23 Ekim 2019 Çarşamba   

EYÜP STADI İÇİN İMZALAR ATILDI

EYÜP STADI İÇİN İMZALAR ATILDI
 

Bir süreden beri maç oynamaya kapatılan Eyüp Stadı'nın  tribününün yenilenmesi için beklenen imzalar sonunda atıldı.
2 bin 500 kişilik UEFA standartlarında yeniden yapılacak olan tribünün imza törenine Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın yanı sıra AKParti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, İl Spor Müdür Yardımcısı Gültekin Örteş, Eyüpspor Kulüp Başkanı Recep Kızıltepe ve müteahhit firma temsilcileri katıldı.

UEFA STANDARTLARINDA BİR TRİBÜNE SAHİP OLACAĞIZ
Yenilenecek olan tribün hakkında konuşan Eyüpsultan Belediye Başkanı Aydın, şunları söyledi: "Tekrar yenilenmesi adına son derece verimli bir proje hazırladık. Önce betonarme hazırlanmıştı, daha sonra çelik konstrüksiyona geçildi. Çünkü ileri ki tarihlerde yeniden bu tribünlerin başka bir yere nakledilmesi ya da kendi içinde değiştirilme ihtiyaçları doğrultusunda daha verimli kullanma adına bir imkan sağlıyor. Son yıllarda spor uygulamalarında da böyle bir yöntem olduğunu Spor Bakanlığımız söylüyor. Son yıllardaki uygulamalar artık bu şekle dönüştü. Portatif uygulamalara dönüştü. Kamu kaynaklarını verimli kullanmak adına öyle bir yöntem tercih ediliyor. Modern, UEFA standartlarında 2 bin 500 kişilik bir tribüne sahip olacağız, hayırlı olsun."

EYÜPSULTAN AHALİSİNE VE TÜRK SPORUNA HAYIRLI OLSUN
Tribünlerin modernize olacağını dile getiren Eyüpspor Kulübü Başkanı Recep Kızıltepe ise, şöyle konuştu: "Eyüpsultan Stadımız Türk spor tarihi açısından tarihi bir stattır. Artık eskimişti, tribünleri depreme dayanamayacak raporu çıkınca yıkıp yeniden yapmak zorunda kalmıştık. Hem tarih yaşayacak, hem modernize edilmiş olacak. Eyüpsultan gençliğine, Eyüpsultan ahalisine ve Türk sporuna hayırlı olsun."
Eyüp Stadı, müsabaka oynamaya kapatıldığı için Eyüpspor Futbol Takımı, maçlarını Esenler Stadı’nda oynuyordu.

Tarih: 07 Şubat 2019 Perşembe    Hit: 1917

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol