28 Ekim 2020 Çarşamba   

EYÜPSULTAN'DA, KARADENİZ FESTİVALİ

EYÜPSULTAN'DA, KARADENİZ FESTİVALİ
 

Eyüpsultan'da düzenlenen Karadeniz festivali renkli görüntülere sahne oldu. Festivalde, Karadeniz müziğinin yanı sıra, vatandaşlara yöresel lezzetler de ikram edildi. Belediye Başkanı Deniz Köken'de vatandaşlarla birlikte horon oynadı.
Eyüpsultan Belediyesi, tarafından Osmanlı Park Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen Karadeniz Festivali’ne İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Dernek başkanları, Karadenizli sanatçılar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Festivalde, vatandaşlar Karadeniz eserleriyle unutulmaz bir gece yaşadı. Festivalde yöresel lezzetler de vatandaşların beğenisine sunuldu. Başkan Deniz Köken, kemençe ve tulum eşliğinde Karadenizli vatandaşlarla birlikte horon oynadı. Festivalde, misafirlere Karadeniz'in eşsiz kültürüyle hazırlanan yöresel lezzetler lahana çorbası, mısır ekmeği, keşkek ile döner ve helva ikramı yapıldı. Gelen misafirlere ikramları Başkan Köken elleriyle dağıttı.

KÖKEN: 5 BİN KİŞİLİK ORGANİZASYON YAPILDI  
Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, "Geçen hafta Balkan Festivali yaptık. Bu hafta da Karadeniz Festivali yapıyoruz. Katılım çok yüksek. Her tarafta ayrı bir çalışma var. Burada helva dağıtırken arka tarafta da keşkek var. Ön tarafta da eğlence var. Osmanlı Park artık Eyüpsultan'ı Anadolu'ya dönüştürüyor. Burada yaklaşık 5 bin kişilik bir organizasyon yapılıyor" dedi.

SOYLU: PKK İSTANBUL'A SIZMAYA ÇALIŞIYOR
Karadeniz Festivali’nde bir konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kendisinin de bir Karadenizli olduğunu belirterek, hemşehrileriyle bir arada olduğu için mutluluk duyduğunu söyledi. Yaklaşan İstanbul seçimleriyle ilgili konuşan Soylu, “31 Aralık 2016 tarihinden itibaren bu İstanbul'da bir tek terör olayı yok. Ankara’da, İzmir’de yok. Evlatlarınızı okula gönderirken herkes korku içindeydi. Bu gün Londra’dan, Paris’te, Almanya’da, Amerika’da varken bugün İstanbul Allah’ımıza çok şükürler olsun huzurun şehri oldu. Ankara, İzmir, Doğu ve Güneydoğu her taraf, bana Ekrem İmamoğlu laf atıyor, diyor ki, ‘Sen İçişleri Bakanısın senin İstanbul’da ne işin var diye?’ Benim İstanbul'da ne işim var biliyor musunuz? Bedirhan bebek ne için şehit olmuşsa, Eren Bülbül kardeşimiz ne için şehit olmuşsa, Aybüke öğretmen ne için şehit olmuşsa, Necmettin öğretmen ne için şehit olmuşsa tam 30 gündür İstanbul’dayım. Çünkü onun üzerinden PKK İstanbul'a sızmaya çalışıyor. 23 Haziran’a kadar da burada milletimize bunu anlatamaya çalışacağım. Ne olursunuz İstanbul'u bu geldiği noktadan başka bir noktaya çevirmeyin. Çevirmeyelim” ifadelerini kullandı.

Tarih: 18 Haziran 2019 Salı    Hit: 5793

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol