06 Temmuz 2020 Pazartesi   

EYÜP BELEDİYESİ’NDE SPOR ÇALIŞTAYI

EYÜP BELEDİYESİ’NDE SPOR ÇALIŞTAYI
 

Eyüp Belediyesi, kültür, sanat ve spor dallarında çalıştaylar düzenleyerek birimlerin yeniden yapılanması, yeni müdürlüklerin kurulması ve görev alanlarıyla ilgili uzmanlarla görüş alışverişinde bulunuyor.

Daha önce belediye bilgi evlerinin yeniden yapılandırılması, kültür, turizm ve huzur Başkenti Eyüp çalıştaylarını organize eden Eyüp Belediyesi, konusunda uzman kişilerin katıldığı toplantılardan çıkan sonuçları değerlendirerek yeni projeler geliştirirken çalışma planları hazırlıyor.

Belediyenin Spor Çalıştayı’na Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Spor AŞ. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar,  Eyüp Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer, Eyüp Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İrfan Çalışan,  Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Başkanı Naci Arkan, Milli Voleybolcu ve Beşiktaş Altyapı Sorumlusu Sami Akgün, Kanal 7 Spor Programcısı Harun Şen, Eyüp Spor, Alibeyköy Spor Tarih Yazarı, Gazeteci Şener Türkmenoğlu, Spor Danışmanı Şükrü Kanber, Kanal 24 Spor Müdürü Derya Oruçoğlu, Belediyelerin Spor ve Kültür Müdürleri, gazeteciler, beden eğitimi öğretmenleri  ve spor sunucuları katıldı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Çalıştay’da yaptığı konuşmada, seçim kampanyasında en çok önem verdiği projelerin başında gelen “10-20 yaş gençlerin spora, güzel sanatlara yönlendirileceği gençlik merkezleri kurulması” çalışmasını anlattı.

Çalıştaya katılan konukların bu konudaki fikirlerini alan Başkan Aydın, ilçedeki amatör spor kulüplerinin desteklenmesi, ödül ve teşvik yöntemiyle  gençlerin spora yönlendirilmesi, düzenli spor yapma alışkanlığı için verilmesi gereken eğitimler, ebeveynlerin özellikle annelerin eğitimi, belediye yaz kampları, yaz okulları ve spor kurslarındaki branşların çeşitlendirilmesi, profesyonel, milli sporcu yetiştirmek için yapılması gerekenler, tam teşekküllü kompleks spor tesislerinin yapımı, engellilere yönelik spor projeleri oluşturulması, beden eğitimi öğretmenlerinin eğitimi, Eyüp’teki eksik spor merkezleri ve yapılması gerekenler konusunda bilgi verdi. Başkan Remzi Aydın, çalıştaya katılanlara teşekkür ederek, ikinci kez tekrar toplanacaklarını, Eyüp’te özellikle gençlerin spora yönlendirilmesi ve sporda ilçe gençliğinin ulusal ve uluslar arası başarılara imza atması için yapılması gerekenleri özetledi. 

 

 

Tarih: 27 Haziran 2014 Cuma    Hit: 1669

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol