01 Haziran 2020 Pazartesi   

HASAR GÖREN OKUL BOŞALTILIYOR

HASAR GÖREN OKUL BOŞALTILIYOR
 

İstanbul’da 26 Eylül’de meydana gelen Silivri merkezli 5,8 büyüklüğündeki deprem sonrasında, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik personeli tarafından detaylı çalışma yapıldı. İstanbul’da 5 ilçede 6 okul binasında ileri deprem tetkikleri için boşaltma kararı alındı. AFAD merkezine 114 okul ve eğitim kurumu için hasar ihbarı yapılırken, yapılan çalışmalarda bunlardan 85 okul hasarsız, 20 okul az hasarlı, 9 okulun ise ağır hasarlı olduğu saptandı.
İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Bağcılar’daki Gaziosmanpaşa İlkokulu, Bayrampaşa’daki Saraybosna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Güngören’deki Haznedar Abdi İpekçi İlkokulu, Küçükçekmece’deki Gültepe İlkokulu ve Göktürk İlkokulu ile Silivri’deki Ortaköy Sezin Öztaş İlkokulu’nda binaların daha detaylı incelenmesi ve ileri tetkikler yapılması gerekli görüldü.
Boşaltılan okullar arasında bulunan Bayrampaşa Saraybosna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de var. Bu kapsamda Saraybosna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Şehit Büyükelçi İsmail Erez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde misafir olarak eğitim ve öğretime devam edecek.

ÖĞRENCİLERİN GİDECEĞİ OKULLAR BELİRLENDİ
Bu kapsamda bugünden itibaren Gaziosmanpaşa İlkokulu’ndaki öğrenciler Plevne Ortaokulu’nda, Gaziosmanpaşa İlkokulu’nun ana sınıf öğrencileri Mehmet Niyazi Altuğ Anadolu Lisesi’nde, Bayrampaşa’daki Saraybosna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Şehit Büyükelçi İsmail Erez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Güngören’deki Haznedar Abdi İpekçi İlkokulu (A ve B Blok) öğrencileri Fuat Sezgin Ortaokulu’nda, Küçükçekmece’deki Gültepe İlkokulu öğrencileri Mustafa Pars İlkokulu’nda, Gültepe İlkokulu’nun ana sınıfı öğrencileri Belediye Anaokulu’nda, Küçükçekmece’deki Göktürk İlkokulu öğrencileri Atatürk Ortaokulu’nda, Silivri Ortaköy Sezin Öztaş İlkokulu öğrencileri de Ortaköy Sezin Öztaş Ortaokulu’nda misafir olarak eğitim öğretime devam edecek. Ayrıca taşınmasına karar verilen Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de Prof. Dr. Necmettin Erbakan Fen Lisesi’nde hizmet verecek.

SARAYBOSNA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NİN TARİHÇESİ
Bayrampaşa Saraybosna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1977 yılında kurulmuştur.
Okul, 1977 yılında Eyüp Otakçılar Lisesi binasında, Eyüp Ticaret Lisesi olarak eğitim öğretim faaliyetine başlamış ve 1986 yılında Eyüp Nişancı Orta Okulu binasına taşınmıştır.
Okul, 1989-1990 eğitim öğretim yılının 2. döneminde Bayrampaşa’daki kendi binasına taşınmış, önce 1991 yılında Bayrampaşa Ticaret Lisesi ve daha sonra Bayrampaşa Ticaret Meslek Lisesi adı altında eğitim öğretim faaliyetini sürdürmeye başladı. Ayrıca, 1991 yılında aynı okulda aynı Okul Müdürlüğü’ne bağlı olarak Mahalli İdareler Meslek Lisesi açılmıştır. 1993 yılında bu okul Anadolu Meslek Liseleri statüsüne alınmış ve adı Anadolu Mahalli İdareler Meslek Lisesi olmuştur. 2002/2003 eğitim öğretim yılından itibaren de Anadolu Ticaret Meslek Lisesi’ne dönüştürülmüştür. Bakanlık tarafından, 2009/2010 öğretim yılından itibaren Anadolu Ticaret Meslek Lisesi, Bayrampaşa Ticaret Meslek Lisesi bünyesinde program olarak yer almasına karar verilmiştir.
2014/2015 eğitim öğretim yılında okulun adı Bayrampaşa Saraybosna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Tarih: 09 Ekim 2019 Çarşamba    Hit: 1795

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol