28 Ekim 2020 Çarşamba   

EYÜP’TE BURUK BAYRAM

EYÜP’TE BURUK BAYRAM
 

Cumhuriyetimizin 91. Yılı kutlamaları, tüm yurtta olduğu gibi Eyüp’te de buruk bir şekilde kutlandı.

Karaman Ermenek’te yaşanan elim olay nedeniyle tüm yurttaki eğlenceli etkinlikler iptal olurken, Eyüp’te yapılan Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında da hüzün ve üzüntü hakimdi.

Sabah Eyüp Kaymakamlığı önünde düzenlenen törende, Karaman’da madende mahsur kalan işçilerimiz ve tüm Cumhuriyet şehitlerimiz adına saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çelenk merasimi ve Kaymakamlıkta Cumhuriyet resepsiyonu yapıldı.

Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp İlçe Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün, 47. Motorlu Piyade Alay Komutanı Kurmay Albay Sadık Cebeci ve Eyüp protokolü ile STK temsilcilerinin katıldığı resepsiyonun ardından Eyüp Stadı’nda Cumhuriyet Bayramı töreni yapıldı.

Eyüp’teki lise öğrencilerinin gösterilerinin ardından, Cumhuriyet Bayramı ile ilgili konuşmalar yapıldı, şiirler okundu. İlçede  yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye giren başarılı öğrencilere madalyalarını Kaymakam Abdullah Dölek  ve Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın verdi.

Cumhuriyetin 91. Yılında Yeni Türkiye

Cumhuriyetimizin 91. Yılını kutlama programları çerçevesinde Eyüp Belediyesi Kültür Merkezi’nde özel bir etkinlik yapıldı.

“91. Yılında Cumhuriyet ve Yeni Türkiye” başlıklı etkinliğe Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da katıldı.

Belediyle Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İrfan Çalışan ile birlikte Kültür Merkezi’nde açılan Cumhuriyet sergisini de gezen Başkan Aydın daha sonra programı izledi.

Moderatörlüğünü Davut Göksu’nun üstlendiği programda, Prof. Dr. Ergün Yıldırım, Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Dr. Ahmet Demirel ve Müfit Yüksel, Cumhuriyet ve Yeni Türkiye konusunda konuşma yaparak soruları cevaplandırdılar.

 

 

 

Tarih: 30 Ekim 2014 Perşembe    Hit: 1892

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol