09 Ağustos 2020 Pazar   

KİTAPLAR DEVLETTEN, DEFTERLER BELEDİYEDEN

KİTAPLAR DEVLETTEN, DEFTERLER BELEDİYEDEN
 

Sultangazi Belediyesi, yeni eğitim öğretim döneminde 110 bin öğrenciye eğitim müfredatına uygun 600 bin adet defter dağıtımı gerçekleştirdi. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun da Piri Reis İlkokulu’ndaki öğrencilerle aynı sırayı paylaşarak defter dağıtımı yaptı. 
Sultangazi Belediyesi, 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasıyla ilçedeki tüm ilk, ortaokul ve lise öğrencilerine ücretsiz defter dağıtımını gerçekleştirdi. 110 bin öğrenciye, eğitim müfredatına uygun 600 bin adet defter dağıtımı yapıldı
Yeni eğitim-öğretim döneminin başlaması nedeniyle Piri Reis İlkokulu’nda ilçe protokolü biraraya gelerek öğrencilerin ilkokul günlerinin heyecanlarına ortak oldu. Buradaki programa Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir katıldı. Programda ayrıca öğrencilere defter dağıtımı da gerçekleştirildi.
Burada konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, eğitimin önemine dikkat çekti. Başkan Dursun; “Yapımı tamamlanan ve bu yıl eğitime kapılarını açan Piri Reis İlkokulu'nda defter dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Madem ki kitapları Milli eğitim Bakanlığımız ücretsiz dağıtıyor, Sultangazi Belediyesi olarak bizde öğrencilerimize defterlerini alalım dedik. Okul müfredatına uygun 600 bin deftere ücretsiz öğrencilerimize verdik" dedi. 
Konuşmasında öğrencilere de seslenen Başkan Dursun, "Her şey hayata daha iyi hazırlanıp, başarılı olmanız için… Önce gayret göstereceğiz, sonra başarı kendiliğinden gelecek. Öğretmenlerimiz, Milli Eğitim kadrosu, Kaymakamlığımız, herkes size destek veriyor! Tek dileğimiz sizin başarılı olmanız” dedi.
Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, defter dağıtımı sonrası öğrencilerle aynı sırayı paylaşarak sohbet etti. Ardından hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Yayla Mahallesi'ne yeni okul binası
Riskli bina olduğu gerekçesiyle yıkımı yapılan Yayla Mahallesi’nde bulunan Hamit Süreyya Eremsel İlk ve Ortaokulu'nun ek binasının yapımını, Sultangazi Belediyesi üstlendi. Deprem yönetmeliğine uygun, çelik konstrüksiyonlu yapılan bina 1960 metrekare alan üzerine, 19 derslikten oluşuyor. Tüm eğitim ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yapımı devam eden okul ek binası, yakın bir zamanda eğitime kapılarını açıyor. 
Eğitime her fırsatta önem verdiğini gösteren Sultangazi Belediyesi, öğrencilerin daha iyi ortamda eğitim görebilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor. İlçe genelinde tüm okulların çevre ve bahçe düzenleme çalışmalarını yapan Sultangazi Belediyesi, okullara açık hava spor alanları ile geleneksel oyun çizgi alanları oluşturdu. Öte yandan Sultangazi Belediyesi, ilçeye yeni okul binaları kazandırmaya devam ediyor.  
İlçe Kaymakamlığın talebi üzerine riskli bina olduğu gerekçesiyle Yayla Mahallesi’nde bulunan Hamit Süreyya Eremsel İlk ve Ortaokulu'nun ek binası yıkıldı. Ek binanın yıkımının ardından harekete geçen Sultangazi Belediyesi, okul yapımını üstlendi.  
Sultangazi Belediyesi; deprem yönetmeliğine uygun, çelik konstrüksiyonlu binanın yapımında sona geldi.  Hamit Süreyya Eremsel İlk ve Ortaokulu'nun ek binası 1.960 metrekare alan üzerinde, 19 derslikten oluşuyor. Tüm eğitim ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yapımı devam eden okul ek binası, yakın bir zamanda eğitime kapılarını açacak. Sultangazi Belediyesi, Hamit Süreyya Eremsel Ortaokulu'nun da tüm ıslak zeminleri, elektrik tesisatları,  dersliklerin onarım ve okulun dış-iç boyama işlemlerini de yaparak yeni eğitim dönemine okulu hazır hali getirdi. 
Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Hamit Süreyya Eremsel İlk ve Ortaokulu'nu ziyaret ederek, yapılan çalışmaları yerinde inceledi. 

 

Tarih: 10 Eylül 2019 Salı    Hit: 1762

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol