09 Mart 2021 Salı   

KATİL ZANLISI YAKALANDI

KATİL ZANLISI YAKALANDI
 

12 Ocak’ta Bayrampaşa Muratpaşa Mahallesi’nde bir otelde öldürülen Ferdane Kurt’un katil zanlısı Cemil Yar yakalandı. Olayın ardından soruşmalarını yürüten Bayrampaşa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, 12 Ocak’ta Ferdane Kurt’un (43) iple boğularak öldürülme konusu ile ilgili olayın faili olduğunu tespit ettiği Cemil Yar (38) isimli şahsın yakalanmasına yönelik yapılan güvenlik kamera çalışmaları neticesinde, şahsın olaydan sonra en son Başakşehir Güvercintepe civarına gittiği tespit edildiği ve bahse konu bölgede yoğunlaşıldığı belirtilerek, burada yapılan istihbari çalışmalarda şahsın Yarımburgaz Mahallesi civarında bir konfeksiyonda çalıştığı bilgisi edinildiği ifade edildi. Bahse konu adrese giden Bayrampaşa Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı ekipler tarafından yapılan şahsın yakalandığı bildirildi. 
Yaklaşık 200 saatlik kamera görüntülerinin incelenmesi sonucu cinayetin ardından önce metroya ardından otobüse daha sonra iki ayrı minibüse bindiği tespit edilen şüphelinin son olarak Küçükçekmece'de bir tekstil atölyesinde iş bulduğu tespit edildi. Tekstil atölyesine yapılan baskında şüpheli Cemil Yar gözaltına alındı. Cemil Yar’ın cinayeti kabul ettiği ve kıskançlık sebebi ile işlediğini söylediği aktarıldı.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ NEDEN ÖLDÜRDÜĞÜNÜ HATIRLAYAMADI
Gayrettepe'de bulunan Cinayet Büro Amirliğine getirilen şüpheli olayla ilgili sorgulandı. İfadesinde Ferdane Kurt'u öldürdüğünü itiraf eden Cemil Y. "Onunla birlikte kaldığımız otelde tanışmıştık. 7 günlük bir arkadaşlığımız vardı. Olay günü benim kaldığım odaya geldi. Birlikte oturup yemek yedik. Ancak daha sonrasını hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde onu sırt üstü yatar vaziyette olduğunu gördüm. Öldüğünü anlayınca oradan kaçtım. Neden öldürdüğümü hatırlamıyorum" dedi. 

4 GÜN ÖNCE KAMERALARIN YÖNÜNÜ DEĞİŞTİRMİŞ
Cinayet Büro Amirliği ekipleri soruşturma sırasında ilginç bir detaya ulaştı. Şüphelinin cinayetten 4 gün önce otel koridorlarında bulunan güvenlik kameralarının yönünü değiştirerek odasının girişinin görülmesini engellediği ortaya çıktı. 

DAHA ÖNCE 6 KEZ POLİS TARAFINDAN YAKALANMIŞ
Şüphelinin daha önceden tehdit, hakaret, uyuşturucu bulundurma ve yaralama gibi suçlardan 6 kez gözaltına alındığı belirlendi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli adliyeye sevk edildi. 

OLAYIN GEÇMİŞİ
Muratpaşa Mahallesi’nde bir otelde 3 yaşındaki çocuğuyla kalan Ferdane Kurt, 12 Ocak gece gece 03.30 sıralarında iple boğulmuş halde aynı otelde kalan Cemil Yar isimli bir kişinin odasında bulunmuştu. Olaydan sonra kaçan şüpheliyi arama çalışmalarını sürdüren Bayrampaşa Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Başakşehir Yarımburgaz Mahallesi’nde Cemil Yar isimli cinayet şüphelisini yakalayarak göz altına aldı. 
Ferdane Kurt'un yaptığı ilk evlilikten, halen dedelerinin yanında Malatya'da yaşayan 3, eşinden boşandıktan sonra Kocaeli'de dini nikahla evlendiği eşinden de bir çocuğu olduğu öğrenildi. Dini nikahlı eşinden ayrılan ve 3 yaşındaki oğluyla İstanbul'a gelen kadınının, 22 Aralık Salı günü polis ekipleri tarafından sokakta bulunduğu ve Bayrampaşa Kaymakamlığı tarafından hayatını kaybettiği bu otele yerleştirildiği öğrenildi. 


Tarih: 21 Ocak 2021 Perşembe    Hit: 4424

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol