28 Mayıs 2020 Perşembe   

KIBRIS GAZİLERİNE MADALYA VE BERAT

KIBRIS GAZİLERİNE MADALYA VE BERAT
 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bayrampaşa Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün düzenlediği “Kıbrıs Gazilerine Milli Mücadele Madalyaları ve Beratı Tevcih Programı” Bayrampaşa’da gerçekleştirildi.
Düzenlenen törenle Bayrampaşa’daki 118 Kıbrıs Gazisi’ne Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı takdim edildi.
Bayrampaşa Aliya İzzetbegoviç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin konferans salonunda düzenlenen programa Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mesut Onet, kurum müdürleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

ŞENEL: TÜRK ORDUSU HER ZAMAN DESTAN YAZMIŞTIR
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel törende yaptığı konuşmasında “1974 Kıbrıs Barış Harekâtına katılarak bu gururu, mutluluğu ve zaferi bize yaşatan değerli gazilerimize bu madalya ve beratı tevcih etmekten onur duyuyorum. Türk ordusu, geçmişte Kore'de, Kıbrıs'ta, Bosna Hersek'te, Kosova'da bugün ise Afrin'de, Irak'ta, Suriye'de ve nice topraklarda üzerine düşen görevi yerine getirmiştir. KKTC'de yapılan barış harekâtında Türk ordusu kahraman Mehmetçik ile destan yazmıştır. Kahraman askerlerimizi, gazilerimizi tebrik ediyor, şehitlerimize ve vefat eden gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum.” dedi.

AYDINER:  GAZİLERİMİZ KAHRAMANCA MÜCADELE VERDİLER
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de yaptığı konuşmasında, “Sizlerin Kıbrıs'ta göstermiş olduğu mücadele sonucunda oradaki kardeşlerimiz bugün bağımsız bir devlet bayrağı altında yaşamanın onur ve gururuna eriyorlar. Kıbrıs Barış Harekatı’nda vatanımız ve milletimiz için kahramanca mücadele veren İlçemizdeki Kıbrıs Gazilerimize teşekkür ediyor, aileleri ve sevdikleriyle birlikte hayırlı ve uzun ömürler diliyorum. Aziz milletimiz ve vatanımız için Kıbrıs Barış Harekatı’nda şehadet şerbeti içen tüm Aziz Şehitlerimizi saygı ve rahmetle yad ediyor, kahraman Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Vatan size minnettar” ifadelerini kullandı.
Bayrampaşalı Kıbrıs Gazileri ise vatanın bölünmez bütünlüğünü müdafaa etmek için her zaman göreve hazır olduklarını, kendilerine tevcih edilen madalyaları bir onur abidesi olarak gururla taşıyacaklarını belirttiler.
Konuşmaların ardından Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel ve Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Gazilere madalyalarını ve beratlarını takdim etti.

 

Tarih: 20 Kasım 2019 Çarşamba    Hit: 2330

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol