maçı öncesinde havaalanında kafilemize yönelik uygulanan eziyeti şiddetle kınıyorum. Bunu her zaman yapıyorlar bu davranışlarını saygısızca buluyorum. Ne zaman ki Türkiye güzel işler yapmaya başlıyor Avrupa Türkiye’yi nasıl durdurabilirimin planlarını yapıyor. Havaalanındaki eziyet ve hakemin yanlı tutumuyla İzlanda karşısında 2-1 mağlup olduk ama olsun oynanan futbol ve ortaya konan mücadele bence güzeldi. Çünkü takım genç ve istekli. Bazı maçlar kaybedilebilir ama dünyanın sonu değil, unutmayalım güzel bir istim üzerindeyiz. Takımımıza güvenmek ve Şenol Hoca’nın yanında olmanın şimdi tam zamanı. Haydi Türkiye’m sen bunu yaparsın. 
Taraftarlarımız Konya’daki maçta takımımızı çok iyi desteklediler onları da ayrıca kutlarım. Konya Milli Takımı’mıza tam destek olmuştu gerçekten bravo. 
Bu birlik ve beraberlikle bize nice başarılar yakışır. Çünkü biz Türkiye’yiz bundan önce de olduğu gibi hep kazanmak isteriz.
***
Okullar kapandı, 
haydi gençler Spora!
Yaz dönemi dolayısıyla, Anadolu Yakası’ndaki ve Avrupa Yakası’ndaki İBB spor tesislerinde Yaz Spor Okulu hizmeti verilmektedir. Okullarda 6 ile 12 yaş aralığındaki çocuklara jimnastik, futbol, futsal, basketbol, voleybol, yüzme, tenis, masa tenisi, atletizm, taekwando, karate, okçuluk ve buz pateni olmak üzere toplam 13 farklı branş ve çeşitli eğitsel oyunlarla çocukların yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeleri ve spor yaparak yetişen bireyler olmaları amaçlanmaktadır.
Yaz spor okullarına katılarak sağlıklı yaşama adım atmak isteyen tüm çocuk ve gençlerimiz kayıt dönemleri açıldığında kendilerine en yakın spor tesisimize başvurarak kayıt olabilmektedir. En yakın spor tesislerimizin bilgilerine www.spor.istanbul adresinden ulaşılabilmektedir.

Tarih: 16 Haziran 2019 Pazar    Hit: 672




Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol