01 Aralık 2023 Cuma   

Bekir Taner ATEŞ / BATİAD Yön. Kur. Bşk. / Üretimin Sesi

KIŞ SEZONU AÇILIŞI

 

Bayrampaşa tekstil merkezimizde 2023 yılı kış sezonunu 14-19 Ağustos haftasında açıyoruz.
7 binin üzerinde imalatçımız, tedarikçimiz üretimleri, 700’ün üzerinde üretimden satış yapan toptan mağazalarımızla 2023 yılı kış sezonuna hazırız.
Ağırlıklı olarak;  
Bay-bayan
Triko kazak
Takım giyim
Mont -kaban
Gömlek
Tişört - penye ürünlerini üretimden satış yapan mağazalarımız uygun fiyatları ve kaliteli kış sezonu ürünleri hazırlıklarını tamamladı.
Sezon açılışımız tarihlerine paralel olarak İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılan bölgemizin alanında en büyük fuarı olan İFCO FUARI’nın yaz bölümüne bu yıl 20’nin üzerinde firmamız 9-12 Ağustos tarihlerinde katılımcı oldu ve yurt dışı ve yurt içi alımcılara ürünlerini sergiledi.
YENİ SEZONDA HEDEF VE     BEKLENTİMİZ
Geçtiğimiz kış sezonunda Tekstil merkezimizden ihracat ve bavul ticareti yolu ile 26 ülkeye ürünlerimizi ihracat yaptık. 500 milyon dolar üzerinde ülkemize döviz getirdik.
Bu sezon ülke sayısını 30’a, ihracat bedelini de 600 milyon dolara çıkarmak, kış sezonu için hazırladığımız ve yıl sonuna kadar üreteceğimiz kışlık ürünlerin tamamını satmak en önemli hedeflerimizdendir.
İhracatın yanı sıra üretim ve cironuzun % 25’ini de yurt içine satış yaparak gerçekleştiriyoruz.
Yurt içinde de yurdumuzun tüm illerimiz ve ilçelerimizde bulunan alıcılarımız yolu ile satış adet ve ciromuzu arttırmak hedefimizdir.
Üretimden gelen gücümüzle alanımızda fark yaratmaya devam edeceğiz. Ülkemizde çeşit ve fiyat olarak en iddalı tekstil üretim merkezi olmaya devam etmek hedeflerimizin başında olmaya devam edecektir.
Kış sezonu öncesinde maalesef en önemli sorunlarımızın başında yurt dışı gönderimlerimizdeki kargo sorunumuz olmaya devam etmektedir.
Yurt dışı pazarlarında rekabet ettiğimiz Çin ürünleri bizim kargo flyatlarımızın % 50 aşağısına satış pazarlarımıza gelmektedir.
Bu sorunumuzu yıllardır her platformda dile getiriyoruz. En son Ticaret Bakanımız Sayın Ömer Bolat’a konuyu bizzat aktardım. Beklentimiz kargo fiyatları konusunda iyileştirme sağlanmasıdır.
Binlerce üretici ve tedarikçimiz onbinlerce çalışanımız açısından 2023 yılı kış sezonunun hayırlı ve bereketli geçmesini Cenab-ı Allah’tan diliyorum.
Tüm firmalarımıza hayırlı ve bereketli satışlar diliyorum.
Bir sonraki ay görüşmek dileğiyle hoşçakalın sağlıcakla kalın.

Tarih: 16 Ağustos 2023 Çarşamba    Hit: 910
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol