28 Ekim 2020 Çarşamba   

LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİNE DESTEK

LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİNE DESTEK
 

Üniversiteye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine her sene maddi destekte bulunan Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, bu kez farklı bir projeye imza attı.
İlçede eğitime ve öğrencilere ayrı bir önem veren, eğitim konusunda hemen her alanda destek sağlayan Başkan Remzi Aydın, lise son sınıf öğrencilerini üniversiteye hazırlayan soru bankası kitapçıklarının dağıtımını gerçekleştirdi.
Kitap dağıtımı Eyüp Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Oğuzcan Canpolat Lisesi, Eyüp Anadolu Lisesi ve Rami Atatürk Lisesi'nde Başkan Aydın'ın katıldığı programlarla start aldı.

YENİ SINAV SİSTEMİNE UYGUN OLARAK HAZIRLANDI
Proje kapsamında ilçe genelinde 16 okuldaki lise son sınıf öğrencilerine toplamda 4 bin adet Türkçe ve Temel Matematik test kitabı dağıtılacak. Test kitapları içerisinde yeni tarz sorular, planlanmış üniteler, 1. ve 2. seviye testler, genel testler ve bilgi, ipucu, söz ve hikayeler yer alıyor. Soru kitapları, eğitmenler tarafından ÖSYM'nin yeni sınav sistemine uygun olarak hazırlandı.
Başkan Remzi Aydın, kitap dağıtımı yapılan ilçe genelindeki lise son sınıf öğrencilerine yönelik deneme sınavı yapılacağını belirtti.

BAŞKAN AYDIN: EĞİTİME KATKIMIZ DEVAM EDECEK
Eğitime destek çalışmalarının aralıksız devam ettiğini de kaydeden Başkan Remzi Aydın, program sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Lise son sınıf öğrencisi olup da üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerimizin çok önemli bir eksikliği vardı. Yapmış olduğumuz proje ile boşluğu doldurmaya çalıştık. Temel düzeyde üniversite sınavına hazırlık için soru bankası kitapçığı oluşturduk. Kitapları tüm lise son sınıf öğrencilerimize dağıtıyoruz. İçeriğinde bütün müfredatı kapsayan, oldukça nitelikli ve yeni sisteme uygun sorular var. Her şey çocuklarımız için.”
Test kitaplarının, çocukların başarı oranlarına çok ciddi katkı sağlayacağını ifade eden Başkanı Aydın konuşmasına şöyle devam etti; “İnşallah çocuklarımızın başarılarına azda olsa Eyüpsultan Belediyesi olarak katkımız olur. Yıl içerisinde deneme sınavı yapacağız. Deneme sınavı ile çocuklarımız kendilerini denemiş olacaklar. Bu anlamda eğitime katkımız aralıksız devam edecek.”

ÖĞRENCİLERDEN EĞİTİM DESTEĞİNE TEŞEKKÜR
Üniversite giriş sınavına hazırlanan öğrenciler Başkan Aydın'ın yeni projesinin kendileri için çok önemli olduğunu ve büyük bir açığı kapattığını belirterek duygularını şu sözlerle ifade ettiler;
Emircan Çiltaş: “Bize bu imkanı verdikleri için Eyüpsultan Belediye Başkanımıza ve okul müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Bu tür bir kitaba çok ihtiyacımız vardı. Soru bankası kitaplarıyla büyük bir eksikiliği tamamlamış olduk.” 
Feyzanur Cevahir: “Soru bankası kitaplarına yeni tarz sorular olduğu için gayet yararlı olacaktır. Eyüpsultan Belediye Başkanımız ilçedeki 12. sınıf öğrencilerine son derece iyi bir şekilde yardım ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” 
Hasan Özsipahioğlu: “Soru bankası kitaplarının dağıtımı özellikle durumu olmayan öğrenciler için artısı olacağını düşünüyorum. Bütün öğrencilerin tek bir kitap üzerinden çalışıyor olması çok güzel bir sistem.”

 

Tarih: 28 Eylül 2018 Cuma    Hit: 1535

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol