24 Ocak 2020 Cuma   

MECLİSTE TATİL BİTTİ

MECLİSTE TATİL BİTTİ
 

Temmuz ayında yaptığı toplantıyla tatile giren Bayrampaşa Belediye Meclisi Eylül ayı ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Bayrampaşa Belediye Meclis toplantısı 7. Seçim dönemi 1.Toplantı yılı 1. Birleşim, 1. Oturumu Belediye Başkanı Atila Aydıner başkanlığında, Tolga Güneş ve Nilüfer Güleryüz katip üyeliğinde yapıldı. 
Toplantı açılış konuşmasını yapan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Meclis’in yeni döneminin hayırlı olmasını diledi. 
Gündem dışı söz alan Millet İttifakı partilerinden İYİ Parti Üyesi olarak CHP’den Bayrampaşa Belediyesi Meclis üyeliğine seçilen Tufan Babar ve Ömer Faruk Parmak istifa ederek İYİ Parti saflarına geçtiklerini bildirdiler. 
İYİ Parti adına söz alan Tufan Babar ve AK Parti adına söz alan Can Gökhan Balekoğlu ise  30 Ağustos Zafer Bayramını ve Hicri Yılbaşını kutlayıp, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde İtfaiye Daire Başkanlığına atanan CHP Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Remzi Albayrak’a da yeni görevinde başarılar dilediler.
Gündemdeki maddeleri ilgili komisyonlara oy birliği ile Belediye başkanına borçlanma yetkisi de oy çokluğuyla kabul edildi. 
Meclis oturumuna AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Raif Güler de takip etti.
Meclis oturumu sonrası Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, CHP’li üyelerin masasına gelerek bir süre oturup ve sohbet etmesi de dikkat çekti.

MECLİSTE 4 PARTİ OLDU
Millet İttifakı partilerinden İYİ Parti üyesi olarak CHP Bayrampaşa Belediyesi Meclis Üyesi listesinden seçilen Tufan Babar ve Ömer Faruk Parmak istifa etti, Murat Aytekin’in ise henüz karar vermediği belirtildi.
Meclis oturumda söz alan Tufan Babar, CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı İbrahim Kahraman, Belediye Başkan Adayı Remzi Albayrak, Meclis üyeleri ve destek verenlere teşekkür ederek. Millet İttifakı adına CHP listelerinden Meclis üyesi seçildiklerini, bundan böyle İYİ Parti saflarında Bayrampaşa Belediye Meclisinde hizmet edeceklerini belirti.
Son istifalarla birlikte Bayrampaşa Belediye Meclisi’nde ilk kez dört parti birden temsil edilecek. Buna göre Bayrampaşa Belediye Meclisi’nde AK Parti 21, CHP 13, İYİ Parti 2, MHP 1 meclis üyesi görev yapmış olacak.  
İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Raif Güler ve Meclis üyeleri Tufan Babar ve Ömer Faruk Parmak meclis oturumundan sonra ise Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’i makamında ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

KAYMAKAM CANBABA VEDA ETTİ
Kocaeli’nin Karamürsel ilçesine atanan Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba da Bayrampaşa Belediyesi Meclisi’ne gelerek vedalaştı.
Kürsüde kısa bir konuşma yapan Kaymakam Canbaba, “Birlikte Bayrampaşa’ya hizmet ettik. Hakkımız geçtiyse benden yana helal olsun. Sizler de hakkınızı helal edin” diyerek meclis üyemerine  veda etti. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve Meclis üyeleriyle tek tek tokalaşan Kaymakam Osman Aslan Canbaba’nın duygusallaştığı da gözlerden kaçmadı.

 

Tarih: 03 Eylül 2019 Salı    Hit: 2468

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol