28 Ekim 2020 Çarşamba   

EĞİTİME DESTEK DEVAM EDİYOR

EĞİTİME DESTEK DEVAM EDİYOR
 

Eyüpsultan Belediyesi’nin ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlediği “Kırtasiye Destek Kampanyası” devam ediyor.
Kampanya 5’inci yılında da öğrencilerin olduğu kadar esnafın da yüzünü güldürüyor.
Kırtasiye Destek Kampanyası ile ilgili olarak Dede Korkut İmam Hatip Ortaokulu'nda  program düzenledi.
Programa Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın ile birlikte Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü de katıldı.
Programda konuşan okul müdürü Mustafa Karaca, desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Remzi Aydın'a teşekkür etti.

MURAT ÖĞÜTÇÜ: SİZDEN BAŞARI BEKLİYORUZ
İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü ise yapılan güzel hizmetlere karşılık öğrencilerden başarı beklediklerini söyleyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti; “Sizlerin adına okullarımızın personel ve ihtiyaçlarını karşılayan Belediye Başkanı Remzi Aydın'a teşekkür ediyorum. Güzel hizmetlere karşılık milletimize, ailenize ve kendinize faydalı bireyler olmanızı bekliyoruz”

AYDIN: 40 BİN ÖĞRENCİYE KIRTASİYE DESTEĞİ SAĞLADIK
Her sene olduğu gibi bu yıl da Eyüpsultan Belediyesi olarak tüm öğrencilerin yanında olduklarını belirten Başkan Remzi Aydın, programda yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Yaklaşık 40 bin ilkokul ve ortaokul öğrencimize kırtasiye desteği sağladık. Kampanyanın bir özelliği ise biz malzeme vermiyoruz. İlçemizdeki esnafımızla anlaşma yapıyoruz.Kırtasiyeye giden öğrenci belli limitler dahilinde istediği malzemeyi alabiliyor. Öğrencilerimiz hem ihtiyacı olan malzemeleri alıyorlar hemde ilçe esnafımıza bir anlamda katkı sağlıyoruz”

BAŞKAN AYDIN'DAN LİSELİLERE MÜJDE
Kampanyaya gelecek yıllarda lise öğrencilerini de katmak istediklerinin müjdesini veren Başkan Aydın, konuşmasına şöyle devam etti; “Güzel bir sistem ve bugüne kadar iyi bir şekilde uygulandı. Gerek öğrencilerden gerekse velilerden olumlu dönüşler alıyoruz. İnşallah bu sistemi gelecek yıllar liselere de teşmil ederek geliştirmeyi düşünüyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, velilerimize ve eğitmenlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum”

5 YILDA 200 BİN ÖĞRENCİYE KIRTASİYE DESTEĞİ
Eyüpsultan Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl 37 bin öğrenciye kırtasiye desteği verilirken bu yıl ilçede bulunan 58 okulda okuyan ve Eyüpsultan'da oturup ilçe dışındaki okullarda okuyan toplam 40 bin öğrenci bu destekten faydalanacak.
Kampanya sayesinde 5 senede 200 bin öğrencinin kırtasiye ihtiyacı da karşılanmış oldu.
Öğrenciler kırtasiye destek kampanyası kapsamında ilçedeki anlaşmalı kırtasiyelere velileriyle birlikte giderek kimliklerini gösterdikten sonra istedikleri malzemeleri alabilecekler.

 

Tarih: 25 Eylül 2018 Salı    Hit: 1442

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol