06 Temmuz 2020 Pazartesi   

EYÜP’TE FESLEĞEN DAĞITIMINA DEVAM

EYÜP’TE FESLEĞEN DAĞITIMINA DEVAM
 

Eyüp Belediyesi’nin Ramazan süresince mahallelerde verdiği Açıkhava iftarları ilgi odağı oluyor. Eyüplüler, parklarda, okul bahçelerinde, sokaklarda komşularıyla biraraya gelip birlikte oruç açıyor, Ramazanın maneviyatını birlikte soluma şansı buluyor.

Eyüp Belediyesi’nin Göktürk Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’ndeki iftarına katılan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, iftar öncesi mahalle sakinlerine fesleğen dağıtarak sohbet etti.

Cumhuriyet Caddesi’ndeki iftar programına yoğun katılım oldu. Çocuklar Hacivat Karagöz gösterisiyle eğlenceli dakikalar geçirdi. Tasavvuf müziği dinletisinin ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti yeraldı.

Belediye Başkanı Remzi Aydın, iftar yemeğine katılan Göktürk sakinlerine çok teşekkür ederek “Bu sene Ramazan çok bereketli Eyüp Sultan’da. Bosna Hersek’teki kardeş şehrimiz Brcko’da iftar yemeği verdik. Ayrıca Anadolu’da Açıkhava iftarları organize ediyoruz. Bu akşam Kastamonu Cide’de iftar veriyoruz. Onlar memleketlerinde, bizler de burada iftar sofralarında buluşuyoruz. Kastamonu Azdavay, Abana, Çatalzeytin ve Seydiler ilçelerinde de iftar programlarımız olacak. Göktürk’teki Kastamonulu hemşehrilerimiz memleketteki iftarlardan telefonla bilgi almışlar, çok güzel bir sofra kurulmuş Cide’de. Ben hepsine selam ve sevgilerimi yolluyorum. Bu sene Kastamonu’dan sonra Giresun, Sivas il ve ilçelerinde iftarlarımız olacak. Ayrıca her gün Eyüp Sultan Camii’nin arkasındaki Tarihi Cülus Yolu’nda iftar yemeklerimiz, Meydan’da Ramazan programlarımız oluyor hepinizi bekliyoruz” dedi.

Çırçır’da Fesleğen dağıtımı ve açıkhava iftarı

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, başka bir gün ise iftar programı öncesi Çırçır Mahallesi sakinlerine fesleğen dağıtarak onlarla sohbet etti.

Çırçır Mahallesi İmar Blokları top sahasındaki iftar programına yoğun katılım oldu. Çocuklar Hacivat Karagöz gösterisiyle eğlenceli dakikalar geçirdi. Tasavvuf müziği dinletisinin ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti yeraldı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, iftar yemeğine katılan Çırçır sakinlerine çok teşekkür ederek belediyenin Ramazan ayındaki programlarıya ilgili biler verdi ve herkesi Eyüp Sultan’a davet etti.

Tarih: 10 Temmuz 2014 Perşembe    Hit: 1694

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol