04 Haziran 2020 Perşembe   

Ercan GÜL / Eski futbolcu / Sportmence

KARŞILARKEN 15 BİN, UĞURLARKEN 15 KİŞİ

 

BU yazımda cefakar taraftarlarımıza seslenmek istiyorum. Gerçekten ülkemizde spor seviliyor özellikle de futbol. Futbolseverler futbolcusuna ve takımına sahip çıkıyor. Yeni transferlere havaalanlarında müthiş bir karşılama var. Davullar, zurnalar havai fişekler derken gerçekten çok güzel görüntüler ortaya çıkıyor. Bu ortam futbolcular ve takım için gerçekten de iyi bir motivasyon. 
Müthiş karşılama ve ağır sözleşmeler altında imza attırılan futbolcudan da taraftar ve kulüpler doğal olarak karşılık görmek istiyor. 
Yeni transfer takıma uyum sağlayamayıp yeterli performansı gösteremeyince yine ilk eleştirilen yönetim oluyor. ‘Yönetim işi bilmiyor, bu adama bu kadar para verilir mi?’ gibi eleştiriler geliyor.
Bence biraz abarttığımızı düşünüyorum. Dünyanın hiçbir yerinde bu tarz bir karşılama yok. İşin şov kısmının abartıldığını düşünüyorum. 
Gün geliyor futbolcuyla kulübün yolları ayrılıyor. Futbolcuyu karşılamaya giden 15 bin kişiden futbolcuyu uğurlamaya 15 kişi bile gitmiyor. Taraftarlarımız oyuncuyu karşıladığı gibi uğurlamayı da bilmeli ve bu dostluğumuzu medenice göstermeliyiz diye düşünüyorum. 
Galatasaray’ın Falcao’yu transfer etmesi gerçekten çok önemli bir hareket. Taraftarların Falcao’yu karşılaması müthişti. Bu görüntüler dünya futbol camiasında ses getirdi. Bunun yanı sıra İstanbul ve Türkiye’nin reklamı da yapıldı. Bu da önümüzdeki yıl ülkemizde oynanacak olan Şampiyonlar Ligi finali adına çok iyi oldu. 
ABD’Yİ ELİMİZDEN KAÇIRDIK, 12 ADAMI KUTLUYORUM
Dünya Basketbol Şampiyonası’nda Türkiye ve ABD maçından da biraz bahsedelim. Maç inanılmaz derece keyif ve çekişmeli geçti. Hatta uzatmalara giden bu maçı ne kadar kazanmak istediğimiz ortadaydı. Son dakikalarda kaçan serbest atışları sayıya çeviriyor olsaydık, maçı kazanan taraf olmuştuk. Olsun basketbolcularımızın ortaya koyduğu mücadele alkışlanmaya değerdi. Oyuncularımızı tebrik ediyorum. 
A MİLLİ TAKIMA TEBRİKLER
A Milli Futbol Milli takımımız da içeri de Andora ve deplasmandaki Moldova maçlarını kazanıp grup liderliğine yükseldi. Andora maçının son bölümünde bulduğumuz gol ile hayat dönerken, Moldova maçında oyuncularımız işi sıkı tuttu ve 4 golle güzel bir galibiyet aldık. Şenol Hoca ve futbolculara kocaman alkış...
FİLENİN SULTANLARINA KOCAMAN ALKIŞ
2019 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası final maçında Sırbistan'a 3-2 mağlup olan Türkiye Avrupa ikincisi oldu. Filenin sultanlarını da bu başarısından dolayı gönülden kutluyorum.
TEKERLEKLİ SANDALYE ENGELLİ BASKETBOL TAKIMIMIZ MÜTHİŞ BİR İŞ BAŞARDI
Tekerlekli sandalye engelli basketbol takımımız ise Avrupa üçüncülüğünü elde ederek, müthiş bir iş başardılar. Bizleri gururlandıran sporcularımızın alınlarından öpüyorum. 

Tarih: 17 Eylül 2019 Salı    Hit: 833
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol