28 Ekim 2020 Çarşamba   

EYÜP’TE ŞİİR DOLU GÜNLER

EYÜP’TE ŞİİR DOLU GÜNLER
 

Eyüp Belediyesi, Kültür Merkezi Uluslararası Şiir Festivali’ne ev sahipliği yaptı…

Şiir tutkunlarının büyük ilgi gösterdiği festivale, Hindistan , Bulgaristan , Rusya , Polonya ve Türkiye’den katılan şairler şiirlerini kendi dillerinden okudular. Aynı zamanda Türkçe çeviri de yapıldı.

Kültür Müdürü İrfan Çalışan, Festivale katılan şairlere Eyüp gravürlerinden hediye etti.

Uluslararası Şiir Festivali’ne katılarak şiirlerini okuyan Dannybal Reyes Umbria , Emel Özkan , Mehmet Ocaktan , Mehmet Can Doğan , Muzaffer Serkan Aydın , Rati Sexena , Ryszard Krynicki büyük alkış aldı..

Başkan Remzi Aydın, Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İrfan Çalışan, etkinlik sonrası Uluslararası Şiir Festivali’ne katılan yerli ve yabancı şairlerle buluştu. Başkan Aydın “ Bu güzel organizasyona Eyüp’te ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Caferpaşa Medresesi’nde Şiir Programı

Eyüp Belediyesi Caferpaşa Medresesi Kültür Merkezi’nde kültür sanat programları devam ediyor. 

Hafta sonu Kültür Merkezi’nde, “Gelenek Irmağında Şiirimizin Yönü ve Şairin Bu Dünyada Sanatını Oluşturmada Temel Dayanak Noktaları” tartışıldı.

Yazar-Şair Necat Çavuş, Ali Günvar, sanatçı İrfan Çiftçi’nin konuşmacı olarak yeraldığı programı Belediye Kültür Sanat Danışmanı Seyfettin Ünlü yönetti.

Programda, konuşmacılar, konuyla ilgili sorulara da cevaplar verdi. Eyüp Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İrfan Çalışan, program sonunda konuşmacılara teşekkür ederek, Eyüp gravürlerinden hediye etti.

 

 

Tarih: 16 Ekim 2014 Perşembe    Hit: 1794

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol