28 Mayıs 2020 Perşembe   

GÖZ HASTANESİ YENİ YERİNDE

GÖZ HASTANESİ YENİ YERİNDE
 

1984 yılında “Aydınlık bir yaşam için” sloganıyla halkın göz sağlığını korumak için kurulan Göz Nurunu Koruma Vakfı; aynı yıl girişimci ve hayırsever kişilerin katkılarıyla kurduğu Türkiye’nin ilk göz hastanesi olan Bayrampaşa Göz Hastanesi’nin yeni binasının resmi açılışı törenle gerçekleştirildi.
35 yıldır Bayrampaşa ve İstanbul halkına hizmet verdiği binasından geçmişte Nişantaşı Üniversitesi’nin kullandığı binaya geçiş yapan ve modern cihazlarla donatarak Ağustos ayında hasta kabulüne başlayan Bayrampaşa Göz Hastanesi’nin resmi açılışı törenle gerçekleştirildi.
Açılış törenine Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Göz Nurunu Koruma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Erdede ve yönetim kurulu üyeleri, hastanenin genel koordinatörü Serkis Şahbaz, vakfın denetleme ve danışma kurulu üyeleri, hastanenin başhekimi Doç. Dr. Barış Yeniad, doktorlar, hemşireler, vakfın bağışçıları, siyasi partilerin temsilcileri, Bayrampaşa’daki mahallelerin muhtarları, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.
Hastanenin açılış kurdelası Bayrampaşa Kaymakanı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Göz Nurunu Koruma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Erdede ve diğer davetliler tarafından kesildi.

ERDEDE: KATKILARINI ESİRGEMEYEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Hastanenin konferans salonunda yapılan törenin açılış konuşmasını yapan Göz Nurunu Koruma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Erdede, 1984 yılında Bayrampaşa’da kurulan hastanenin 35 yıldan beri Bayrampaşa başta olmak üzere İstanbul halkına hizmet verdiklerini belirterek, “Geçmişten bugüne her geçen gün büyüyen hastanemizin yeni binasına taşınmasından dolayı mutluluk duyuyorum. 1984’de hayırseverlerin desteğiyle kurduğumuz vakfımızla Türkiye’nin ilk göz hastanesini yeni binamızda yepyeni cihazlarla donattık. Yeni hastanemizin açılısına katkılarını esirgemeyen bağışçılarımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Hastanemizde doktorlarımız uluslararası alanda hizmet vermektedir. Katılım ve desteklerinden dolayı herkese teşekkür ediyorum. Allah razı olsun hepinizden. Hepiniz hoş geldiniz” dedi.

YENİAD: 130 BİN MUAYENE, 6 BİN 500 AMELİYAT, 29 BİN TETKİK VE MÜDAHALE
Bayrampaşa Göz Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Barış Yeniad ise törende yaptığı konuşmada, yeni binanın resmi açılışını gerçekleştirmenin gururu ve sevinci paylaşmak için yanlarında olan herkese teşekkür ederek, “Bizler, Atatürk’ün ‘Beni  Türk hekimlerine emanet edin’ sözünü düstur edinerek sağlık sektöründe halkımıza hizmet ediyoruz. Göz Nurunu Koruma Vakfı 1984 yılında görme kusurlarının giderilmesi amacıyla hayırseverler tarafından kuruldu. Aynı yıl Türkiye’nin İlk Göz Hastanesi olan Bayrampaşa Göz Hastanesi halkın hizmetine açıldı. Göz sağlığı ile ilgili tüm tedavi ve ameliyatların gerçekleştirildiği Bayrampaşa Göz Hastanesi'nde Glokom, şaşılık, çocuk göz sağlığı, Katarakt, Kornea, Refraktif Cerrahi, Oküloplastik cerrahi, Retina birimlerinde hizmet veriliyor. Göz alanında öncü olan Bayrampaşa Göz Hastanesi'nin haricinde 1997 yılında kurulan İdealtepe Göz Merkezi, 2001 yılında kurulan Yıldırım Göz Merkezi'nde de cerrahi operasyonların gerçekleştirilebildiği göz sağlığı hizmetleri sunuluyor. Yılda ortalama 130 bin muayene, 6 bin 500 ameliyat, 29 bin çeşitli tetkik ve müdahalelerin yapıldığı hastane ve göz merkezlerinde en ileri teknolojiye sahip tıbbi cihazlar ile hizmet veriliyor. Hizmet binaları, ameliyathaneleri, tedavi üniteleri, tıbbi aletleri sürekli yenilenen hastane ve göz merkezlerinde, etik değerler ve kaliteden ödün vermeden hizmet veriliyor. Bayrampaşa Göz Hastanemizde 4 ameliyathane, 4’ü gözlem olmak üzere toplam 19 hasta odası, 4’ü gözlem biri acil müşahede olmak üzere toplam 31 hasta yatağı bulunan hastanemizde 25 doktor, 18 hemşire ve sağlık çalışanları ile toplam 130 personelimiz çalışmaktadır. Katarakt, Refraktif Cerrahi, Retina, Glokom, Oküloplasti ve göz kapağı cerrahisi, şaşılık, çocuk göz sağlığı, Kornea birimlerinde yaklaşık 8 bin metrekarelik alanda, ulaşımı kolay bir lokasyonda hizmet veriyoruz. Hastanemiz bünyesinde bilimsel toplantılar ve seminerler de düzenliyoruz. Başarılı teşhis ve tedavi yöntemlerimizle yurt içi ve yurtdışından gelen hastalarımıza artık daha modern bir ortamda daha gelmişmiş cihazlarla hizmet veriyoruz. Göz sağlığı hizmeti verirken toplumsal sorumluluğumuzu da unutmuyoruz ihtiyaç sahibi insanlara da ulaşıyoruz. Çeşitli vakıflarla da ortak çalışmalar yapıyor ve bundan sonra da devam edeceğiz. Tüm bunları yaparken de bizleri destekleyen siz bağışçılarımıza da teşekkür ediyoruz. Yine binamız ülkemize ve sağlık camiasına hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

AYDINER: YENİ BİNAYI SERKİS BEY İLE BİRLİKTE BULDUK
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de törende yaptığı konuşmasında hastanenin yeni yerine taşınması sırasında Bayrampaşa Göz Hastanesi Genel Koordinatörü Serkis Şahbaz ile fikir alışverişinde bulunduklarını bir çok yer baktıktan sonra eskiden Nişantaşı Üniversitesi’nin kullandığı binada karar kılındığını belirterek, “35 yıl önce Bayrampaşa’da hizmet vermeye başlayan ve şimdi modern binasına taşınan ve modern cihazlarla donatılan hastanemizin açılışını sizlerle beraber yapmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Bayrampaşa Belediyesi olarak hastanenin yapımında her türlü desteği verdik. Göz Nurunu Koruma Vakfı hem Bayrampaşa hem de İstanbul’a hizmet eden bir vakfımız. Yeni yerin açılmasında Serkis bey mevcut haliyle bile işi bırakmadı ve canla başla çalıştı, yüreğini koydu. Ben kendisiyle sürekli görüştüğüm ve iyi tanıdığım için ne kadar fedakarca çalıştığını iyi biliyorum. Vakıflar, Kutsal hamallar diyebileceğimiz insanlar sayesinde  ayakta kalırlar. Serkis bey de de canla basla mücadelesini verdi. Vakıfçılık, Selçuklulardan Osmanlı’ya kadar uzanan müesseselerdir. Vakıf da kul hakkı çok önemlidir. Vakıf çatısı altında insanlara hizmet için yola çıkan tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum. Yeni binanın hayırlı olmasını yüce Allah’tan diliyorum. Kendim de sağlıkçı olduğum için vakfın geçmişteki günlerini de çok iyi biliyorum. İnşallah burada çok daha güzel ortamda çok güzel tedaviler ve ameliyatlar yapılır ve hastalar sağlığına kavuşur. Bayrampaşa Belediyi Başkanı olarak herkese teşekkür ediyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum” ifadelerini kulandı. Konuşmasının ardından vakıf başkanı Orhan Erdede, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’e plaket takdiminde bulundu.

ŞENEL: ÜLKEMİZ SAĞLIK SEKTÖRÜNDE ÇOK İLERİLERDE
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel ise yaptığı konuşmada Türkiye’nin son yıllarda sağlık alanında çok büyük aşama kaydettiğini belirterek, “Devletimiz sağlık alanında son yıllarda büyük atılımlar yaptı. Son teknolojik cihazlarla donatılan yeni hastaneler açtı. Bunun yanı sıra son yıllarda yine özel sektör de sağlık alanında önemli atılımlar yaptı. Özellikle İstanbul merkezli olmak üzere sağlıkta özel sektör çok ilerledi. Çok olmamakla beraber vakıflar da sağlık alanında hizmet veriyor. Kaliteli sağlık hizmeti vermek çok önemli. Yurtdışında kaldığım için yurtdışı ile Türkiye’nin farkını görmüş biri olarak şunu söylüyorum ki Türkiye sağlık sektöründe çok iyi durumdadır. Yine son yıllarda İstanbul merkezli olmak üzere sağlık turizminde de çok önemli artış olmaya başladı. Ülke olarak biz sağlıkta kaliteli hizmet veriyoruz. Son derece başarılıyız. Gelinen bu noktayı hekimlerimizin çabası ve başarısı olarak görüyorum. Bayrampaşa Göz Hastanesi’nin bugünlere gelmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ben kendi çocuğumu da buraya getirdim. Sağlık hizmetlerinden de çok memnun kaldım. Hastanenin açılmasında, hizmet vermesinde desteği olanlara ve çalışanlara teşekkür ediyorum. Hastanenin yeni binasının ise hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  Konuşmasının ardından vakfın başkanı Orhan Erdede, Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel’e günün anısına plaket takdim etti.
Konuşmaların ardından Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel ve Göz Nurunu Koruma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Erdede tarafından hastane binasının yapımında emeği geçen bağışçılara plaket takdim edildi.
Plaket töreninin ardından hastanenin kafetaryasında günün anısına çalışanlarla birlikte pasta kesildi.

Tarih: 23 Kasım 2019 Cumartesi    Hit: 2817

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol