23 Ağustos 2019 Cuma   

KLASİK EĞİTİMDEN KAPSAYICI EĞİTİME

KLASİK EĞİTİMDEN KAPSAYICI EĞİTİME
 

Bayrampaşa Mobil İmam Hatip Ortaokulu idarecileri, öğrencilerin klasik eğitimini kapsayıcı eğitime dönüştürmek adına 1-5 Mayıs tarihlerinde İspanya’da gerçekleştirilen Erasmus+ programına katıldı.
Dijital becerileri geliştirerek öğrencilerin Avrupa değerlerini ve kültürünü keşfetmesine olanak tanıyacak projenin hedefleri dört madde altında toplandı.
Bunlardan ilkinde; işbirliği ve öğrenci değişimleri yoluyla öğrencilerin Avrupa değerleri -özgürlük, hoşgörü ve ayrımcılık yasağı anlayışı geliştirmelerini sağlanması hedeflendi. İkinci olarak ise tüm öğrencilerin ve özellikle de azınlıklar, göçmen aileler ve engellerle karşılaşan öğrencilerin entegrasyonuna yardım etmesi amaçlandı. Üçüncü madde olarak “Klasik” eğitimi “kapsayıcı” eğitime dönüştürmek için Avrupa Kültür Mirasını nasıl kullanacağınıza dair fikir ve araçları paylaşıp geliştirmesi hedeflendi. Dördüncü ve son olarak ise öğrencilerin ve öğretmenlerin, BİT ve dijital becerilerini geliştirmesi amaçlandı. 
Mobil İmam Hatip Orta Okulu Müdürü Esat Cevahiroğlu yaptığı açıklama, “Türkiye Ulusal Ajansı sayesinde Erasmus + Projesi ile öğrencilerimiz farklı kültür ve dilleri tanıma, birlikte çalışarak farklı bir deneyim kazandılar” dedi.

Tarih: 15 Mayıs 2019 Çarşamba    Hit: 1455

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol