01 Haziran 2023 Perşembe   

GİRESUN GÖNÜLLÜLERİ BİRLEŞTİ

GİRESUN GÖNÜLLÜLERİ BİRLEŞTİ
 

İstanbul’da önemli bir nüfusa sahip Giresunlular, Giresun Gönüllüleri Derneği kurdu.
Giresun ile ilgili çeşitli sosyal projeler üzerinde görüşmeler yapan Giresun’un Sivil Toplum Kuruluşu deneyimi olan kişiler ve temsilcileri yaptıkları toplantıların ardından yine bir sivil toplum kuruluşu adı altında toplamaya karar verdi. 40 kişilik kurucu kadro, Giresun Gönüllüleri Derneği’ni resmen hayata geçirdi.
Geçtiğimiz aylarda resmi kuruluşu yapılan Giresun Gönüllüleri Derneği’nin kurucu başkanlığına ise Bayrampaşa Giresunlular Derneği (BAYGİDER) Başkanı Tülay Tahmaz getirildi.
Derneğin Bayrampaşa Tuna Caddesi üzerindeki Genel Merkezi’nin açılışı ise 17 Eylül Cumartesi günü yoğun bir katılım ile yapıldı. Derneğin açılışına yoğun bir programı olmasına rağmen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldı. Soylu sabah Aydın Menderes Anıt Mezarında katıldığı törenin ardından Giresun Gönüllüleri Derneği’nin açılışına katıldı.
Açılışa İçişleri Bakanı Sn.Süleyman Soylu’nun yanı sıra İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Giresun milletvekili Kadir Aydın, Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, İyi Parti  Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak, MHP MYK üyesi Yüksel Kaleci, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, MHP Bayrampaş İlçe Başkanı Av. İsmail Arslan, CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Hasan Mutlu, Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Alparslan Doğan, Zeytinburnu eski belediye başkanı Adil Emecan, Ülkü Ocakları Bayrampaşa İlçe Başkanı Ensar Aydın, siyasi partilerin teşkilat başkanları ve temsilcileri, STK'ların başkan ve temsilcileri, bürokratlar, sanatçılar ve Giresunlular katıldı. Bayrampaşa Orta Camisi'nin imamı Yüksel Kavzan'ın dua etmesinin ardından, açılış gerçekleşti.

TAHMAZ, AYDINER VE TURAN’DAN HAYIRLI OLSUN DİLEĞİ
Derneğin açılışında konuşan Giresun Gönüllüleri Derneği Kurucu Başkanı Tülay Tahmaz, “Giresun'un kültür ve değerleri için çıkmış olduğumuz bu yolda Başkanımız , Yönetim Kurulumuz, Kurucu Üyelerimiz ve kalbi Giresun için atan herkese teşekkür eder ve başarılar dilerim dedi.
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner de konuşmasında; “Bende Rizeli olmama rağmen Giresun’a uğramadan Rize’ye gitmem mümkün değil. Giresun Gönüllüleri Derneği, Hemşehrilerimize hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.
İstanbul Milletvekili Hasan Turan’ın ise “Giresun uşakları, Türkiye aşıkları. Gönüllü alaylar kurmuş ecdadın torunları olarak Bayrampaşa’da Giresun Gönüllüleri Derneğimizin açılışını Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun teşrifleriyle gerçekleştirdik. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim, hayırlı ve gönüllü işlerde kaim eylesin” diye konuştu.

SOYLU: GİRESUNLU HEMŞEHRİLERİMLE BİR KARDEŞ VE AİLE BÜTÜNLÜĞÜ İÇERİSİNDE OLDUK
Açılışta konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Memleketimizin cesur hem güzel gönüllü insanlarının, hem üretken hem mert hem merhametli insanların yaşadığı, sırtımızı dayayacağımız, omuz omuza yürüyeceğimiz, ekmeği yenir, suyu içilir, güzel şehrin, güzel insanlarının oluşturduğu bu güzel derneğin, bu mekanın açılışında bulunmaktan büyük bir onur duyuyor hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.
Giresun'da yaşanan afetten söz eden Bakan Soylu, "Giresun etkileri çok fazla olan afet geçirdi. O günden itibaren Giresun geçirdiği afet konusunda Cumhurbaşkanımızın ortaya koymuş olduğu irade ile her noktada yanlarında olduk. O afetten ortaya çıkan hem maddi hem manevi bütün karşı karşıya kaldığımız süreçlerin her birinde Giresunlu hemşerilerimizle hakikaten bir kardeş ve aile bütünlüğü içerisinde olduk. Olmaya devam ediyoruz" diye konuştu.
Konuşmaların ardından kurdele kesimi yapılarak derneğin açılışı yapıldı.

PANCAR ÇORBASI DAĞITIMI YAPILDI
Giresun Gönüllüleri Derneği’nin açılışında  Kemençe ve Horon oynanması dikkat çekerken Pancar Çorbası  ikram edildi.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milletvekili Hasan Turan, Dernek Başkanı Tülay Tahmaz davetlilere çorba dağıtımında bulundu. Kemençe ve Horonla devam eden programda ‘Pancar Çorbası’ için kuyruk oluştu. 

Tarih: 19 Eylül 2022 Pazartesi    Hit: 1921

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol