01 Haziran 2020 Pazartesi   

GENÇ KIZILAY VEFASINI GÖSTERİYOR

GENÇ KIZILAY VEFASINI GÖSTERİYOR
 

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’deki Kızılay gönüllüleri, kaymakamlıklar nezdinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu’nda gönüllü olarak yer alarak ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında oluyor.
Bayrampaşa Kızılay’a mensup Genç Kızılay gönüllüleri de yaklaşık iki aydan beri Bayrampaşa Vefa Sosyal Destek Grubu içerisinde görev alarak ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koşuyor.
Genç Kızılay Bayrampaşa Gönüllüleri, koronavirüs salgını sürecinde sokağa çıkamayan 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara öneclikli olarak gıda hizmeti veriyor. Genç Kızılay Teşkilat Birim Başkanı Ömer Faruk Çalışkan, Genç Kızılay İstanbul İl Başkanı Berat Akova ve Genç Kızılay Bayrampaşa İlçe Başkanı Raif Şentür k de Bayrampaşa’da yapılan günlük sıcak yemek dağıtımına destekte bulunarak, “Bu Hilâl bu günler için var” denilerek Kızılaycılık ruhu yansıtıldı.


Sal sepeti çek pideni
Genç Kızılay Bayrampaşa gönüllüleri, Genç Kızılay Bayrampaşa İlçe Başkanı Raif Şentürk ve yönetimi, Ramazan pidesi dağıttı.
Genç Kızılay Bayrampaşa gönüllüleri, Genç Kızılay Genel Başkanı Emre Koç ,Genç Kızılay Teşkilat Birim Başkanı Ömer Faruk Çalışkan, Genç Kızılay İletişim Başkanı Muharrem Altıntaş ve Genç Kızılay İstanbul İl Başkanı Berat Akova'nın desteğiyle koronavirüs salgını sürecinde 65 yaş üzeri sokağa çıkamayan ve ihtiyaç sahiplerine 'Sal Sepeti Al Pideyi' sloganı ile Ramazan pidesi dağıtımı yapıldı.
Ramazan'ın sosyal yardımlaşma ve dayanışma ayı olan farkındalığı ve Kızılaycılık ruhu ile Genç Kızılay Bayrampaşa vatandaşlara iyi geldi. 
Bayrampaşalı ihyitaç sahibi vatandaşlar salgın sürecinde desteğini ve yardımını esirgemeyen Genç Kızılay Bayrampaşa “İyi ki varsınız” dedi.


Kan bağışı kampanyası
Genç Kızılay Bayrampaşa olarak, zorlu koronavirüs salgını sürecinde, enfekte hastalar ve insanlara umut olmak için kan bağışına daha da ihtiyaç duyulan bu dönemde gönüllüler ile birlikte kan bağışına destek verildi. Bayrampaşa Belediyesi ile birlikte düzenlenen kan bağışı kampanyasında Genç Kızılay Bayrampaşa gönüllülere hem görevli olarak yer aldı hem de kan bağışında bulundu.
Kampanya sonucu 121 ünite kan toplandığı ve 363 kişiye can olunduğu, kan veren 121 kişi adına da fidan dikildiği bildirildi.


Çocuklara 23 Nisan hediyeleri 
Genç Kızılay Bayrampaşa gönüllülüre tüm yurtta olduğu gibi Bayrampaşa’da da küçük hanımlar ve küçük beylerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Genç Kızılay Gönüllüleri hazırladıkları hediyeleri ve balonları küçüklere armağan etti ve bayram coşkusunu onlarla birlikte yaşadı.


Sokaktaki dostlarımız unutulmadı
Genç Kızılay Bayrampaşa Gönüllüleri olarak, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınından sokak hayvanlarının mağdur olmaması için, camların önüne ekmek, kapıların önüne su, süt ve mama koydu. Salgın sürecinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında beslenme imkanları azalan sessiz dostlarımıza, Genç Kızılay Bayrampaşa olarak sessiz kalınmadı.


Başkan Okan Aysu’dan teşekkür
Kızılay Bayrampaşa Şubesi Başkanı Okan Aysu, koronavirüs saygını sürecinde Vefa Sosyal Destek Grubu’nda yer alan Genç Kızılay gönüllülerine teşekkür etti. Genç Kızılay gönüllülerinin 7 gün 24 saat vatandaşların yardımını hazır olduğunu belirten Aysu, “Kızılay olarak Türkiye için yılın 365 günü her zaman göreve hazırız. Gerek dünya gerekse Türkiye olarak koronavirüs salgını nedeniyle geçirmiş olduğumuz bu zor dönemde Vefa Sosyal Destek Grubu’nda yer alan tüm Genç Kızılay gönüllülerine teşekkür ederim. Bu vesileyle Vefa Destek Grubu’nda yer alan Kızılay gönüllülerimizin yanı sıra görev alan STK’lar ve arkadaşlarımıza teşekkür eder, başarılı çalışmalar dilerim” ifadelerini kullandı.

Tarih: 07 Mayıs 2020 Perşembe    Hit: 1215

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol