01 Haziran 2020 Pazartesi   

GENÇ KIZILAYCILAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

GENÇ KIZILAYCILAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
 

Türk Kızılay Bayrampaşa Şubesi Gençlik Kolları’nın yaptığı çalışmalar ödüllendirildi.
Türk Kızılay İstanbul İl Başkanlığı, haziran ve ağustos aylarında imza attığı projelerle gönüllere dokunmasını bilen Türk Kızılay Bayrampaşa Şubesi Gençlik Kolları’nı plaketle ödüllendirdi.
Genç Kızılay İstanbul İl Başkanlığı’nın Heybeliada’da düzenlediği gençlik kampında dereceye giren gençlik kollarına plaketleri Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Genç Kızılay Genel Başkanı Emre Koç ve Genç Kızılay İstanbul İl Başkanı Berat Akova verdi. Ödül töreninde mazbatasına da kavuşan Türk Kızılay Bayrampaşa Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Raif Şentürk, plaketi tüm Bayrampaşalı Genç Kızılaycılar adına aldığını belirterek, çalışmaların artarak devam edeceğini ifade etti.

BAYRAMPAŞA’DAN SİİRT’E UZANAN KARDEŞLİK ELİ
“Oyuncak Kardeşliği” projesi kapsamında sınırlarını genişleten Türk Kızılay Bayrampaşa Şubesi Gençlik Kolları, topladığı oyuncakları Siirt Elmadalı İlkokulu ve Ortaokulunda öğrenim gören miniklere ulaştırarak öğrencilerin yüzünde tebessüm oluşturmayı başardı.

İTFAİYE ERLERİNE GÜL
İtfaiye Haftası kapsamında itfaiye erlerini unutmayan Genç Kızılaycılar, İstanbul Şişli İtfaiyesi Grup Amirliğini ziyaret etti. İtfaiye erlerine Kızılaycılık ruhu başlığı altında bir sunum hazırlayan Genç Kızılaycılar, sunum sonrası itfaiye erlerinden afetlerle ilgili hayat kurtarıcı bilgiler edindi. Genç Kızılaycılar, ziyaret sonrası itfaiye erlerine gül dağıttı.

YAŞ ALANLAR UNUTULMADI
Dünya Yaşlılar Günü’nü de unutmayan Genç Kızılaycılar, Bayrampaşa’da yaşayan ve daha önceden tespit ettikleri yaşlı bir kadını ziyaret ederek, evinin temizliğini yaptılar. Ziyaretin ardından “Çarşıda Pazarda Kızılay” sloganı adı altında semt pazarı ve marketlerden alışveriş yapan yaşlı insanların pazar poşetlerini ve arabalarını evlerine kadar taşıyan Genç Kızılaycılar, vatandaşın yükünü hafifletti.

MONT, AYAKKABI VE YİYECEK YARDIMI
Yaklaşan kış aylarıyla birlikte hava sıcaklıklarının düşmesi üzerine ihtiyaç sahibi insanlara mont ve ayakkabı yardımında bulunan Genç Kızılaycılar, yardıma muhtaç kişilere yiyecek yardımında da bulundu.

SOKAK HAYVANLARINA ŞEFKAT GÖSTERİLDİ
4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü çerçevesinde Sabri Akpınar Parkı’ndaki sokak hayvanlarına süt veren Genç Kızılaycılar, can dostu hayvanlara karşı olan duyarlılığı artırmak adına vatandaşa kedi maması ve kuş yemi dağıttı.

Tarih: 08 Ekim 2019 Salı    Hit: 1402

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol