05 Ekim 2022 Çarşamba   

GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik ünvanı verilmesi dolayısıyla Gaziler Günü olarak kutlanan 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle anma töreni düzenledi.
Bayrampaşa Belediyesi önündeki Merkez Parkı’nda düzenlenen tören, Atatürk anıta çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde göndere Türk bayrağı çekilmesiyle başladı. Ardından protokol konuşmaları gerçekleştirildi.
Konuşmalarda, şehadeti göze alan ve şehadet için yola çıkan tüm gazilerin 19 Eylül Gaziler Günü kutlandı.
Anma törenine Bayrampaşa Kaymakamı Dr.Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Abdullah Afacan, siyasi partilerin başkan ve yöneticileri, Garnizon Komutanı, kaymakamlık ve belediye birim müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, mahalle muhtarları ve gaziler katıldı.

GAZİLER ONURUNA KAHVALTILI PROGRAM DÜZENLENDİ
19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Kahraman Gazilerimiz onuruna Bayrampaşa Belediyesi tarafından kahvaltı programı düzenlendi. Tuna Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel ve eşi, Belediye Başkanı Atila Aydıner ve eşi, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, kaymakamlık ve belediye birim müdürleri, gaziler ve aileleri katıldı.
Programda gazilerin masalarını tek tek dolaşan Kaymakam Şenel ve Başkan Aydıner, onlarla bir süre sohbet ederken, gaziler ve aileleri de duygu dolu anlar yaşadı.

ŞENEL: KAHRAMAN GAZİLERİMİZİN ONUR VE ŞEREF GÜNÜ
Törende bir konuşma yapan Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Gazilerin fedakarlıklarıyla ülkeye şanlı zaferler ve kahramanlıklarla dolu bir geçmiş armağan ettiğini kaydederek,  “Bugün kahraman gazilerimizin onur ve şeref günü. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere devletimizin bekası, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü uğrunda fedakârlıkta bulunmuş tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor; hayatta olan gazilerimize minnet ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. 

AYDINER: 
GAZİLİK HERKESE NASİP OLMAYACAK YÜCE BİR MAKAMDIR
Belediye Başkanı Atila Aydıner de 19 Eylül Gaziler Günü dolayısı ile Bayrampaşa’da bulunan tüm gazileri ve yakınlarını davet ettiklerini belirterek, "Başta Kıbrıs olmak üzere başka ülkelerde de gazilik unvanını kazanarak buraya gelmiş kahraman gazilerimiz ile uzun yıllardan beri birlikteyiz. Gazilik herkese nasip olmayacak yüce bir makamdır. Sizler girdiğiniz savaşlarda ve 15 Temmuz’daki dillere destan şanlı direnişinizde şehitlik mertebesine en yakın mertebe olan gazilik mertebesine ulaştınız. Bu ülke Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda yüz binlerce şehit verilerek kurtarılmış bir ülkedir. O nedenle bizim şehitlerimize karşı nasıl bir vefa borcumuz varsa, kahraman gazilerimize de bir vefa borcumuz var. Gazilerimize olan vefa borcumuzu onların onuruna düzenlediğimiz programlarla bir nebze olsun ödemeye çalışıyoruz. Bu vesileyle vatanlarını bedenlerinden üstün tutan tüm gazilerimizin Gaziler Günü'nü yürekten kutluyorum. Cenab-ı Allah tüm gazilerimize uzun ve sağlıklı ömürler versin” diye konuştu.

 

Tarih: 20 Eylül 2022 Salı    Hit: 1246

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol