28 Ekim 2020 Çarşamba   

EYÜP SULTAN’DA TARİHİ BAYRAMLAŞMA

EYÜP SULTAN’DA TARİHİ BAYRAMLAŞMA
 

Eyüp Belediyesi, Kurban Bayramı’nın birinci günü, Eyüp Sultan Meydanı’nda yine çok ilginç bir projeye imza attı...

Tarihte, Osmanlı İmparatorluğu zamanında yapılan bayramlaşma töreni, Eyüp Sultan Meydanı’nda tiyatral gösteriyle canlandırıldı. Padişah ve maiyetindekilerin Mehter Takımı eşliğinde Eyüp Sultan’a gelerek tarihteki bayramlaşma törenini canlandırdığı tiyatral gösteri büyük ilgi çekti.

Bayram namazı sonrası düzenlenen etkinlikte, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüplülerle bayramlaştı... Yaşlılar, çocuklar, gençler yediden yetmişe herkes geçmişte yaşayıp da özlemini duyduğumuz bayramlaşmayı, Kurban Bayramı’nın 1. Günü Eyüp’te yaşadı..

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp Çocuk Yuvası’ndan gelen çocuklara, tarihi bayram geleneklerimizdeki gibi mendiller içerisinde bayram harçlıklarını dağıttı.  Hacivat - Karagöz gösterisi, Nasrettin Hoca ve Keloğlan animasyon gösterileri çocukların büyük ilgisini çekti. Eyüp Belediyesi Bayramlaşma programına katılanlara kuru pasta, meşrubat ve Osmanlı şerbeti ikram etti.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutladığını söyledi.

Belediye ayrıca  her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği ilçedeki şehit ailelerine kurban kesimi programını bu sene de yaptı… Bayramlaşma programının ardından Camii’nin arkasındaki Teleferik yanındaki Büyükşehir Belediyesi Kesimhanesi’nde Eyüplü 45 şehidimiz için kurban kesimi yapıldı. Şehitlerimizin aileleri, her yıl Eyüp Belediyesi’nin gerçekleştirdiği bu programla ilgili Başkan Remzi Aydın’a çok teşekkür etti. 

Başkan Remzi Aydın, bayramın diğer günlerinde de Eyüp ilçesindeki mahalleler ve bazı derneklerin bayramlaşma törenine katılarak vatandaşlarla bayramlaştı.

Tarih: 08 Ekim 2014 Çarşamba    Hit: 1647

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol