28 Ekim 2020 Çarşamba   

EYÜP SULTAN’DA NOSTALJİK BAYRAMLAŞMA

EYÜP SULTAN’DA NOSTALJİK BAYRAMLAŞMA
 

Eyüp Belediyesi, Kurban Bayramı’nın birinci günü, Eyüp Sultan Meydanı’nda yine çok ilginç bir projeye imza atacak... Tarihte, Osmanlı İmparatorluğu zamanında yapılan bayramlaşma töreni, Eyüp Sultan Meydanı’nda tiyatral gösteriyle canlandırılacak.

Bayram namazı sonrası düzenlenecek etkinlikte, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüplülerle bayramlaşacak... Belediye Mehter Takımı’nın bayram marşlarını çalacak... Yaşlılar, çocuklar, gençler yediden yetmişe herkes geçmişte yaşayıp da özlemini duyduğumuz bayramlaşmayı, Kurban Bayramı’nın 1. Günü Eyüp’te yaşayacak...

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp Çocuk Yuvası’ndan gelen miniklere  tarihi bayram geleneklerimizdeki gibi mendiller içerisinde bayram harçlıklarını ve hediyelerini dağıtırken, Hacıvat ve Karagöz, bayramlık gösterilerini çocuklar için sergileyecek... Eyüp Belediyesi Bayramlaşma programına katılanlara Eyüp halkasıyla ve Osmanlı şerbeti ikram edecek.

Belediye ayrıca  her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği ilçedeki şehit ailelerine kurban kesimi programını bu sene de yapacak… Bayramlaşma programının ardından Camii’nin arkasındaki Teleferik yanındaki Büyükşehir Belediyesi Kesimhanesi’nde Eyüplü 45 şehit için kurban kesimi yapılacak. Programa, Eyüplü şehitleriin aileleri de katılacak.

Eyüp Belediyesi personeli bayramlaştı

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, tüm Belediye personeliyle Belediye Ek Hizmet Binası’nda düzenlenen programda bayramlaştı. Program öncesi Belediye Zabıt Müdürlüğü ekipleriyle hatıra fotoğrafı  çektiren Başkan, yaptığı konuşmada tüm personelin bayramını kutladı. Tüm İslam dünyasının Kurban Bayramı'nı kutladığını belirten  Remzi Aydın, "Kurban paylaşmak demektir. Kestiğimiz kurbanlarla Allah’a yaklaştığımız kadar yapacağımız yardımlarla da ihtiyaç sahibi komşularımıza, yakınlarımıza yaklaşırız… Bayramlar, aramızdaki sevgi ve saygıya dayalı ilişkileri kuvvetlendirmek için önemli fırsatlar sunmaktadır. Hasretlerin dindirildiği, özlemlerin giderildiği, paylaşmanın gerçekleştiği Bayramlarımızı birbirimizi sevindirmek için bir fırsata çevirmeliyiz. Tüm personelimizin ve ailelerinin, bütün İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim " dedi. Program sonunda Belediye çalışanları, tek tek Başkan ve yardımcılarıyla bayramlaştı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

 

 

 

Tarih: 03 Ekim 2014 Cuma    Hit: 1612

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol