19 Haziran 2019 Çarşamba   

ERDOĞAN’DAN BAYRAMPAŞA’YA MÜJDELER

ERDOĞAN’DAN BAYRAMPAŞA’YA MÜJDELER
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Bayrampaşa mitinginde halka hitap etti. Bayrampaşa Arda Turan Tesisleri’nin önündeki Uygur Caddesi’nde coşkulu ve yoğun kalabalığa hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın yapılacak yerel seçimlerin önemine dikkat çekti, Bayrampaşa’ya yönelik çok önemli projelerden bahsetti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bayrampaşa mitingine, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, AK Parti İstanbul ve ilçe yöneticileri, MHP İstanbul ve ilçe yöneticileri, belediye meclis üyesi adayları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Erdoğan’ın konuşmasından önce AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ve Bayrampaşa Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adına AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan adayı Atila Aydıner de birer konuşma yaparak yarın yapılacak olan yerel seçimlerde istikrarın sürmesi adına AK Parti’ye destek istediler.

Bayrampaşa inşallah yarın da çok daha büyük bir başarıya imza atacaktır
Bayrampaşa mitinginde yoğun kalabalığa hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, artık seçim kampanyasının son günü olduğunu ve yarın seçimler yapılacağını belirterek, “Bayrampaşa’ya teşekkür borcumu ifade etmek istiyorum. Cumhurbaşkanlığı seçiminde şahsıma verdiğiniz yüzde 56 oranındaki destek için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Bayrampaşa 24 Haziran’da kendine yakışanı yapmıştır. İnşallah yarın da çok daha büyük bir başarıya imza atacaktır. Aramızda asla sarsılmayacak yıkılmayacak hep diri kalacak bir gönül köprüsü bulunuyor. Bu hasbi bağ Allah’ın izniyle bundan sonra da aynı şekilde devam edecektir. Aramızdaki bu muhabbet birilerinin dengesini iyice bozdu. Öyle ki akla hayale gelmeyecek ittifaklarla karşımıza çıktılar. Aslına bakılırsa bu ittifakı kurmak onların ne aklının ne de becerisinin harcıdır. O kadar maharetli olsalardı bugüne kadar milletimizin gönlüne girmeyi başarırlardı. CHP’nin başındaki zat 9 seçimdir partisinin başında 9’unu da kaybetti. HDP derseniz sırtını nereye dayamış? Kandil’e. Kandil’deki patronlarından emir almadan kılını kıpırdatamaz. Hanımefendi 15 Temmuz öncesi ne diyordu? Tüm Türkiye’yi ‘yurtta sulh’ diyerek ‘yaz gelecek Başbakan olacağım’ diye dolaştı. Arkasından çıka çıka ne çıktı? 15 Temmuz darbecileri çıktı. Saadet’in adından başka geçmişiyle hiçbir ilgilisi kalmamış. Peki bu partileri kim ve nasıl bir araya getirip karşımızda bir blok oluşturdu. Türk milletinden bu sorunun cevabını özellikle düşünmesini istiyorum. Bizim asıl üzüldüğümüz nokta bu partilere gönül vermiş kardeşlerimin iradelerinin adeta pazarda açık artırmaya çıkartılmış olmasıdır” dedi.

Bayrampaşa’yı iyi tanırım. Diğerlerinin hiçbirisi Bayrampaşa’yı tanımaz, bilmez 
“Biz siyasi hayatımız boyunca milli iradenin üstünlüğüne inandık ve hep bunun için çalıştık” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin demokrasisinin bugün bulunduğu düzeye gelmesi için çok emek verdik. Şimdi birilerinin Türkiye’yi yeniden ödünç oy isteme günlerine geri götürmesine rıza gösteremeyiz. Bunun için İstanbul ve Ankara başta olmak üzere ülkemizin her yerindeki kardeşlerimden oylarına, iradelerine sahip çıkmalarını istiyorum. Verilen oyun aslında nereye gittiğini, kime gittiğini, kimin işine yarayacağını, hangi amaç için kullanılacağını hesaplamak hepimizin vazifesidir. Zira kendimizle birlikte evlatlarımıza nasıl bir Türkiye bırakacağımızın kararı sandıktan çıkacak sonuca bağlı öyle mi? Şimdi diyeceksiniz biz sadece şehirlerimize belediye başkanı seçiyoruz. Aslında biz öyle düşünüyoruz. Siyasette rüştünü belediyelerde ispat etmiş oradan ülke yönetimine gelmiş bir kadro olarak bir kardeşiniz olarak en rahat olduğumuz alan budur. Şimdi ben bu kardeşiniz Bayrampaşa’yı iyi tanırım. Diğerlerinin hiçbirisi Bayrampaşa’yı tanımaz, bilmez. Gençlik yıllarım hep buralarda siyaset yaparak geçti. Futbol oynadığım dönemlerden tutun siyasetteki dönemlerime varıncaya kadar Bayrampaşa’yla çok sıcak ilişkilerim oldu. Ve şu anda Bayrampaşa’ya yine bu dönem aday olarak gösterdiğimiz Atila Aydıner kardeşim aynı şekilde yol arkadaşlığımız bundan 30-35 yıl öncesine dayanıyor. Yani rastgele gökten zembille buraya bir aday göndermedik. Şimdi karşımıza birileri çıkıp ne diyor? ‘Rövanş alacağız’ Ya sen neyin rövanşını alacaksın?. Birisi çıkıyor ‘intikam’ diyor. Ne intikamı? 15 Temmuz’un intikamını mı alacaksın? Darbecileri indirdik diye mi intikam alacaksın? Şimdi işin rengi değişti. Soruyorum size şehirlerimizin belediye başkanlığı seçimi için terör baronları niye kampanya yürütüyor? İllerimizi, ilçelerimizi yönetecek belediye başkanının kim olacağı, terör örgütlerini niye bu kadar yakından ilgilendiriyor. Bizim belediye başkanlarımız yurt dışındaki mahfilleri niye bu derece alakadar ediyor? Demek ki mesele sadece belediye başkanları meselesi değil. Burada işin altında başka şeyler var” diye konuştu.

Seçim sonuçları belli olmadan milleti tehdit, taciz ve tahkir etmeye başladılar
Belediyecilik konusunda AK Parti olarak rakip tanımadıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi 1994’te bu kardeşinizi İstanbul’a belediye başkanı seçtiniz değil mi? Peki bu CHP neydi? Çöp, çukur, çamur bir de çarpık yapılaşma. Kurdukları ittifakın adı ne? Zillet İttifakı. Bizim ki Cumhur İttifakı. Biz bu ittifakı nerede kurduk?  15 Temmuz’da kurduk. Niye? Çünkü, bu devlete, bu millete darbe yapıyorlardı. Kimler? FETÖ’cüler. Bu ülkede bir de malum PKK onun uzantıları var. Şimdi o günden bugüne gereken dersi aldılar mı? FETÖ’cüler yakalananlar şu anda cezaevinde PKK ve onun güdümlüleri hepsi kaçıyor. Bunları Cudi’de gömdük.  Gabar’da gömdük. Tendürek’de gömdük. Kandil’de gömüyoruz. İşte lider kadroyu geçenlerde Kuzey Irak’ta vurduk. En tepe adamları şu anda komada kıvranıyor. Yanındaki 4 kişiyi etkisiz hale getirdik. Niye? Siz, bize böyle bir emir verdiniz bu emrin gereğini yerine getiriyoruz. Şimdi belediye hizmetleriyle ilgili rekabetten asla kaçmadık kaçmayız.  Meseleyi Türkiye’nin geleceğiyle ilgili bir karar noktasına getiren biz değiliz, sözleri ve eylemleriyle bizim karşımızdakiler. Daha seçim sonuçları belli olmadan medyada, sosyal medyada, sokaklarda, havalimanlarında milleti tehdit etmeye, taciz etmeye, tahkir etmeye başladılar. Bu azgınlığı milletimiz cevapsız bırakır mı? İşte bunun için yarın mutlaka sandıklara gitmeli, tercihimiz doğrultusunda oyumuzu kullanmalıyız. Şimdi buradan kardeşlerim öyle bir ses verin ki İstanbul’un dört bir yanı duysun. Türküyle, Boşnağıyla Arnavutuyla, Lazıyla hep birlikte Kürdüyle öyle bir ses verin ki Romanıyla herkes duysun. Buna hazır mıyız? Bayrampaşa 31 Mart’ta sandığa sahip çıkıyor muyuz? Bayrampaşa 31 Mart’ta ülkemize sahip çıkıyor muyuz? Bayrampaşa 31 Mart’ta ezanımıza, bayrağımıza, İstiklal Marşımıza sahip çıkıyor muyuz. Bayrampaşa 31 Mart’ta memleket işi gönül işi diyor muyuz? Bayrampaşa 31 Mart’ta Cumhur İttifakına sahip çıkıyor muyuz? Bayrampaşa 31 Mart’ta mührü gönül belediyeciliğine basıyor muyuz? Rabbim sizlerden razı olsun. Benim bildiğim Bayrampaşa da zaten bu. Ben Bayrampaşa’yı öyle tanıdım. İnşallah yarın Bayrampaşa’nın sandıkları patlatacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Sizlere efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldim 
İstanbul’a 1994 yılında başladıkları hizmet yolculuğunda 25 senedir kesintisiz sürdürdüklerini belirten Erdoğan, “Son 17 yılda İstanbul’a yaptığımız yatırımların tutarı ne biliyor musunuz? 255 katrilyon durmadık ya. Ben de sizlere efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldim. Tüm arkadaşlarım sizin hizmetkarınızdır efendiniz değildir. Onun içinde bu 17 yılın özetin özeti sayılacak şu dev ekranda bir görüntü sergileyeceğim” dedi.
17 yılın özetini ,dev ekranda İstanbul’a yapılan yatırımlar vatandaşlara izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Rami Kışlasını İstanbul’un değil, Türkiye’nin en büyük kütüphanesi yapıyoruz. 6 milyon cilt kitap olacak orada. Mücellithanesi olacak, müzeyyip müzeyyibelere yetişecek, hattatlar yetişecek oralarda. Rami kışlasını sizler biliyorsunuz onu ne hale getireceğiz biz. Çalışıyoruz yahu. Durmak yok. Yavuz Sultan Selim Köprüsü Allah’a hamd olsun ecdada inşallah layık olacağız. 18 Mart Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü bir taraftan anlatayım bir taraftan izleyin. ‘Ne yaptınız’ diyor, hızlı tren gidiyor ama yetişemiyor. Yetişemezsin Bay Kemal. Ne yaptıysak engel olmaya çalıştılar. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne engel olmaya çalıştılar olamadılar. Marmarayı engellemek istediler ama denizin altından geçtiği için göremediler. Bitirdik. Avrasya Tüneli’ni engellemek istediler yetişemediler denizin altında bitirdik. Osmangazi Köprüsü onu da bitirdik. İstanbul ile İzmir arası 8-9 saat 10 iken şimdi 3,5 saate indi. Bu yıl sonu bitiyor. İstanbul’dan İzmir’e arabanla beraber gideceksin. Biz buyuz ya. Şuraya bak ben belediye başkanı olduğum zaman İstanbul’da biliyorsunuz hava kirliliği had safhadaydı. 50 bin aileye doğalgaz veriliyordu. Onu bu kardeşiniz 1 milyon 250 bine çıkardı. Şimdi 5 milyon 300 bin eve doğalgaz vermiş durumdayız. Böylece hava kirliliğini hallettik. Şu hale bak. Şimdi çöp gazından elektrik üretiyoruz. Çöp dağları var mıydı? Kaldırdık mı? Su var mıydı? Kardeşlerim bakın Istranca dağlarını delerek İstanbul’a 140 kilometreden su getirdik. Karşı tarafta da Anadolu yakasında Melen’den 180 kilometreden su getirdik niye? Bir tarafta su sıkıntısı olursa oradan Boğazın altından borular yerleştirdik. Boğazın altından yerleştirdiğimiz boruların büyüğü ne biliyor musunuz? Eski Renaultlar vardı ya o renault araçla içinden geçtik. Öyle büyük. Karşılıklı deplase. Bir taraf sıkıntıya düşerse öbür taraf diğer karşıdan bunları yaptık. Biz buyuz” derken, ekranı göstererek “İşte bu CHP’nin İstanbul’u” şeklinde konuştu. 
Erdoğan konuşmasının devamında ise “Haliç i biliyorsunuz. Ne kokuyordu değil mi? Ne rezillikti. Biz halicin bütün çamurunu aldık Alibeyköy’deki bir taş ocağına 9,5 kilometre petrol borusu sanki oradan oraya bunu taşıdık. Petrol borusundan oraya taşındı ve oradan suyu sızdırdık çamur kaldı suyu tekrar Haliç’e gönderdik. Şimdi orada 650 bin metrekare Vialand’ı hani bir çocuk parkı var ya işte o lunaparkı biz yaptık biz buyuz yahu. Eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri ama bay Kemal bunları bilmez. ‘Ne yaptınız diyor’ ama benim halkım biliyor sen bilsen ne yazar bilmesen ne yazar. Bayrampaşa yarın sana bir Osmanlı tokadını sandıkta vuracak zaten” dedi.

Önümüzdeki dönemde  Bayrampaşa’ya çok büyük hizmetler daha kazandıracağız
İstanbul’un alt ve üstyapısında büyük değişiklik yaptıklarını ifade eden Erdoğan, “Önümüzdeki dönemde  Bayrampaşa ilçemize çok büyük hizmetler daha kazandıracağız. Muratpaşa Mahallesi’ne kapalı yüzme havuzu ve bir okulumuza kapalı spor salonu yapıyoruz. Bunun yanında Altıntepsi İtfaiye İstasyonu’nun yapımı sürüyor. Bayrampaşa’ya Türkiye’deki tüm üniversitelerin araştırma merkezi kuracağı bir teknoloji üssü açıyoruz. Laboratuvar ve test merkezlerini barındıracak bu teknoloji üssünde 6 bin 500 kişi çalışabilecek. Bayrampaşa’da yapacağımız yeni yol ve kavşaklarla trafiği rahatlatıyoruz. Dumlupınar Caddesi, Namık Kemal Caddesi, Askeri Fırın Sokak, Yılanlı Ayazma Sokak ile Davutpaşa Caddesi, Eski Londra Asfaltı ve Yıldız Caddesi kesişiminde geometrik bir düzenleme yapacağız. Tem bağlantı yolu üzerinde eski cezaevi civarında yeni bir köprü inşa edeceğiz. Vatan Caddesi Mahmutbey Köprüsü arasındaki yolu rehabilite edeceğiz. Ulaştırma Kavşağı, Şehit Kamil Balkan Caddesi, Millet Caddesi, Eski Edirne Asfaltı, Otogar Bağlantı Yolu arasında yeni yol ve kavşak yapacağız. Bayrampaşa Ferhatpaşa Çiftliği Kocatepe Bağlantı Köprüsü yolunu inşa edeceğiz. Bayrampaşa’da inşa edeceğimiz 2 yeni tünelle birlikte ulaşım daha hızlı hale gelecek. Gaziosmanpaşa, Eyüpsultan, Bayrampaşa, Esenler yani Hal kavşağı tüneli ve Küçükçekmece Gümrük yolu, Avcılar Küçükçekmece Gölü tüneliyle birlikte Bayrampaşa’da alternatif trafik güzergahları oluşacak. İlçemize 5 bin 148 araç kapasiteli yeni otoparklar kazandıracağız. Kocatepe ve Terazidere arasına yaklaşık 6 kilometre uzunluğunda bisiklet yolu inşa edeceğiz. İstanbul’a yapacağımız yeşil koridor Bayrampaşa’dan da geçecek. Terazidere,  Altıntepsi, Kocatepe ve Yıldırım Mahallelerinden geçecek yeşil koridorla Bayrampaşa 261 bin metrekarelik yeşil alana sahip olacak. Ayrıca ilçemizde yapacağımız Kocatepe ve Bayrampaşa şehir teraslarıyla millet bahçesiyle Bayrampaşa yeni hayat alanlarına kavuşacak” dedi.

Çevik Kuvvet gidiyor, yeni stat ve spor salonları geliyor 
Geçmişi 192 yılı bulan çevik kuvvet binasını aslına uygun bir şekilde restore ederek kültür ve sanat faaliyetleri için kullanılacağını belirten Erdoğan, “Çevik Kuvveti oradan taşıyoruz. Orayı da tarihi olarak bir müze kültür sanat merkezi haline getiriyoruz. Ayrıca Çetin Emeç Stadı’nı yenileyerek 5 bin kişilik bir stat ve 2 bin kişilik kapalı spor salonunu ilçemize kazandıracağız. Ayrıca stadın yanında bulunan belediye araçlarının kullanımına tahsis edilen 40 dönümlük alanı da tamamen boşaltarak burada yeni bir projeyi hayata geçiriyoruz. Proje içinde zemin otoparkından bireysel spor merkezlerine, yüzme havuzlarına rekreasyon birimlerine kadar pek çok ünite bulunacak. Bu hizmetlerin şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. İstanbul’un ve Bayrampaşa’nın önümüzdeki dönemde layık olduğu hizmetleri alabilmesi için yarın çok önemli. Cumhurbaşkanı olarak şahsım büyükşehir belediye başkan adayı olarak Binali Yıldırım kardeşim İstanbul’a layık olanı gönderdik. Benim belediye başkanı olduğum zaman İDO Genel Müdürüydü. Başbakan oldum o da benimle beraber geldi ve onu Ulaştırma Bakanı yaptım. Daha sonra Başbakan daha sonra Meclis Başkanı İstanbul’a dedik böyle birisi lazım. Aynı zamanda dünyayı tanıyan dünyanın da onu tanıdığı bir belediye başkan adayı gerekir dedik. Peki bunların gönderdiği aday proje. Proje, proje yahu. Ya ondan İstanbul gibi bir şehre belediye başkan adayı olur mu? Ama Bay Kemal’e göre olur. Bay Kemal’i zorlayacak birisi olmaması lazım. Anlatabiliyorum değil mi? O koltuğu sağlam tutmanın derdinde. Bizim öyle bir derdimiz yok. Biz bu yola 40 yıldır siyasetin içinde girdik çekirdekten geldik. Gençlik kollarından geldik ve tırnaklarımızla bunların hangisinin siyasette böyle bir geçmişi var tecrübesi var deneyimi var. Yok. Siz İstanbul’da da bu kardeşinizi seçtiniz ve Başbakan yaptınız daha sonra Cumhurbaşkanı yaptınız. O ise kasetle geldi, kasetle” ifadelerini kullandı.

Atila Aydıner’e güveniyorum. Bayrampaşa’da sandıkların patlamasını bekliyorum
Bayrampaşa Belediye Başkanı olarak Atila Aydıner’i aday gösterdiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Büyükşehirde Binali kardeşimiz, Bayrampaşa’da Atila Aydıner kardeşimiz üçümüz el ele, omuz omuza vereceğiz ve Bayrampaşamızı, İstanbulumuzu daha ileri hedeflere ulaştıracağız. Onun için Bayrampaşa’da sandıkların patlamasını bekliyorum. Yarın mutlaka sandığa gitmelisiniz kale içeriden fethedilir unutmayın. Kalenin içinde kim var. Hanımlar var. İşi siz bitireceksiniz. Ben size inanıyorum, tamam. Aynı şekilde beyler, bakın hanımlar nasıl görüyorsunuz. Siz ne alemdesiniz? Ona göre bir çalışma. Kırgınlıklarımızı, küskünlüklerimizi, öfkemizi içimize gömeceğiz. Hepimizin yaraları olabilir doğrudur ama biz ‘marifet iltifata tabidir’ diyeceğiz. Kim buraya daha iyi hizmet verir ? AK Parti verir. O zaman desteğimizi vereceğiz. Ben de sizlerle gurur duyuyorum. Herkes müsterih olsun biliniz ki hangi belediye başkanım veya milletvekilim benim halkımı üzerse beni de üzmüş olur. Kendileriyle bunları konuşuyoruz. Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarımızı sizlere emanet ediyorum. Bayrampaşamızı da onlara emanet ediyorum. Şimdi hepinize sevgi saygı sunarken biliyorsunuz ben Rizeliyim. Ama Atila Bey de Rizeli olduğu için aday yapmadım. Doğma büyüme adeta buralı. Her ne kadar İstanbul’a geldikleri zaman yerleştikleri yer burası, iş yeri burası, eczane burada açıldı, ta gençlik yıllarımdan da babası, kendisi yaşadıkları evi de bilirim. Onun için tekrar size emanet ediyorum” diye konuştu.

Erdoğan seçim çalışmalarını tamamladı
Seçim yasaklarının başlamasına saatler kala Kağıthane mitingiyle güne başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayrampaşa mitinginin ardından sırasıyla Sultangazi, Güngören, Bahçelievlerve son olarak da Bağcılar’da halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan böylelikle 31 Mart yerel seçimleri dolayısıyla 50 günde Türkiye genelinde toplam 102 miting düzenlerken, İstanbul’da ise toplam 28 ilçede miting gerçekleştirdi.

 

Tarih: 30 Mart 2019 Cumartesi    Hit: 5411

Fotoğraflar
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol