19 Haziran 2019 Çarşamba   

HAYIRLI KANDİLLER

HAYIRLI KANDİLLER
 

İsra ve Miraç mucizesi, Sevgili Peygamberimizin (S.A.S.), Allah'ın izni ile takdir edilen bir zamanda, önce Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan da Rabbimizin sonsuz kudret ve ayetlerini müşahede etmek için semaya yaptığı ve müjdelerle dolu manevi bir yolculuktur.
Miraç, Sevgili Peygamberimizin (S.A.S.) yaşadığı büyük buluşma, Allah'ın sonsuzluğuna, büyüklüğüne ve birliğine yapılan en görkemli şahitliktir. Bu şahitliğin ve manevi tecrübenin müminin miracı olan namaz ile taçlandırılması, Miraç hediyesi ayetlerde bildirilen sorumluluk bilinci, istikametini imana çevirenlerin, Allah'tan başkasına kulluk etmeyenlerin günahlarının bağışlanacağı ve sonunda cennete gireceği müjdesi, miracın bizi sonsuzluğa götüren yüce değerleridir.
O kutlu buluşmanın gerçekleştiği bu mübarek gecenin, İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, toplumsal birlikteliğimizin güçlenmesine, insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün dünyadaki şiddet ve acımasızlığın, acı ve gözyaşının dinmesine vesile olmasını diliyoruz.


Paşavizyon Gazetesi

Tarih: 02 Nisan 2019 Salı    Hit: 2307

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol