23 Ağustos 2019 Cuma   

GELENEKSEL EYÜPOĞULLARI İFTARI

GELENEKSEL EYÜPOĞULLARI İFTARI
 

1967 yılından beri Bayrampaşa’da inşaat sektörünün öncü firmalarından olan Eyüpoğulları Group her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar programlarına bir yenisini daha ekledi.
Eyüpoğulları Group Yönetim Kurulu Başkanı Selami Eyüpoğulları önderliğinde Bayrampaşa Ramada Encore Hotel’de gerçekleşen 11. Geleneksel Eyüpoğulları İftarı’nda, Eren, Ensar, Enis ve Bilal Melik Eyüpoğulları davetlileri kapıda karşıladı.
Sunuculuğunu Tiyatro Eğitmeni İlyas Çağlayan’ın yaptığı iftara Bayrampaşa Devlet Hastanesi Başhekimi Fikret Turan, İŞKUR Bayrampaşa Şube Müdürü Abdülaziz Özer, Medi World Tıp Merkezi Başkanı Dr. Fuat Kantarcı, Sınav Dershanesi Bayrampaşa ve Gaziosmanpaşa Şubesi kurucusu Hasan Mutlu, Bayrampaşa Belediyesi Zabıta Müdürü Dursun Demirel, İyi Kalpler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Adem Dişçi, Paşavizyon Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cemil Sağlam ile birlikte bir çok seçkin sanayici ve iş adamları katıldı. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ile AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı ise AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hali’ni ziyaret etmesi nedeniyle iftara katılamadı.
Hafız Abdullah Akalın’ın Kur’an-ı Kerim  tivaleti ile başlayan iftarda, akşam ezanı sonrası oruçlar açılırken, davetliler bir birleriyle sohbet etme imkanı da buldu.
Yemekten sonra ise Hafız Ahmet Yıldırım’ın davetlilere dua yaptırdı. 

Selami Eyüpoğulları’ndan ailesi adına teşekkür
İftarın açılış konuşmasını yapan Eyüpoğulları Group Yönetim Kurulu Başkanı Selami Eyüpoğulları, “Allah tuttuğumuz oruçları, yaptığımız ibadetleri kabul etsin. Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz iftarımızda siz değerli dostlarımızla beraber iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Katılım gösteren herkesten Allah razı olsun. Bu organizasyon sizlerin varlığıyla güzelleşti. Yanımızda olduğunun için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Yüce Allah nice Ramazanlara bizleri dostlarımızla ulaştırmayı nasip etsin. Ramazan ayının tüm İslam alemine barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum. Böylesine mübarek bir ayda sizlerle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Bu vesileyle herkesin mübarek Ramazan ayını en kalbi duygularımla kutlarım” diye konuştu.

Eren Eyüpoğulları: Ramazan ayının huzur ve bereket getirmesini diliyorum
Eyüpoğulları Group Yönetim Kurulu Üyesi Eren Eyüpoğulları ise yaptığı konuşmasında, “Ramazan-ı Şerifi idrak ettiğimiz şu günlerde yapılan ibadetleri be tüm hayırlarınızı Allah kabul etsin. Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz iftarımızda sizlerle birlikte olduğumuz için çok mutluyuz. Birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirdiğimiz iftarımıza geldiğiniz için teşekkür ederim. İftarımızı düzenleyen ailemizin büyüğü ağabeyim Selami Eyüpoğulları’na çok teşekkür ederim. Başı rahmet ortası mağfiret sonu cehennem ateşinden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının huzur ve bereket getirmesini diliyorum. Bizleri her fırsatta bir araya toplayan bizleri diri tutmaya çalışan ağabeyime teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun. Yüce Allah nice Ramazanlara bizleri dostlarımızla ulaştırmayı nasip etsin” şeklinde konuştu.

Adem Dişçi: Eyüpoğulları ailesi iyilikte yarışanlar arasında en önlerde 
İyi Kalpler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Adem Dişçi de yaptığı konuşmasında, “Biz Bayrampaşa’dan tüm Türkiye’ye yayılacak iyilik elçisi olmak için yola çıktık. Sağolsunlar, Eyüpoğulları Ailesi bizlere dernek olarak her zaman destek oluyorlar. Eyüpoğulları ailesi, iyilikte yarışanlar arasında en önlerde. Özellikle Selami Eyüpoğulları ağabeyimiz gençlere önem veren ve yol gösteren bir insan olarak çok değerli bir şahsiyet. Derneğimiz ve şahsım adına kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bilal Melik ve arkadaşlarından ilahi ve türküler
İftar programında Sıla Turizm’den Musa Biçkioğlu da Kudüs konusunda bir dini sohbet gerçekleştirdi. İftar programında bir de sürpriz gerçekleştirildi.
Selami Eyüpoğulları’nın en küçük oğlu Bilal Melik Eyüpoğulları, arkadaşlarıyla birlikte kurduğu müzik grubunun söylediği ilahi ve türkülerle iftar renklendi.

Tarih: 13 Mayıs 2019 Pazartesi    Hit: 6854

Fotoğraflar
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol