06 Temmuz 2020 Pazartesi   

EYÜP’TEN SILAYA GÖNÜL KÖPRÜSÜ

EYÜP’TEN SILAYA GÖNÜL KÖPRÜSÜ
 

Eyüp Belediyesi bu sene Ramazan ayında Anadolu’da il ve ilçe iftar programları düzenliyor.

Eyüp Belediyesi, Kastamonu’da Cide, Azdavay, Seydiler, Abana ve  Çatalzeytin ilçelerinde iftar programları organize ediyor.

Cide Belediye Başkanı Nejdet Demir, ilçe protokolü ve Cidelilerin katıldığı Eyüp Belediyesi Kastamonu Cide iftar programı, Eyüp Sultan’ı anlatan bir tanıtım filmi ve Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın Kastamonu Cidelilere hitaben yaptığı konuşmanın izlenmesiyle başladı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın,  sahnedeki led ekrana yansıtılan konuşmasında, bu sene Eyüp Sultan’dan sılaya gönül köprüsü kurduklarını belirterek, “Onbir Ayın Sultanı Ramazan’da  Anadolumuzun bazı şehirlerinde iftar programları düzenliyoruz. ‘Anadolu’dan Sılaya Gönül Köprüsü, Niyet Ettik, Paylaşmaya Geldik...’ diyoruz siz değerli kardeşlerimize...Sizler Anadolu’da memleketinizde, hemşehrileriniz de Eyüp Sultan’da iftar yapıyor. Yüreklerimiz sizlerle birlikte Kastamonu Cide’de. Siz değerli Kastamonulu hemşehrilerimize selam ve sevgilerimi yolluyor, Ramazan-ı Şerif’inizi ve gelecek Ramazan Bayramınızı kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Eyüp Belediyesi Başkan Danışmanı İdris Güleç, iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, Eyüp Sultan’dan selam getirdiklerini belirterek tüm Cidelilere bu davete katıldıkları için teşekkür etti.

Eyüp Belediyesi’nin Kastamonu Cide’deki Ramazan özel programına katılan konuklara, Kuran-ı Kerim Tilaveti, Karagöz-Hacıvat gösterisi, Tasavvuf Müziği konseri, Sema gösterisi sunuldu.

Kastamonu Azdavay İftarı

Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, ilçe protokolü ve Azdavaylıların katıldığı Eyüp Belediyesi Kastamonu Azdavay iftar programı, Eyüp Sultan’ı anlatan bir tanıtım filmi ve Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın Kastamonu Azdavaylılara hitaben yaptığı konuşmanın izlenmesiyle başladı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın,  sahnedeki led ekrana yansıtılan konuşmasında, bu sene Eyüp Sultan’dan sılaya gönül köprüsü kurduklarını belirterek, “Onbir Ayın Sultanı Ramazan’da  Anadolumuzun bazı şehirlerinde iftar programları düzenliyoruz. ‘Anadolu’dan Sılaya Gönül Köprüsü, Niyet Ettik, Paylaşmaya Geldik...’ diyoruz siz değerli kardeşlerimize...Sizler Anadolu’da memleketinizde, hemşehrileriniz de Eyüp Sultan’da iftar yapıyor. Yüreklerimiz sizlerle birlikte Kastamonu Azdavay’da. Siz değerli Kastamonulu hemşehrilerimize selam ve sevgilerimi yolluyor, Ramazan-ı Şerif’inizi ve gelecek Ramazan Bayramınızı kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Eyüp Belediye Başkan Danışmanı İdris Güleç de yaptığı konuşmada, Azdavaylıların Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve tüm Eyüplülerin selam ve sevgilerini getirdim. Ayrıca gelecek Ramazan Bayramınızı da kutluyoruz” diye konuştu.

Eyüp Belediyesi’nin Kastamonu Azdavay’daki Ramazan özel programına katılan konuklara, Kuran-ı Kerim Tilaveti, Karagöz-Hacıvat gösterisi, Tasavvuf Müziği konseri, Sema gösterisi sunuldu.

Eyüp Belediyesi, 9 Temmuz Çarşamba Seydiler’de, 10 Temmuz Perşembe Abana’da, 11 Temmuz Cuma günü ise Çatalzeytin’de Ramazan programı düzenleyecek.

Tarih: 09 Temmuz 2014 Çarşamba    Hit: 1829

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol