28 Ekim 2020 Çarşamba   

EYÜPSULTAN’A YENİ PROJELER

EYÜPSULTAN’A YENİ PROJELER
 

Eyüpsultan Belediyesi, yapımına başlanan projelerle ilçe halkına hizmetini sürdürmeyi hedefliyor.
Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, seçim kampanyasında halkın istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırladığı projelerini hayata geçirmeye başladı.

Kemerburgaz’a düğün salonu
Kemerburgaz sakinlerinden, bir düğün salonu yapılması yönünde gelen yoğun istekleri değerlendiren Başkan Deniz Köken, Kemerburgaz'a yakışır güzellik ve büyüklükte bir düğün salonu projesi hazırlattı. Modern ve özgün mimarisiyle büyük beğeni toplayacak proje, şehrin silüetine de ayrı bir anlam kazandıracak.
Projeye göre Eyüpsultan Belediyesi Kemerburgaz Düğün Salonu, 6 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilecek. 350 kişilik kapalı, 350 kişilik açık alanı ile toplamda 700 kişiye hizmet verebilecek düğün salonunda, gelin odası, idare, servis mutfağı ve açık otopark gibi bölümler bulunacak.
Kemerburgaz İtfaiye binasının yanındaki alana yapılacak düğün salonunun inşaat çalışmalarına en kısa sürede başlanacak ve Kemerburgazlıların hizmetine sunulacak.

Topçular’a 112 Acil ve Aile Sağlığı Merkezi
Seçim sürecinde Eyüpsultan'ın sokaklarını dolaşarak halkın sorun ve isteklerini dinleyen Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, öncelikli projelerini vatandaşların ihtiyaçlarına göre belirleyerek tek tek hayata geçirmeye başladı.
Bu kapsamda Topçular Mahallesi'nin en büyük ihtiyacını karşılayacak 112 Acil ve Aile Sağlığı Merkezi yapımı için proje hazırlanarak start verildi. Aile Sağlığı Merkezi'nde kurulacak "Sağlıklı Yaşam Ünitesi"nin ise büyük ilgi göreceği belirtiliyor.
Üç kattan oluşan, bodrum ve zemin katla birlikte 671.5 metrekarelik bir alana kurulacak olan merkezin giriş katında  78.5 metrekarelik 112 Acil Servis alanı bulunacak. Bölgede sağlık konusunda yaşanan sorunlar, merkezin hizmete girmesiyle çözülmüş olacak.
Daha önce Topçular'da bulunan 112 Acil ünitesi yenilenerek Aile Sağlığı Merkezi'nin giriş katında hizmet vermeye başlayacak. İçindeki birçok birimle vatandaşların sağlık sorunlarını çözecek kapasiteye sahip olacak Aile Sağlığı Merkezi'ndeki "Sağlıklı Yaşam Ünitesi" ise, son yıllarda yaşanan en büyük tıbbi sorunlardan "obezite"nin önlenmesi, sağlıklı ve dengeli beslenme vb. konularda vatandaşlara destek olacak.

Yeşilpınar trafiğine neşter vuruldu
Yeşilpınar Bölge Parkı çevresinde yaşanan trafik sorunu, Eyüpsultan Belediyesi'nin girişimi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nün çalışmalarıyla çözüldü.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri ilk olarak, Yeşilpınar Bölge Parkı mevkiinde trafik yoğunluğu yaşanmasının sebeplerini tesbit etti. Bunun üzerine ekipler hiç vakit kaybetmeden bölgede üç ayrı noktada çalışma başlattılar. Trafik yoğunluğunun ortadan kalkması için Atatürk Bulvarı ile Çiçeksuyu Caddesi bağlantısı, Pamuk Sokak ile Akşemsettin bağlantısı ve Pamuk Sokak ile Atatürk Bulvarı bağlantı noktalarında revizeler gerçekleştirildi.

Yeni yürüyüş parkurları ve bisiklet yolları 
Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken'in önemsediği insan odaklı projeler arasında yer alan "Sağlıklı Yaşam Yürüyüş Parkurları" ve "Bisiklet Parkurları" inşa çalışmaları başladı.
Eyüpsultan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Park Bahçeler Müdürlüğü ortak çalışması ile Akşemsettin Mahallesi Cengiz Topel Caddesi girişi, Alibeyköy Güzelyayla Sokağı ve Kemerburgaz 2. Atmaca Sokağı'nda yapım çalışmaları başladı.
Akşemsettin Mahallesi Cengiz Topel Caddesi girişi ve Parseller Spor Kulübü karşısında yer alan alanda "Sağlıklı Yürüyüş Parkuru" ve bisiklet yolu yapım çalışmaları devam ediyor. Alana yetişkinler spor yaparken, çocukların da eğlenmesi için çocuk oyun grupları ve basketbol potası konulacak.
Kemerburgaz 2. Atmaca Sokağı ve Alibeyköy Güzelyayla Caddesi'ne yapılacak olan yürüyüş parkuru için zemin etüd ve proje çalışmaları tamamlandı. Yeni başlayan uygulamanın ise en kısa zamanda bitirileceği belirtildi.

Güvenli parkların sayısı çoğalıyor
Eyüpsultan Belediyesi yerleştirdiği MOBESE kameralarıyla 24 saat boyunca canlı yayın yapılan parkları daha güvenli hale getirmeye devam ediyor. İlk olarak İslambey Mahallesi'ndeki Hz. Halit ile Arif Paşa parklarına takılan kamera sistemi yakın zamanda ilçedeki bir çok parka kurularak sayı hızla artırıldı. Eyüpsultan'da şu anda Arif Paşa Parkı'nda 2, Bir Nefes Parkı'nda 2, Düğmeciler Parkı'nda 1, Emniyettepe Parkı'nda 2, Hz. Halit Parkı'nda 3, Özgecan Aslan Parkı'nda 2, Rami Cuma Muhtarlık Parkı'nda 1, Yağlıdere Parkı'nda 2, Güzeltepe Parkı'nda 2 olmak üzere toplam 9 parka 17 güvenlik kamerası yerleştirildi. Yakın zamanda Akşemsettin Parkı ile Erdemliler Parkı'na da kameralar yerleştirilerek sayı artırılmaya devam edecek. Belediye hizmet binasında bulunan kamera takip merkezine aktarılan görüntüler, burada 24 saat boyunca canlı olarak izlenip kayıt altına alınıyor. Sistem herhangi bir internet sağlayıcısından hizmet almadan, Bilgi İşlem Müdürlüğü'nün kablosuz radyolink cihazları ile oluşturduğu ağ üzerinden çalışıyor. Kamera görüntüleri bu ağ üzerinden merkeze taşınıyor ve kayıt altına alınıyor. 

Tarih: 24 Haziran 2019 Pazartesi    Hit: 2011

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol