09 Mart 2021 Salı   

ERSİN SAÇLI İLE YOLA DEVAM

ERSİN SAÇLI İLE YOLA DEVAM
 

AK Parti Bayrampaşa’da gerçekleştirilen ve tek listeyle gidilen 7. Olağan Genel Kurul’da mevcut ilçe başkanı Ersin Saçlı yeniden göreve seçildi.
Semih Erden Spor Salonu’nda düzenlenen genel kurula, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan kaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Av. Serap Yaşar, İffet Polat, Abdullah Güler, Hasan Turan, Ahmet Hamdi Çamlı ve Şirin Ünal, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Sevim Sayın Madak, Sevgi Yiğit, Murat Muratoğlu ve Süleyman Aykaç, İl Kadın Kolları Başkanı Rabia ilhan, İl Gençlik Kolları Başkanı Osman Tomakin, MHP Bayrampaşa İlçe Başkanı İbrahim Yeşil, AK Parti Bayrampaşa eski ilçe başkanları Cemil Yıldız ve Kemal Oğuz Kıdıl, Bayrampaşa Belediyesi Başkan Vekili Ali Hacınoğmanoğlu, önceki dönem Başkan Vekili Rasim Bilgehan, Meclis Üyeleri ve delegeler katıldı.
Divan Başkanlığını Süleyman Aykaç, Başkan Yardımcılığını Gülcan Ertekin, Katip Üyeliklerini Nurcan Ötlü, Halil İbrahim Çabuk ve Hikmet Koç’un yaptığı kongre; saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

SAÇLI: YENİ DÖNEMDE CUMHURBAŞKANIMIZIN EMİRLERİNİ BEKLİYORUZ
Açılış konuşmasını yapan AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, tüm katılımcılara “hoş geldiniz” dedikten sonra görevde olduğu süre içinde kendileriyle birlikte yürüyen herkese teşekkür etti. Başkan Saçlı konuşmasında, “En büyük teşekkür Cumhurbaşkanım, Genel Başkanım Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. 86 yıl sonra Ayasofya’nın açılması, ilk Cuma namazını kılmamız siyasetteki en büyük onurumuzdur.  15 Temmuz’da ve diğer yapılan tüm çalışmalarda nasıl ki Cumhurbaşkanımızın arkasında durduysak yeni dönemde de Cumhurbaşkanımızın arkasında duracağız. Yeni dönemde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emirlerini bekliyoruz. 2002 heyecanını 2023 vizyonuyla harmanlayıp Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, yolumuza aşkla, heyecan ve gayretle, durmadan ve yorulmadan devam edeceğiz” diye konuştu. 

AYDINER: HEDEFLERİMİZE EMİN ADIMLARLA GİDECEĞİZ
Kongrede konuşan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ise ilçe teşkilatıyla birlikte yaptıkları çalışmaları anlattı. Başkan Aydıner; “Birliğimizi, beraberliğimizi, dostluğumuzu ezelden ebede kadar götürecek ve bu davanın mukaddesatına inanmış ve bu dava için gecesini gündüzüne katarak çalışan teşkilatımızın ana kademesinden, kadın kollarından gençlik kollarına kadar, mahalle başkanlarımız ve teşkilat üyelerimizin bu kongrede vereceği oylarla 2023, 2024 hedeflerimize emin adımlarla gideceğiz. Her yeni dönemde teşkilatlarımızla gücümüze güç katmayı sürdürürken, milletimize hizmet yolunda tüm kademelerimizle hedeflerimize yürümeye devam edeceğiz. Yeniden ilçe başkanımız olarak seçilen kıymetli kardeşin Ersin Saçlı ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diliyorum. İlçemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu. 

AV. YAŞAR: GÜCÜMÜZE GÜÇ KATMAYA DEVAM EDİYORUZ
İstanbul Milletvekili Av. Serap Yaşar ise konuşmasında AK Parti’nin Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde son 18 yılda yaptığı icraatlarla Türkiye’ye çok önemli kazanımlar sağladığını ifade ederek, bu yolda ilçe ve il yönetim kurullarının ve partiye gönül verenlerin de önemli desteklerinin olduğunu ifade etti. Av. Serap Yaşar, konuşmasını, “AK Parti olarak, tüm teşkilatlarımızla gücümüze güç katmaya devam ediyoruz. Bayrampaşa 7. Olağan Kongremizi de birlik, beraberlik içinde coşkuyla gerçekleştiriyoruz. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Milletimiz için durmak yok çalışmaya devam. Bayrampaşa 7. Olağan Kongresi’nden yeniden ilçe başkanlığına seçilen Ersin Saçlı ve yönetimini tebrik ediyor, kongremizin, partimiz ve AK Parti Bayrampaşa ilçe teşkilatımız için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

ŞENOCAK’TAN CHP’YE ELEŞTİRİLER
AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da konuşmasında yeni dönemde ilçe başkanlarıyla yoğun çalışma temposu içerisinde olduklarını söyledi. 2023'teki seçim çalışmaları için çok daha gayretli olacaklarını dile getiren Şenocak, "Gece-gündüz durmayacağız. Gecesini gündüzüne katan Cumhurbaşkanımızla yürüyoruz. Bu dava sürecinde gece-gündüz tüm enerjimizi sahaya yansıtmalıyız. İstedikleri kadar sinsi plan yapsınlar, istedikleri oyunları çevirsinler, istedikleri yalanlarla milleti avutmayı gayret etsinler ama milletimiz bunlara prim vermeyecek" dedi.
CHP'nin millete hizmet etmediğini, sadece algı operasyonu yapmaya çalıştığını söyleyen Şenocak, sözlerini şöyle sürdürdü: "CHP sadece algı yönetmeye çalışıyor. CHP'nin içerisindeki özellikle son zamanlarda sık sık karşılaştığımız taciz, tecavüz, ahlaksızlık CHP içerisinde almış başını gidiyor. Özellikle İstanbul'da CHP İl Başkanı, o yapmış olduğunuz kendi partiniz içerisindeki o edepsizlikleri bir düzeltin, ondan sonra milletin yanında kendi tezinize göre hakkınızı savunmaya gayret edin. Nerede bir terör eylemi olsa CHP'yi, CHP İl Başkanını görüyorsunuz. Nerede milletin menfaatine olmayan bir eylem varsa CHP İl Başkanını görüyorsunuz."
Boğaziçi Üniversitesinde rektör atanmasına karşı yapılan eyleme değinen Şenocak, "Biz sizin militanlığınızı biliyoruz. Geçmişte özellikle şu anda sizin yaklaşık aldığınız bu 9 yıla yakın mahkumiyetin ne demek olduğunu da biliyoruz. Siz sözde Ermeni soykırımını destekliyorsunuz. Kendi ülkenizin menfaatinde olmayan her şey için Batı'nın yanında olmaya gayret ediyorsunuz, gidiyorsunuz dağdaki PKK'lıya 'Komutan' diyorsunuz, 'Devlet cinayet işliyor' diyorsunuz. Sonra mahkumiyet alıyorsunuz, sonra da diyorsunuz ki 'Benim PKK sempatizanlığı ile ne alakam var?" ifadelerini kullandı.
İstanbul'da kar yağışından ulaşımın olumsuz etkilendiğini söyleyen Şenocak, şunları söyledi: "Meteoroloji kaç gündür havanın kar yağışlı olacağını söylüyor. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var. Bugün normal iş günü. Öğlene kadar haritaya baktık. Harita, İstanbul'un trafiğini kırmızı göstermiyor, mor gösteriyor. Niye biliyor musunuz? CHP zihniyeti ile yönetilen İBB sayesinde. Şu an kriz merkezi diye bir şey yok. Krizi halk yönetiyor. Dedik 'Hava kar yağışlı, başkan kayakta olabilir, belki kayakta yakalarsınız.' dedik. Ama orada da bulamamışlar."
CHP'nin yerel seçim öncesi kimsenin işten atılmayacağı sözünü verdiğini ancak, işbaşına gelince 14 bine yakın işçinin işten atıldığını söyleyen Şenocak, "En son işten attıkları kardeşimiz bir gazi. En son işe aldıkları ise 15 Temmuz hain darbe girişimine destek veren bir kişi." dedi. Şenocak konuşmasının sonunda ise “Bayrampaşa 7. Olağan Kongremizde ilçe başkanlığı görevine yeniden seçilen Ersin Saçlı'yı kutluyor, kendisine ve İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimize yeni dönemde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

CHP’YE BİR ELEŞTİRİ DE KAYA’DAN GELDİ
Kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya ise “Bayrampaşa 7. Olağan Kongremizi coşku dolu bir atmosferde gerçekleştiriyoruz. İlk günden bu yana milletimizle birlikte, milletimizin çizdiği istikamette yürüyoruz. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize de hep birlikte ulaşacağız. Her kongremiz, geleceğe dair hayallerimiz, büyük hedeflerimiz için yeni bir adım. Milletimizin desteği ve teşkilatımızın gücüyle, yola devam ediyoruz. Ersin Saçlı ve yönetim kurulun yeni dönemlerinde hayırlı çalışmalar diliyorum” dedi.
Kaya, konuşmasının devamında sağlıkta dönüşüm programıyla salgın sürecinde Türkiye'nin bütün dünya ülkelerinin önünde olduğunu, sürece çok güçlü bir şekilde hazır bulunduğunu kaydetti.
Salgın sürecinde bazı ülkelerdeki bakım evlerinde kalanların ölüme terk edildiğini ifade eden Kaya, "İngiltere, İtalya, Fransa parası ödenmiş bazı ülkelerin maskelerine ey koydular. Çünkü çaresiz kaldılar ve medeniyet dedikleri tek dişi kalmış canavar olduğunu Avrupa bir kez daha göstermiş oldu. Türkiye hazır olan şehir hastanelerini çok kısa sürede hizmete açtı" diye konuştu.
Türkiye'nin sadece bu hizmetlerle de yetinmediğini, ihtiyaç sahibi Batı ülkeleri de dahil 165 farklı ülkeye insani yardım, tıbbi maske ve ekipman desteği sağladıklarını belirten Kaya, yerli ve milli solunum cihazlarının birçok ülkeye yollandığını ifade etti.
Kaya, şöyle devam etti: "Biz milletimizin her daim yanında olacağız. Yalan söyleyenlere aldırmadan çalışmaya devam edeceğiz. CHP Genel Başkanının, Cumhurbaşkanımıza karşı kullandığı 'sözde Cumhurbaşkanı' sözlerini şiddetle kınıyoruz. Bunlar bu sözlerini niçin söylüyorlar? Partilerinde yaşanan taciz ve tecavüz vakaları apaçık ortada. 2 aya yakın süre oldu, o genel başkanın ağzından bu taciz ve tecavüz olaylarıyla ilgili tek bir kelime çıkmamıştır."
Çocukları PKK tarafından dağa kaçırılan Diyarbakır annelerini hatırlatan Kaya, "Kadın örgütlerine çok büyük iş düşüyor. Bugün Diyarbakır annelerinin yanında yer almayan bir ittifak var. Sessiz kalan bir ittifak var. Daha ilköğretim çağında Diyarbakır'daki HDP il binasından dağa çıkarılmış çocuklar var. İYİ Parti Genel Başkanı da bir hanımefendi, ben ona da seslenmek istiyorum; Diyarbakır annelerinin çığlığına nasıl sessiz kalıyorsunuz?" diye konuştu.

İŞTE ERSİN SAÇLI’NIN YÖNETİM KURULU
AK Parti Bayrampaşa 7. Olağan Genel Kurulu’nda tek listeyle girilen seçim sonucunda mevcut başkan Ersin Saçlı 2. kez ilçe başkanlığına seçildi. 

AK Parti Bayrampaşa Yönetim Kurulu
Ersin Saçlı, Abdurrahman Aydın, Bahar Aksoy, Belkıs Kahriman, Cevdet Şenkardeşler, Engin Baki, Ertan Macit, Esma Yeril, Fatih Lütfü Bayraktar, Faruk Kanarya, Fehime Körhasan, Ferhat Koç, Filiz Yalçınkaya, Garip Ulaş, Gülsevin Tuzcuoğlu, Handan Seda Karakaya, Hülya Altın, İbrahim Akın, İbrahim Sevinç, Mehmet Ali Altınkılıç, Mehmet Kaan Yürür, Meryem Eren, Önder Akarsu, Senat Demirok, Seyit Ahmet Eminoğlu, Şevket Sahtiyan, Tekin Aksoy, Yunus Acar, Yunus Kurt, Ziya Vatan.
 
Yönetim Kurulu Yedek
Murat Aydınoğlu, İlhan Yılmaz, Tarık Kaplan, İsmail Kartal, S. Mustafa Dörtkardeş, Yılmaz Dayanan, M. Tolga Müftüoğlu, İlhan Usta, Fatma Karabul, Rıdvan Çetinkaya, Yasemin Zeynep Özçelik, Kadir Muslu, Aydın Yılmaz, Mustafa Kahramanlar, Osman Çolak.

AK Parti Bayrampaşa İl Delegeleri (Asil)
Ersin Saçlı, Gülşen Kadeş, Halil İbrahim Çabuk, Atilla Aydıner, İbrahim Cemil Yıldız, Kemal Oğuz Kıdıl, Hüseyin Bürge, Helin Kader Çelik, Çağrı Çaylı, Faruk Kacır, Adnan Bostan, Murat Seven, Cem Özmen, Halim Cüneyt İşyar. 

Yedek İl Delegeleri
Muharrem Dindar, Rıfat Ciga, Saadet Kapılar, Sefer Çerkez, Erkan Aksoy, Nuray Akgün, Gülçin Ekmen.

Tarih: 19 Ocak 2021 Salı    Hit: 4282

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol