28 Ekim 2020 Çarşamba   

ESER’Lİ ÇOCUKLARDAN ANNELERİNE SÜRPRİZ

ESER’Lİ ÇOCUKLARDAN ANNELERİNE SÜRPRİZ
 

ESER’de (Engelliler Sürekli Eğitim ve Rehberlik Merkezi) eğitim gören Down sendromlu ve mental öğrenciler, Anneler Günü için sürprizlerle dolu bir program hazırladı.
Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen programda, özel çocuklarla gençler, birbirinden güzel sürprizlere imza attılar. Semazen gösterisi, Üsküdar’a Gider iken, Vals gösterisi ve Koro konseri yanında annelerine şiirler okuyup, mektuplar yazan gençler, spor ve dans gösterileriyle de davetlilerin gönüllerinde taht kurdu. Ev sahipliğini Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in üstlendiği programda, Eyüp Musiki Vakfı da anneler için mini bir konser verdi.

KÖKEN: KADINLAR TOPLUMUN SİGORTASIDIR
Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, programda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Anneler gününüz kutlu olsun. Bugün özel çocuklarımızın anneleri için hazırladığı güzel bir program izledik. Bu güzel çocuklarımızı kutluyorum. Kadınlar toplumun sigortasıdır. O sigortalar attı mı ortalık toz duman olur. Bu toplumun sigortası atmadan nasıl bu toplumu sulh içinde yaşatabiliriz bunu başarmamız lazım. Sulh varsa kalkınma var değerli arkadaşlar. Bakın dünyanın gelişmiş ülkelerine eğitim sistemi yukarıdaysa ve barış meselesi kendi içinde sindirilmişse o toplumların kalkınması da kolay oluyor. Biz bundan sonra bu ülkeyi bu şehri bu mahallelerimizi bu sokaklarımızı daha yaşanabilir kılacağız. Tüm projelerimizin merkezine kadını, çocuğu, genci, engellilerimizi aldık. Onlar için çok güzel sosyal projelerimiz olacak. Hep birlikte güzel çalışmalara imza atacağız."

ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET
Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken ve AK Parti Eyüpsultan İlçe Kadın Kolları Başkanı ve İlçe Meclis Üyesi Hatice Yücel ile birlikte, Anneler Günü münasebetiyle Çırçır Mahallesi’nde yaşayan üç şehit ailesini ziyaret etti. Şehitlerimiz Soner Baykuş, Turgay Çelik ve Adil Hişt’in evlerini ziyaret eden Deniz Köken, şehit annelerinin ellerini öperek onlara bayrak ve Kuran-ı Kerim hediye etti. İlk olarak, 1997 yılında Diyarbakır’da şehit olan Soner Baykuş’un evini ziyaret eden Köken, anne Kamer Baykuş ile sohbet etti. Ardından 2016 yılında Mardin’de şehit olan Turgay Çelik’in ailesini ziyaret etti. Daha sonra 1996 yılında Elazığ Palu’da şehit düşen Adil Hişt’in ailesini ziyaret etti. Köken ziyaretleri sırasında şehit aileleriyle sohbet ederken, şehitler için Fatiha okudu. Başkan Köken, yaptığı açıklamada, “Anneler Günü'nde evlatlarını vatan uğruna şehit veren yüreği yaralı şehit annelerimizi ziyaret ettik. Onların acılarını paylaşalım istedik. Kendilerine Cenab-ı Haktan sabır diliyorum. Bu vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimize de bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Tarih: 14 Mayıs 2019 Salı    Hit: 5914

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol