28 Ekim 2020 Çarşamba   

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA ÇİFTE KUTLAMA

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA ÇİFTE KUTLAMA
 

Eyüpsultan'da inşası tamamlanan Mimar Sinan İlkokulu/Ortaokulu 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılına İlköğretim Haftası Kutlama programıyla açıldı.
Düzenlenen programa Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın ile birlikte Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, ilçe protokolü ve çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.
Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Protokol konuşmalarının ardından öğrencilerin şiir okumaları, folklor ve dans gösterileri ve Mimar Sinan İlkokulu/Ortaokulu'nun açılış töreni gerçekleşti.
Program açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü amaçlarının geleceğimiz olan çocuklarımızın sadece bilgiyi aktarmak değil, bilgiye ulaşmaya araştırabilen, bilgiyi paylaşan, toplum yararına kullanabilen özgüvenli bir nesil yetiştirmenin amacı içerisinde olduklarını belirtti.
Ardından konuşmasını yapan Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, velilerden okula yeni başlayan çocuklarının gün içerisinde neler yaptıklarının dinlenmesini ve ilgilenilmesinin önemine vurgu yaparak yeni açılan Mimar Sinan İlkokulu/Ortaokulu’nun ve eğitim-öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diledi.

YAVRULARIMIZIN VE VELİLERİMİZİN HİZMETİNDEYİZ”
Konuşmasını yapmak için kürsüye gelen Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, programa katılan protokolü, öğretmenleri, öğrencileri ve vatandaşları selamladı.
Yeni eğitim-öğretim yılıyla birlikte öğrencilerin ve programa katılan kişilerin hayatında yeni bir sayfa açıldığını belirten Başkan Remzi Aydın, şöyle devam etti; “Bugün çok güzel heyecanlı bir gündeyiz. Yavrularımızın ve herhâlde birçoğumuzun hayatında yeni bir sayfa açılıyor. Çocuklarımız eğitim hayatının ilk gününe idrak edecekler ve bismillah diyecekler. Hayırlı olsun. Her yeni başlayan işin ardından bize bismillah demek düşer. Rabbim inşallah yavrularımızın bahtlarını açık etsin. Çok kaliteli çok düzgün eğitim almaları temennimizdir. Bu temennimiz sadece bireysel anlamda değil kurumsal anlamda da geçerli. Gerek Milli Eğitim Bakanlığımız gerek diğer kurumlarımız bu temenninin gerçekleşmesi için var gücüyle çalışıyor.”

BELEDİYE OLARAK EĞİTİME CİDDİ KATKILARDA BULUNUYORUZ”
Eyüpsultan Belediyesi olarak eğitim konusunun üzerinde yoğun mesai harcadıklarını belirten Başkan Remzi Aydın, şu ifadeleri kullandı; Biz Eyüpsultan Belediyesi olarak dört buçuk yıldan beri eğitime olabildiğince destek vermeye devam ediyoruz ve edeceğiz. Yaz ayında kırk beş okulumuzun boya, badana, bakım ve tamirat işlerini yaparak yeni eğitim-öğretim yılına hazırladık. İnşallah gelecek yıllarda da bu yeni okulumuza da her türlü yardımı yapmaya devam edeceğiz. Belediye olarak eğitime ciddi katkılarda bulunmaya devam edeceğiz.”

KIRTASİYE YARDIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR VE EDECEK”
Eğitime her daim desteklerini esirgemediklerini belirten Başkan Remzi Aydın, şu ifadeleri kullandı; “Her sene yaptığımız gibi ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize bu sene de kırtasiye desteğini yapmaya devam edeceğiz. Velilerimiz öğrencilerimizin kimlik numaralarıyla Eyüpsultan ilçesinde anlaşmalı olan kırtasiyelere giderek belirtilen limitler içerisinde kırtasiye alışverişlerini yapabilecekler. Bu da belediyemizin eğitime yaptığı ciddi bir katkı olduğunu düşünüyorum. Tabi bu katkılar devam edecek ve etmeli. Her şey bizim çocuklarımız için her şey çocuklarımızın iyi bir geleceği için her şey iyi bir vatan iyi bir devlet müreffeh bir yaşam için diyorum bu vesileyle tekrar emeği geçen tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Başta çok kıymetli öğretmenlerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarımızın tüm velilerimizin tüm öğrencilerimizin yeni eğitim yılını kutluyorum. Tebrik ediyorum. Bereketler getirmesini diliyorum.”
Etkinlikler ve açılış töreninin ardından Başkan Remzi Aydın okul binasını gezerek okula yeni başlayan öğrencilerle sohbet etti.

 

Tarih: 18 Eylül 2018 Salı    Hit: 5530

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol