15 Eylül 2019 Pazar   

MASKELERİ DÜŞÜYOR

MASKELERİ DÜŞÜYOR
 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  AK Parti Bayrampaşa İlçe Teşkilatı'nın iftarına katıldı.
Bayrampaşa Belediyesi Spor Stadı’nda düzenlenen teşkilat iftarına Bakan Soylu’nun yanı sıra Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı ve yönetim kurulu üyeleri,, Bayrampaşa Belediyesi meclis üyeleri, partililer ve davetliler katıldı.
İftar öncesi tüm masaları dolaşan Balan Soylu ve beraberindekiler herkesin Ramazan ayını ve yaklaşan bayramını kutladı.
Bakan Soylu, iftarda yaptığı konuşmasında, 31 Mart seçimlerinin ardından İstanbul'da sandık sonuçlarına itiraz etmeye başladıklarında 29 bin fark olduğunu belirterek, “Sandıklar açıldıkça fark 13 bine düştü. Anlaşılıyor ki birileri kumpası, tezgahı önce kurmuşlar. Bayrampaşa'da 400'ün üzerinde oyu Binali Ağabey'den almışlar, Ekrem İmamoğlu'na yazmışlar. Sadece kaydırmayla. 100'e yakın sandıkta Binali Ağabey'in aldığı oy 207, yazılan 0. Aldığı oy 170, yazılan 1, aldığı oy 140, yazılan 2. Çocukluğumdan beri siyasetin içerisindeyim. Hayatımda böyle bir seçim, böyle bir kumpas, böyle bir tezgah görmedim. Sandıkların yüzde 10'u açıldı, geri kalan yüzde 90'ının açılması  kabul görmedi. Yüzde 90'ının açılması durumunda ak ve kara daha da belli olurdu. Zarf açıldıktan sonra belediye meclisinde yanlışlık yapmayan, ilçe belediye başkanlığında oyların birbiriyle aynı çıktığı ama büyükşehir belediye başkanlığına geldiği zaman oyların, sandık sonuç tutanaklarının her birinin birbirinden farklı olduğu bir yolsuzlukla karşı karşıya kaldık. Biz itiraz etmeyecek miydik yani? Bugün S-400 konusunda bize parmak sallayanlara karşı dik duruşumuzu nasıl ortaya koyuyorsak, terörle mücadelede nasıl bu ülkenin hakkını, hukukunu savunuyorsak, Amerika'ya, Avrupa'ya bu milletin hakkını yedirmiyorsak bu milletin bir oyunun da hakkını kimseye yedirmeyiz. Bu millet bize eğer burada sessiz kalırsak şunu söyler; 'Kendi hakkınızı savunamıyorsunuz, benim verdiğim oyun hakkını savunamıyorsunuz, yarın bu Türkiye'nin hakkını nasıl savunacaksınız.' Başınız dik olsun. Şunu net söyleyeyim; bu seçim alınmışsa birine verilmiş değil, işte er meydanı. Hepimiz er meydanındayız ve buradan mücadelemizi ortaya koyacağız” diye konuştu.

İstanbul'u bunlara teslim etmeyelim
Türkiye olarak büyük bir imtihanla karşı karşıya olduklarına vurgu yapan Bakan Soylu, “23 Haziran’da endişem odur ki, İstanbul seçimini siyasal çatışmanın ve kamplaşmaların merkezi haline getirecekler. İstanbul'un gücüyle Türkiye'nin istikrarını bozmak isteyenlere, hazırlık yapanlara ne olursunuz bu fırsatı vermeyin. İstanbul geçmişte birçok sıkıntı çekti. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığından bugüne çalışmalarıyla bütün dünyayı imrendirecek bir İstanbul altyapısı oluşturdu” dedi. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun, “İçişleri Bakanı’nın İstanbul’da ne işi var?” söylemine tepki gösteren Soylu, şunları dile getirdi: “Kalkmış diyor ki ‘İçişleri Bakanı'nın İstanbul’da ne işi var, 10 gündür İstanbul’da çalışıyor, gitsin Ankara’ya otursun.’ İyi ki İstanbul’un büyükşehir belediye başkanı olmamış. Eğer olsaydı bizi İstanbul'a sokmayacaktı demek ki. Be kardeşim 2,5 yılı aşkındır İçişleri Bakanlığı yapıyorum. Kato’ya, Gabar’a, Cudi’ye, Tendürek’e gittiğimde sordun mu orada ne işin var diye? ‘Kucaklıyorum da kucaklıyorum’ deyip yüzündeki boyalar, maskeler düştükçe, esas kimliği ortaya çıktıkça çırpınmaya başladı. Şimdi Allah muhafaza bunlar İstanbul Büyükşehir Belediyesini kazanırlarsa, ele geçirirlerse kimlerle yönetecekler? Kılıçdaroğlu olacak mı, o bir kadın var, onunla yönetecekler mi, bir de Sezai vardı değil mi, bunlarla mı yönetecekler? İstanbul'u bunlara teslim etmeyelim. Onun için bir veballe karşı karşıya kalırız. İstanbul birilerinin zaman kaybettireceği bir şehir değildir. İstanbul bizim küresel güç merkezimizdir, kuvvet merkezimizdir. İstanbul sadece bizim İstanbul'umuz değildir, Cezayir’in, Azerbaycan’ın, Bosna’nın, Kosova'nın, Şam'ın, Kahire'nin İstanbul'udur. İstanbul değerlerimizin, medeniyetimizin baş şehridir. 23 Haziran’da yapılacak seçimde İstanbul Büyükşehir Başkanlığı için Binali Yıldırım’a destek verin, çevrenizin de destek vermesini sağlayın.” 
Programda, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve AK Parti İlçe Başkanı Ersin Saçlı da konuşma yaparak, teşkilat olarak Cumhur İttifakı adına AK Parti’nin adayı Binali Yıldırım’ın seçilmesi için gece gündüz çalışarak, istikrarın sürmesi için mücadele edeceklerini ifade ettiler. Bakan Soylu, iftar öncesi İstanbul Bafaspor’un düzenlediği iftara da katılarak kısa bir süre sohbet etti ve herkesin Ramazan ayını ve yaklaşmakta olan bayramını kutladı.

BAKAN SOYLU ESNAFLARI ZİYARET ETTİ
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün de Bayrampaşa’yı dolaştı, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Tuna Caddesi üzerindeki esnafları ziyaret eden ve vatandaşlarla da sohbet eden Bakan Soylu, daha sonra Bayrampaşa Trabzonlular Derneğine geçerek, hemşehrileriyle bir araya geldi. Türkiye’nin ATAK helikopterine, akıllı mühimmatlara yatırım yaptığını belirten Soylu, “Zeytindalı harekatına gittiğimizde akıllı mühimmatlarımız bitseydi Amerika'dan isteyecektik ve bize vermeyecekti. Harekat bitmeden Türk mühendislerimiz yıllarca dışarıdan aldığımız ve parasını döviz olarak ödediğimiz akıllı mühimmatları yaptılar. Bugün aynı zamanda 27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümü. Meşru seçilen bir hükümetin, bugün aynen nasıl tezahürat yapılıyorsa, aynen nasıl dedikodu yapılıyorsa, aynen aslı astarı olmayan bir çok hikaye üretiliyorsa, aynen o gün de üretildiği için Türkiye darbeye gitti. 27 Mayıs'ta masum insanların bir tek günahı vardı, bu ülkeye hizmet etmek. Barajlar yapmak, köylerle şehirleri buluşturmak. Türkiye'nin etrafındaki coğrafyada bir kardeşlik oluşturmak. Balkan Paktından Bağdat Paktına kadar, PakistanAfganistan hattına kadar kurulan bütün ilişkilerin tamamı o dönem içerisinde tekrar canlandırıldı, bir vizyon ortaya konuldu. Bütün bunları o gün de göremeyen, bugün de göremeyen Amerika 1960 darbesini de o gün tesis ettirdi. Onun Türkiye'de 15 Temmuz'da ortakları var mıydı? Vardı. Darbeyi gerçekleştirmeye çalıştılar mı? 1960 darbesi de onun ortakları sayesinde gerçekleştirildi. O dönemde Adnan Menderes hakkında çok dedikodu üretildi ve bunlar gazetelere servis edildi. Sebebi şuydu? Hani bugün birtakım yalanlar duyuyoruz ya, aynı yalanları söyleyenlerin yakınları, fikirdaşları bugün hayatlarına sosyal medyadan ve bulabildikleri köşelerden, buldukları siyasi kürsülerden aynı şekilde devam ediyorlar. Hiç farkları yok. Acımasızdırlar. Rahmetli Özal'ın hanımına, rahmetli Demirel'in hanımına iftira atarken de acımasızdılar, rahmetli Erbakan'a iftira atarken de acımasızdılar. Herkese acımasız davrandılar. Onların bir tek derdi vardır. Bu ülkeyi dışarıdaki ortaklarıyla beraber rahat bir şekilde idare etmek ve halkı dışlamak ve ötekileştirmek. Faiz ekonomisini ortaya koymak, onun üzerinden dışarıdaki faizcileri doyurmak ve Türkiye'yi birilerine teslim etmek. Dertleri bu. Eğer güçleri yeterse yarın da bu olacak. Hem 80 darbesi öncesi hem 28 şubat öncesi Türkiye'de devalüasyonlar yapılmış, Türk parası ciddi bir şekilde değer kaybetmiş, ülke fakirleşmiş, aynı zamanda terör, anarşi gibi istikrarı bozucu unsurlarla karşı karşıya kalınmıştı” diye konuştu.

İstanbul seçimleri için dedikodu ve yalan üretiyorlar
Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesine değinerek, “Zarfın içinde hile yok, zarftan çıktıktan sonra hile başlıyor. İtiraz hakkımızı kullandık. Benimle ilgili her gün 3-4 haber çıkarıyorlar. Hepsi yalan. 'Konuşmayalım, söylemeyelim, itibarsız hale gelelim' diye mahalle baskısı oluşturmaya çalışıyorlar. Sadece benimle ilgili değil, bütün herkesle ilgili. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın belediyecilik felsefesi sayesinde İstanbul asıl haline kavuştu. Son 25 yıldır İstanbul'da kıyafetinden, düşüncesinden, inancından, etnik kökeninden dolayı kimseye en ufak bir ima dahi edilmedi, Erdoğan'ın felsefesi sayesinde insanlar özgür oldu. Şimdi başka bir felsefe tekrar İstanbul'u ele almaya çalışıyor. Bir hanım var. Onların felsefesi dine, inanca karşı, milleti öcü yerine koyan, milletin hiçbir değerine itibar etmeyen bir felsefeyi ortaya koyacaklar. Bir tarafta Sezai, bir tarafta o hanım, bir tarafta Kılıçdaroğlu. Bunu yapmak için de ellerinden gelen dedikoduyu üretmeye çalışıyorlar. Terörle mücadele sonucunda da dağlardaki 12-15 bin civarındaki terörist sayısının bugün 600-700'e indi. 15 Nisan'da başlarını sığınaklardan çıkarır çıkarmaz hepsini tepeledik. Kafalarını çıkaramıyorlar, gezemiyorlar” ifadelerini kullandı.

Tarih: 28 Mayıs 2019 Salı    Hit: 5209

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol