28 Ekim 2020 Çarşamba   

EYÜPSULTAN BELEDİYESİ BÜTÇESİ ONAYLANDI

EYÜPSULTAN BELEDİYESİ BÜTÇESİ ONAYLANDI
 

Eyüpsultan Belediyesi Meclisi, 2019 mali yılı bütçesini görüşmek ve karara bağlamak için toplandı.
Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın başkanlığında, Meclis salonunda gerçekleşen toplantıya, Adalet ve Kalkınma Partisi grubu, Cumhuriyet Halk Partisi grubu, Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri katıldı.
Meclis toplantısında her iki siyasi parti grubu, geçtiğimiz gün hayatını kaybeden dünyanın en iyi foto muhabirleri arasında yer alan Ara Güler ile ilgili taziyelerini bildirdiler.

AYDIN: BU BÜYÜK MİRAS ATALARIMIZDAN BİZE EMANETTİR
Toplantıda kürsüye gelen Başkan Remzi Aydın, Meclis üyelerine 2014 yılından beri birlikte çalışmalar gerçekleştirdiklerine, ortak hedef ve ideallerinin Eyüpsultan sakinlerine kaliteli ve nitelikli hizmetler üretmek olduğuna dikkat çekerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti; “Çok özel bir şehrin hizmetkarlarıyız. Bu büyük miras atalarımızdan ve medeniyetimizden bize emanettir. Tarihimizin, kültür ve medeniyetimizin en güzel şehrine yaraşır hizmetler için çalışıyoruz. Elbette ki bu çalışma ve hizmet etmek için sadece iyi niyet yetmez, sadece çalışmak da yetmez. Her şeyden önce sıkı ve iyi bir ekibiniz olmalı, sağlam bir stratejiniz olmalı, kaynaklarınızı doğru yönetebilmelisiniz. Hamdolsun, Eyüpsultan Belediyesi bu anlamda sağlam bir ekip tarafından yönetiliyor. Nüfusu bugün itibari ile 400 bine yaklaşan ilçemizde, her bir Eyüplünün hayatını güzelleştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek hedefiyle gece gündüz çalışıyoruz. 28 mahallemizin tamamına da eşit ve adil hizmetler sunma gayretindeyiz. Hamdolsun 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018’de güzel şeyler yaptık. İnşallah 2019 ve sonrasında da güzel şeyler yapmaya devam edeceğiz.”
Konuşmasında iyi işleyen bir belediye sistemine sahip olduklarını belirten Başkan Aydın, bir çok projeyi hayata geçirdiklerini ifade ederek çalışmaları hakkında kapsamlı bilgiler verdi. 
Başkan Aydın gelir ve giderlerle ilgili de bilgiler verdiği konuşmasını; “2019 yılı bütçemizin ve performans programımızın Eyüpsultan’a, ülkemize ve hepimize hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Medeniyetimizin en gözde vitrini Eyüpsultan'a yaraşır hizmetlerle çalışmaya inşallah 2019 ve sonrasında da devam edeceğiz.” sözleriyle tamamladı.

BÜTÇE 385 MİLYON 885 BİN TL
Yapılan görüşmelerin ardından 385 milyon 885 bin 054,12 TL olarak belirlenen Eyüpsultan Belediyesi 2019 Yılı Bütçesi, oy çokluğu ile kabul edildi. Hazırlanan bütçe yüzde 8,21 oranında azaltılarak, tasarruf bütçesi öngörüldü.
Bütçenin yaklaşık yüzde 6’sı Kültür ve Sanat harcamaları için, yüzde 10’u Gençlik, Eğitim ve Spor harcamaları, yüzde 35’i Sosyal Belediyecilik ve Toplum Refahı kapsamındaki harcamalar, yaklaşık yüzde 20’si Alt Yapı Harcamaları ve yaklaşık yüzde 17’si de üst yapı harcamaları olarak planlandı.

 

Tarih: 23 Ekim 2018 Salı    Hit: 1474

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol