13 Haziran 2021 Pazar   

KIZILAY’DAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

KIZILAY’DAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI
 

Kızılay Bayrampaşa Şubesi kan bağışı kampanyalarını sürdürüyor. Genç Kızılay Bayrampaşa Şubesi gönüllüleri ile birlikte kan bağışı kampanyası düzenleyen Kızılay Bayrampaşa Şubesi 455 vatandaşa can oldu.
Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye'de de etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını,pandemi sürecinde daha da önemli olan kan rezervlerini olumsuz etkiledi.
Genç Kızılay Bayrampaşa ise, birbirimize daha çok ihtiyaç duyulan bu zorlu süreçte kan hizmetlerinin salgın sürecinde dahi kesilmemesi ve periyodik aralıklarla devam edebilmesi için, gönüllüleri ile Kocatepe Metro çıkışında kurduğu çadırla tüm hafta sonu boyunca kan bağışı organizasyonu gerçekleştirdi. 11.30-20.20 saatleri arasında gerçekleştiren bağış organizasyonu ile Genç Kızılay Bayrampaşa, 152 kan ve fidan, 455 vatandaşımıza ise can oldu. Önceki hafta düzenlenen kan bağışı kampanyasında ise 52 ünite kan toplanırken, 156 kişiye can olundu. Kızılay Bayrampaşa Şubesi’nin son bir ay içinde Kocatepe Metro çıkışında düzenlediği kan bağışı kampanyasında toplam 204 ünite kan toplandı ve 611 vatandaşa can olundu.
Kızılay Bayrampaşa Şubesi yetkilileri zaman zaman Bayrampaşa Merkez Hoca Hayri Efendi Camii önünde de kan bağışı kampanyası düzenlendiğini belirterek, toplamda yaklaşık bin kişinin kan ihtiyacının karşılandığını da ifade ettiler.

Tarih: 02 Eylül 2020 Çarşamba    Hit: 5529

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol