23 Ekim 2020 Cuma   

EĞİTİM VE KÜLTÜR SEZONU AÇILIYOR

EĞİTİM VE KÜLTÜR SEZONU AÇILIYOR
 

Eyüpsultan Belediyesi Kültür Sanat Merkezleri'nde verilen kültür sanat eğitimleri kurslarının yeni dönem kayıtları başladı.
Bu yıl "Yeni Normalde Sanat" sloganıyla gerçekleştirilecek olan 2020 – 2021 kültür sanat eğitimleri, Eyüpsultan Belediyesi'ne ait 6 kültür merkezinde, 30 farklı branşta verilecek.
Pandemi nedeniyle kontenjanların sınıflara göre ayarlandığı, maske, mesafe ve temizlik kuralına uygun bir şekilde verilecek olan eğitimler için son kayıt tarihi ise 1 Ekim 2020.
Eyüpsultanlılara yeteneklerini keşfetme ve becerilerini geliştirme imkanı sunmak amacı ile verilen kültür sanat eğitimleri, 10 Ekim tarihinde başlayıp Haziran ayına kadar devam edecek.

EĞİTİMLERİN YAPILACAĞI MERKEZLER
Zal Mahmut Paşa Külliyesi
Hat, Tezhip, Ebru, Minyatür, Eyüpsultan Karikatür Okulu, Ney, Kanun, Eyüpsultan Yazı Akademisi, Ciltleme, Seramik, Çömlek, Tanbur, Osmanlıca Metin Okumaları.
Sertarikzade Kültür Sanat Merkezi
Hat, Çini, Minyatür, Ebru, Kaligrafi, Ney, Bendir, Ud, İstanbul Kemençesi, Tambur.
Afife Hatun Kültür Evi
Osmanlıca, Hadis Okumaları, İslam Tarihi Okumaları, Tefsir Dersleri, Tasavvuf Sohbetleri, Ney.
Göktürk Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi
Ebru, Resim, Keman, Piyano, Gitar, Bağlama, Kanun, Ritm ve Perküsyon, Tiyatro Okulu.
Hasan Nail Canat Sanat Akademisi
Gitar, Keman, Piyano, Resim, Bağlama
Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi
Eyüpsultan Tiyatro Okulu

ESMEK KURS KAYITLARI BAŞLADI
Eyüpsultan Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü'ne bağlı Eyüpsultan Mesleki Eğitim Kursu (ESMEK), 31 farklı branşta 4 merkezle Eyüpsultanlı vatandaşlara eğitim vermeye başlayacak.
Yeni normalle birlikte eğitimler "Temizlik, maske ve mesafe" kuralına uyularak verilecek.
İğne oyasından takı tasarımına, pastacılıktan mefruşata, Arapça'dan İngilizce'ye, diksiyondan işaret diline kadar 31 branşta kurs verilecek. Herkesin tercihine uygun alternatiflerin bulunduğu ESMEK kurslarında kursiyerler, hem sosyalleşme imkanı bulacak hem de yaptıkları işleri kazanca dönüştürebilecekler.
Kurslarda eğitimler, 12 Ekim'de tedbirler eşliğinde başlayacak.
Kendini geliştirmek isteyen Eyüpsultanlı vatandaşlar https://kaonline.eyupsultan. adresinden online başvuru yaparak kayıt yaptırabilecek. Asıl kayıt için gerekli evraklar ise kimlik ve fotokopisi.

4 MERKEZDE VERİLECEK EĞİTİMLER 
GÜZELTEPE ESMEK
El nakışı, İşaret dili, Amigurumi, Quiling, İngilizce, Ahşap boyama, Kurdela nakışı, Sepet örücülüğü, Geri dönüşüm atölyesi, Pastacılık, Aşçılık, İğne oyası, Diksiyon, Alüminyum kabartma, Giyim, Tel kırma, Şiş örgü, Makrome ve takı tasarım.
Adres: Güzeltepe Mah. Üçtepe Sok. No: 48/3 (Eski Karakol Binası) 
İletişim: 0 212 440 05 97

PİRİNÇÇİ ESMEK
Kur'an-ı Kerim (Elif-Ba), Kur'an-ı Kerim (Tecvid), Giyim, İğne oyası, Tel kırma, Mefruşat, El nakışı, Pastacılık, Aşçılık, Kurdela nakışı, Filografi, Jel mum yapımı, Geri dönüşüm atölyesi ve Keçe Aksesuarları yapımı.
Adres: Pirinçci Mah. Eski Edirne Cad. No: 2 Kat:3
İletişim: 0 212 595 26 22 

ALİBEYKÖY WHITE HILL ESMEK
Amigurimi, Giyim, Diksiyon, İngilizce, Pastacılık, Çocuk gelişimi, Kur'an-ı kerim (Elif-ba), Kur'an-ı kerim (Tecvid), Kurdela nakışı, Mefruşat, Tel kırma, İşaret dili, Ahşap boyama, Alüminyum kabartma, Şiş örgü, İğne oyası, Maket pasta yapımı ve Geri dönüşüm atölyesi.
Adres: Karadolap Mah. Atatürk Bulvarı No: 13 Kat:1 (White Hıll AVM)
İletişim: 0212 440 05 98 

EYÜPSULTAN ESMEK
Şiş örücülüğü, İğne oyası, Giyim, Ahşap yakma, Sepet örücülüğü, El nakışı, Özel gün ve nikah şekeri süslemeciliği, Arapça, Çocuk gelişimi, Mefruşat, Diksiyon, Aşçılık, Pastacılık, Makrome, Takı tasarım ve Geri dönüşüm atölyesi.
Adres: Nişanca Mah. Zalpaşa Cad. No: 61
İletişim: 0 212 440 05 99

 

Tarih: 01 Ekim 2020 Perşembe    Hit: 5119

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol