28 Ekim 2020 Çarşamba   

ENGELLİLERE YENİ HİZMET!

ENGELLİLERE YENİ HİZMET!
 

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Deniz Köken, modern engelli rehabilitasyon merkezleri yapacaklarını ve engellilere asansörlü minibüs hizmete sunacaklarının müjdesini verdi.

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Deniz Köken, Eyüp Sultan Kültür Sanat Merkezi'nde engelliler ve aileleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. Vatandaşların sorularına cevap veren Köken, projelerini anlattı. Kimsenin duymadığı, kapısını çalmadığı kapıları çalmak zorunda olduklarını belirten Deniz Köken, "Bundan sonraki süreçte bu şehri mümkün olduğunca herkesin kullanabildiği park, herkesin kullanabildiği kaldırım, merdivensiz bir hayatın nasıl olması gerektiğini birlikte çözeceğiz. Yine birlikte karar vereceğiz. Bundan sonraki süreçte engelli rehabilitasyon merkezinin küçüğünü buraya, büyüğünü Büyükşehire yaptırmak suretiyle çok modern bir yapıyla da şehrimizi bununla da tanıştıracağız" dedi.

ENGELLİLERE ASANSÖRLÜ MİNİBÜS
Deniz Köken, engelliler minibüsü projesini de anlattı. Köken, "Engelli bakım merkezi günlük bakım evi şart, çünkü aileler bir yere gidemiyorlar, onları buraya bırakmaları lazım. Ayrıca tesislerden yararlanma konusunda toplu taşıma araçlarından bir tanesini asansörlü hale getirip, engellileri alıp hizmete götürme açısından engelli minibüsünü bu şehre kazandıracağız. Hem yaşlılara farklı bir hizmet sunacağız hem de engellilere asansörlü minibüs hizmete sunacağız. Bunlar bir lütuf değil, bir lüzumdur" diye konuştu.

ESNAF VE DERNEK ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkanı Adayı Deniz Köken, seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretlerini sürdürürken, ilçede bulunan derneklerle de bir araya gelerek istişarelerde bulunuyor. Deniz Köken, bugün de Eyüpsultan Belediyesi Osmanlı Park Sosyal Tesisleri’nde, Alibeyköy esnafıyla tanışma ve istişare toplantısı kapsamında düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi. Alibeyköy esnafının talepleri dinleyen Köken, çözüm önerilerini de anlattı. Deniz Köken, Alibeyköy’de Balkan göçmeni vatandaşların sayısının fazla olduğunu da belirterek, Alibeyköy'e bir Balkan Müzesi yapacaklarını ve tüm Balkanlar'ın eserleri burada sergileyeceklerini ifade etti.

Tarih: 26 Şubat 2019 Salı    Hit: 2734

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol