23 Ekim 2019 Çarşamba   

Naser ŞİMŞEK / İnşaat Mühendisi / Teknik Bakış

KARAR SİZİN...

 

ÖZLEMLE beklenen Gebze-Halkalı Marmaray Hattı 12 Mart’ta açıldı. Eskiden 185 dakika olan 76 kilometrelik Gebze-Halkalı arasındaki yolu 115 dakikaya indirecek. Gebze-Halkalı arasında aktarmasız gitme imkanı bulan vatandaşlar, 1 saat 10 dakika zaman kazanacak. Trafiğin rahatlamasında çok büyük etkisi olacak olan bu proje ile mesafe kısalmasının yanında, mevcut ve yapılacak metro hatları ile entegrasyonu sonucu İstanbul’un ulaşım probleminin çözümünde en önemli projelerinden biri oldu. Londra’ya kadar ulaşan bu proje, Asya ve Avrupa’yı demiryolu ile birleştirdi.
Mega projelerle Türkiye’miz büyüyor ve gelişiyor.
Yakın zamanda ziyaretime gelen AK Partili olmayan eski bir vekilimizin sözleri beni hem düşündürdü, hem çok etkiledi. “Atatürk 1919 da Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşımızı başlattı peşinden Türkiye Cumhuriyetini kurdu, 2019 yılındayız ve şu an Türkiye olarak 2. Kurtuluş Savaşımızı yaşıyoruz ve bu süreci tek yönetebilen ve dik duran lider Erdoğan’dır ve bu şekilde mücadele ettiği sürece benim desteğim ona’dır’’ diyerek geçtiğimiz önemli süreci bizlerle paylaştı.
31 Mart’ta Türkiye olarak yerel seçimleri yapacağız. Bu seçimden sonra ‘’2023’’ yılına kadar Türkiye’miz 4,5 yıl sürecek seçimsiz bir döneme girecek. 2023 hedefindeki bu son viraj Türkiye üzerine planları olanlar için çok önemli ve belki de son şansları.
Ve bu yerel seçimde ilk kez iki ittifak ile kendi başlarına seçime giren partilerin yarışına şahit olacağız. Cumhur İttifakı olarak AK Parti ve MHP, Millet İttifakı olarak da CHP ve İYİ Parti bu seçimde yarışacaklar. Saadet Partisi. AK Parti karşıtı politikası ile dolaylı, HDP ise batıda yer alan büyük şehirlerde aday çıkarmayarak Millet İttifakı’nı destekler bir görüntü çiziyorlar. HDP’nin Millet İttifakı’nda İstanbul’un muhtelif ilçelerinde aldığı söylenen kontenjan meclis üyeleri ile İBB Meclisi’nde temsil edilme ihtimali var.
Sn. Bahçeli yerel seçim sürecinin daha başında bu bir Beka seçimidir dedi. MİT Krizi, Gezi Olayları, 17-25 Aralık süreci ve 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi ile Türkiye’ye diz çöktüremeyen güçler için son fırsat 31 Mart Seçimleri olarak görülmekte. Cumhur İttifakı’nın yüzde 50’nin altında alacağı bir oy oranı ile Türkiye’nin yeniden bir kaosa sürüklenmesi en önemli hedefleri.
Son beş yılda yedinci seçime gidiyoruz. Bundan sonraki seçim 2023’te. Hepimiz bu yerel seçimde aslında geleceğimizi oylayacağız. Geçtiğimiz bu sıkıntılı süreci atlatma veya derinleştirmek istediğimize karar vereceğiz. 
Türk Milletinin sağduyusuna ve son zamanlarda adeta bir kuyumcu titizliği ile oy verme şekline tekrar şahit olacak mıyız?
HAYIRLI OLSUN, KARAR BİZİM.

Tarih: 22 Mart 2019 Cuma    Hit: 1352
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol