21 Mayıs 2024 Salı   

Ümit ALBAYRAK / Gazeteci Yazar / Yiğitçe

HER SEZON AYNI SENARYO

 

Öncelikli olarak tüm okuyucularımızın Ramazan ayını tebrik eder, sevdikleriyle hayırlı Ramazanlar dilerim.
Geçtiğimiz ay tüm Türkiye’yi derinden etkileyen depremler nedeniyle kaybettiğimiz canlarımızın acısı hala yüreğimizde. Bu Ramazan ayı buruk geçecek. İnşallah deprem bölgelerindeki yaralar biran önce sarılır.
***
Tutkumuz futbol, sevdamız Bayrampaşaspor.
Futbol tutkumuzun peşinden giderken, kırmızı-yeşilli gönül verdiğimiz takımımızın bu sezon gösterdiği kötü performansı bizleri üzmüştü. Bu sezona yenilenmiş kadrosuyla yine iddialı başlayan Bayrampaşaspor, aynen geçtiğimiz sene olduğu gibi düşme hattına kadar gerileyerek korkulu rüya görmeye başlamıştı. Ta ki nasıl geçen sene tecrübeli teknik adam Mustafa Kemal Kılıç takımı ayağa kaldırdıysa bu dönem de Engin Korukır gibi teknik direktörün kırmızı-yeşillileri çıkışa geçireceğine inanıyorum.
Hele ki depremler nedeniyle lige verilen arada yapılan transferlerin de tam manasıyla takıma oturmasıyla Bayrampaşaspor’un aldığı sonuçlarla üst sıralara doğru tırmanacağına inanıyorum.
Taraftarlar da bu durum karşısında sormadan edemiyor “Daha önce nerelerdeydiniz?”
Sonuç olarak bu sezon yine istenilen olmadı ve Bayrampaşaspor orta sıralarda kendine yer bulmaya çalışacak, Şampiyonluk umutları yine gelecek sezona kalacak.
“Her sezon aynı senaryo” derler ya işte onun gibi..
Bayrampaşaspor’un ligde çok daha iyi yerlerde olması en büyük dileğimiz.
***
Biraz da amatör takımlarımıza bakalım...
Bayrampaşa’yı Süper Amatör Lig’de temsil eden takımlarımız maalesef istedikleri başarıyı bulamadı. 1. Grup’ta mücadele eden Kartaltepespor 5. sırada, 3. Grup’ta bulunan İstanbul Bafraspor 3. durumda, 5. Grup’ta yer alan Tunaspor 8. sırada, 8. Grup’ta mücadele eden Bayrampaşa Altıntepsispor ise yine 8. durumda yer alıyor ve artık şampiyonluk umutları yeni sezona kaldı.
1. Amatör Lig’de yer alan Bayrampaşa takımlarının da durumu pek faklı değil.
4. Grup’ta bulunan Bayrampaşa Demirspor 9. sırada, 6. Grupta mücadele eden Altınaslar 9. durumda, 8. Grup’ta yer alan Çankırı Marufspor 6. sırada, 10. Grup’ta bulunan Teraziderespor 8. durumda, 11. Grup’ta yer alan Sağmalcılarspor ise 6. sırada yer alıyor.
Her iki ligde de sezon 2 hafta içerisinde sona erecek.
Bayrampaşa takımları malesef umutlarını yine gelecek sezona bıraktı.
25-26 Mart’ta ise 2. Amatör Lig başlayacak. 6 Bayrampaşa takımı 1. Amatör Lig’e çıkmak için mücadele verecek.
Bayrampaşa Yenidoğanspor, Yıldırımbosnaspor, Bayrampaşa Atletikspo, Cevatpaşaspor, Muratpaşaspor ve Bayrampaşa Doğanspor’a grup maçlarında başarılar diliyorum.
Yazımı son verirken, Paşavizyon Gazetesinin 15. yılı kuruluş yılını kutlar, hep birlikte nice yıllara...

Tarih: 15 Mart 2023 Çarşamba    Hit: 1074
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol