09 Ağustos 2020 Pazar   

EVLENMEK İSTEYENLERE DESTEK

EVLENMEK İSTEYENLERE DESTEK
 

Kısa adı VİKADER olan Vizyoner Kadınlar Derneği bugüne kadar yaptıkları projelere bir yenisini daha ekliyor. Geleneksel Türk aile değerlerini devam ettirebilmek adına, aile içi sağlıklı, etkili ve doğru iletişim, aile içi yaşam kalitesini arttırmak ve değişen koşullara çözüm ve uyum süresini kısaltmak adına evlilik öncesi TC İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, PRODES programı kapsamında desteklenen “Ailede İlk Adım İletişim” projesini hayata geçiriyor.Bayrampaşa’da hayata geçirilecek olan proje kapsamında evlilik yolculuğuna çıkmış 20 yaş üstü çift adaylarına, aile danışmanları ve sosyologlar tarafından psikolojik ve teorik destek verilecek.
 “Ailede İlk Adım İletişim” projesi 20 yaş üstünde, evlenmeyi düşünen çiftlere yönelik olup, projeye başvuruda bulunan herkesin katılabileceğini ifade eden Vizyoner Kadınlar Derneği Başkanı Gülçin Mete, evlilik kurumunun sağlam temeller üzerine ancak sağlıklı ve doğru iletişimle oturtturulabileceğini, evlilik öncesi rehberlik ve aile içi eğitim programlarıyla bireylerin daha bilinçli hale getirilmesini hedeflediklerini söyledi.
VİKADER’den yapılan açıklamada, projeye başvuru tarihleri 16 Eylül ile 30 Eylül tarihleri arasında olup kesin kayıtların 1 Ekim ile 14 Ekim tarihlerinde yapılacağı bildirildi. Ailede İlk Adım İletişim Projesi’nde yer almak ve bilgi almak isteyenlerin, 0212 479 68 68 ve 0545 815 32 05 numaralı telefonları arayabilecekleri ifade edildi.

 

VİKADER hakkında

VİKADERr, 2013 yılında Bayrampaşa’da “Vizyoner Kadınlar Derneği” adı altında kurulan bir dernektir.
Kadın hak ve özgürlüklerini korumak ve geliştirmeye yönelik politikalar üretmek, Toplumun her bir alanında kadının daha güçlü bir yer kazanmasını sağlamak için kadının; iş dünyasında, siyasette, ailesindeki statüsünü güçlendirmek, kadınlara toplumun sunduğu fırsatlardan eşit olarak yararlanmasını sağlayacak eğitimler için projeler oluşturarak, gerektiğinde ekonomik ve siyasal alanlar ile hukuk ve sağlık konularında da çalışmalar yapmak, Kadının siyasal yaşama aktif katılımını arttırmak, karar verme mekanizmalarında yer almaları için teşvik ederek bu konularda çalışmalar yapmak amaçlarından bazılarıdır.
Bu amaçla yola çıkmış kadınların buluşma noktası olan VİKADER, kurulduğundan bugüne kadar sürekli projeler üreten, birçok projede yer almış ve  her alanda yaptığı işleri başarılı şekilde tamamlamıştır.

 

Tarih: 09 Eylül 2019 Pazartesi    Hit: 1476

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol