05 Ağustos 2020 Çarşamba   

KARTALTEPE’DE VATANDAŞLA BULUŞULDU

KARTALTEPE’DE VATANDAŞLA BULUŞULDU
 

Bayrampaşa Kaymakamlığı öncülüğünde her ay bir mahallede gerçekleştirilen “Halkla Buluşma Toplantıları”nın bu ayki adresi Kartaltepe Mahallesi’ydi.

Giresun İli Karabulduk Beldesi ve Çevre Köyleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde Kartaltepe Mahalle Muhtarı Mustafa Onur’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda Kartaltepe Mahallesi’nde bulunan olumsuzluklar toplantıya katılan kaymakamlık ve belediye birim müdürlerine iletildi.

KARTALTEPE DİLE GELDİ
Toplantıda söz alan bir vatandaş Kartaltepe Mahallesi Çiğdem Sokak’ta aydınlatma direği eksikliğinden öğrencilerin sabahları karanlıkta okula gittiğini söyledi.
Kanarya Caddesi’ne kasis yapılmasını isteyen vatandaş ise arabaların bu caddede hız yaptığını iddia etti.
Bayrampaşa İlköğretim Okulu’nun önünde bulunan yolda kanalizasyon eksikliği olduğunu belirten bir mahalle sakini ise, mevcut kanalizasyonların yetersiz olduğunu söyleyerek yağmurlu günlerde okula giden öğrencilerin sıkıntılar yaşadığını dile getirdi.
19. Sokak’ta bazı ev ve dükkân sahiplerinin izinsiz bir şekilde mülklerinin önüne araba park etmemesi için dubalar koyduğunu belirten mahalleli, zabıta müdüründen izinsiz koyulan dubalarla ilgili işlem yapılmasını istedi.
Kartaltepe’de otopark sıkıntısının olduğunu söyleyen vatandaşlar, mahallede banka şubesi olmayışından da yakındı.
Mahallede yer alan parkların çok küçük olduğunu belirten vatandaşlar, bazı parklardaki çocuk oyun alanlarının ise kullanılamaz halde olduğunu savundu.
Kartaltepe Mahallesi’nde semt pazarı eksikliğini olduğunu söyleyen vatandaşlar, yetkililerden Cumartesi Pazarı’nın tekrardan mahallelerinde kurulmasını istediler.
Çift Şerefeli Camisi’nde müezzin eksikliği olduğunu belirten vatandaşlar konuyla ilgili Bayrampaşa Müftüsü Yılmaz Küçük’ten yardım istedi.

Vatandaşın istek, şikayet ve önerilerini dinleyen yetkililer not alarak vatandaşın eksik bulduğu alanlarda ivedilikle çözümler aranacağını belirttiler.

ŞENEL: MESELELERİ ÇÖZMEK ADINA BURADAYIZ
Toplantıya ilişkin açıklamalarda bulunan Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, “Devletin vermiş olduğu imkânları vatandaşlara ulaştıran birimlerin sorumlu kişileri ve vatandaşlarla bir aradayız. Vatandaşımızı dinleyip sorunları anlamak, hasbihal etmek, meseleleri çözmek adına buradayız. Kamu hizmetlerinin vatandaşa en iyi şekilde ulaşması için buradayız. Kaymakamlık ve belediye birim müdürlerinin yanı sıra ilçe emniyeti de burada. Amacımız sorunları yerinde dinleyip vatandaşa probleme ilişkin neler yapılabileceğini söylemek ve bunu uygulamaya koymak. Çocuklarımızın geleceği ve bizlerin refahı için buranın daha yaşanılabilir olması lazım. Bu yüzden ‘Halkla Buluşma Toplantıları’na büyük önem veriyoruz.” diye konuştu.

  

 

Tarih: 11 Şubat 2020 Salı    Hit: 2862

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol