20 Mart 2023 Pazartesi   

MEHMET AKİF İNAN ORTAOKULU ŞAMPİYON

MEHMET AKİF İNAN ORTAOKULU ŞAMPİYON
 

Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı 2023 Yılı Okul Sporları kapsamında Basketbol dalında Yıldız Kızlar Kategorisinde Bayrampaşa’nın iki okulu Mehmet Akif İnan Ortaokulu ve Sancak Soy Ortaokulu, İstanbul finaline kaldı.
İki takımın final maçını Bayrampaşa protokolü de izlerken, Mehmet Akif İnan Ortaokulu rakibini mağlup ederek İstanbul şampiyonu olmayı başardı.
Geçmişte birçok başarısı bulunan her iki okulun final karşılaşması dostluk görüntülerine sahne oldu.
Karşılaşmayı Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Mamur, Bayrampaşa Gençlik ve Spor İlçe Müdürü fatih Sultan Alabacak ve İstanbul eski milletvekili Bahri Sipahi de izlerken, maç sonunda sahaya inerek İstanbul finaline kalan iki okulun da sporcu öğrencilerini tebrik etti.
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, “İlçemize bu gururu ve mutluluğu yaşatan Mehmet Akif İnan Ortaokulu ve Sancak Soy Ortaokulu sporcularına, antrenörlerine ve okul yönetimlerine teşekkür ediyoruz” dedi.
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de, “Sizinle gurur duyuyoruz kızlar! İstanbul Okullar Arası Yıldız Kız Basketbol Turnuvası'nın final maçı ilçemizin iki okulu arasında gerçekleşti. Sancak Soy Ortaokulu-Mehmet Akif İnan Ortaokulu maçının kazananı Bayrampaşa oldu” diye konuştu.
Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Mamur da, “39 ilçe içinde finale kalarak bizi gururlandıran okullarımıza ilgili idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Türkiye Şampiyonasında başarılar dileriz” ifadelerini kullandı. Mehmet Akif İnan Ortaokulu Müdürü Şerafettin Ese ise “Öncelikle İstanbul’un 39 ilçesinden 360 özel resmi okulun katıldığı turnuvada, ilçemizin iki takımı finale kalarak iki okulda bizlerin gururu olmuştur. Şampiyon olan öğrencilerimizi, öğretmenlerini ve siz değerli velilerimizi tebrik ederiz. Her alanda en iyisi olmanın yolunda başarılar dilerim” açıklamasını yaptı.

Tarih: 16 Mart 2023 Perşembe    Hit: 1283

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol