16 Temmuz 2019 Salı   

ECZACILIĞIN ÇINARI SON YOLCULUĞA UĞURLANDI

ECZACILIĞIN ÇINARI SON YOLCULUĞA UĞURLANDI
 

Milli Görüş hareketinin önemli isimlerinden ve Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner'in ağabeyi olan Eczacı Mustafa Aydıner, Hakk'ın rahmetine kavuştu.

İlaç, Eczacılık, Sağlık Bilim ve Teknolojileri Vakfı’nın (İVEK) manevi mimarlarından ve kurucu mütevelli heyeti üyesi Eczacı Mustafa Aydıner, bugün Fatih Camii'nde kılınan ikindi namazı sonrası Eyüp Sultan Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlandı.

Merhum Mustafa Aydıner’in cenaze namazına TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, TBMM Eski Başkanı İsmail Kahraman, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı ve AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem, Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti Fatih Belediye Başkan Adayı M. Ergün Turan, AK Parti Ümraniye Belediye Başkan Adayı İsmet Yıldırım, AK Parti Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Haydar Ali Yıldız, AK Parti Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı Ömer Arısoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Başkanı Hüseyin Terzi, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı ve yönetim kurulu üyeleri, Bayrampaşa’daki siyasi partilerin temsilcileri, Bayrampaşa Belediye Başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda seveni katıldı.

HASAN OCAKLI’NIN CENAZE NAMAZI DA KILINDI

Merhum Mustafa Aydıner’in cenazesinin yanı sıra aynı camide Mahalli İdareler Derneği İstanbul Şube Başkanı ve Konya Beyşehir Doğanbey Eski Belediye Başkanı Hasan Ocaklı’nın cenaze namazı da kılındı. Merhumun cenazesi, yarın Konya-Beyşehir-Doğanbey Mahallesi'nde defnedilecek. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de yaklaşık 2 hafta önce hastalıkla mücadele eden merhum Hasan Ocaklı’yı Fatih’teki evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulunmuştu. 15 Temmuz 2016 FETÖ Darbe girişimi gecesinde  İstanbul Valiliğini savunanlar arasında bulunan Ocaklı  samimi yardımsever ve dürüst kişiliği ile herkesin saygı ve sevgi duyduğu bir isimdi.

AYDINER: AİLEMİZİN DİREĞİYDİ 

Ağabeyini kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, "Çok uzun yıllardan beri kadim davanın içerisinde mukaddes davanın mukaddes hamalı olma mücadelesinde bugün de Cenab-ı Hakk'ın huzuruna gitti. Allah gani gani rahmet eylesin. Çınar ağacıydı. Ailemizin büyüğüydü, ailemizin direğiydi. İnşallah onun yerine de bundan sonra bizler aynı şekilde çınar ağacı olmaya devam edeceğiz" dedi. 15 Temmuz'un kahraman isimlerinden Hasan Ocaklı'nın torunu Ömer Yılmaz, "Çok kıymetli bir değerimizi kaybettik. Hepimizin başı sağ olsun diyorum. 15 Temmuz gecesi de çok aktif bir rolü vardı. Özellikle de valilikte. Büyük emekleri vardı. Devlet büyüklerimizden de Allah razı olsun. Son dakikaya kadar ilgilendiler. Hepsine teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

KAHRAMAN: DAVA EHLİ BİR İNSAN 

TBMM Eski Başkanı İsmail Kahraman ise vefat eden Mustafa Aydıner hakkında konuşarak, "Çok değerli bir insan. Dava ehli bir insan. Benim çok eski kadim dostum. Hatta şöyle söyleyeyim, 1940'ta babalarımız hudutta birlikte askerlik yapmışlardı. Oradan kalma bir baba arkadaşlığımız da var. Siyaset arkadaşlığımız var. Çok hizmet ehli, azığı bol olarak yolcu oldu ebediyete. Her ömrün bir sonu var. Allah geride kalanlara sabır versin" dedi.

KAYA: DAVAYA ÇOK BÜYÜK EMEĞİ OLMUŞ BÜYÜĞÜMÜZDÜ 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya da Aydıner'in dava insanı olduğunu belirterek, "Mekanları cennet olsun. Gerçekten davaya çok büyük emeği olmuş bir büyüğümüzdü. Hem aile dostumuz, babamın yakın dostuydu. Çok iyi bir insandı" ifadelerini kullandı.
TMBB Başkanı Binali Yıldırım, her iki aileye de başsağlığı dilerken, Aydıner'in cenazesine omuz veren isimlerden biri oldu. İkindi namazını müteakip kılınan cenaze namazlarının ardından cenazeler defnedilmek üzere omuzlarda taşınarak cenaze arabasına bindirildi. Öte yandan, Binali Yıldırım cenazelerin ardından çevredeki vatandaşlarla sohbet etti.

ERDOĞAN ZİYARET ETMİŞTİ

Eczacılıkta koca bir ömrünü feda eden ve bugün ebediyete uğurlanan Eczacı Mustafa Aydıner yakın bir zamanda, tedavi gördüğü hastanede kadim aile dostlukları bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da ziyaret etmişti. Herkesin sevgisini kazanan, hayır hasenat dolu bir ömrü geride bırakan merhum Mustafa Aydıner’e  Paşavizyon Gazetesi olarak Allah’tan rahmet, ailesine, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Adıner’e ve tüm sevenlerine baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz.

MUSTAFA AYDINER KİMDİR? 

Fitoterapist Eczacı olan Mustafa Aydıner, 1936 yılında Rize'de doğdu. Gelenbevi Ortaokulu ve Vefa Lisesi'nin ardından 1964 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara'da yedek subaylığını tamamladıktan sonra 1966 yılında Kasımpaşa'daki Karadeniz Eczanesi'nde (Maymunlu Eczane) eczacılık hayatına başladı. Eczacılık fakültesinde bitkilerle ilgili edindiği bilgileri eczanesinde kullanmaya ve kendi topladığı şifalı bitkilerle insanlara hizmet vermeye başladı. 1971-1979 yılları arasında Türk Eczacılar Birliği İstanbul Eczacı Odası'nda Genel Sekreterlik görevinde bulundu. Fatih'te Yediemirler Eczanesi'nin sahibi olan Aydıner, fitoterapist eczacı olarak sağlık hizmeti verdi. Fitoterapi alanında makale, konferans, radyo ve televizyon programları ile bilgi ve deneyimlerini aktardı. 2007 yılında bitkilerle tedavi konusundaki eğitim çalışmalarına Malezyada Hemeopaty Fakültesinde devam etmiş, aynı üniversiteden Phytoterapi ve bitkisel ilaçlar üzerine fahri Doktora ünvanı verilmiştir. 

İlaç, Eczacılık, sağlıık Bilim ve Teknolojileri Vakfı'nın (İVEK) manevi mimarlarından ve vakfın kurucu mütevelli heyeti üyesi Eczacı Mustafa Aydıner, tüm bu bilgi ve tecrübelerini Şifalı Bitkiler Ansiklopedisi adındaki kitabında toplamıştır.

Mustafa Aydıner, Milli Selamet Partisi (MSP) İstanbul kurucu teşkilat başkanı, Refah Partisi (RP) İstanbul İl Başkanı ve son olarak da Saadet Partisi İstanbul İl Disiplin Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 

 

Tarih: 30 Ocak 2019 Çarşamba    Hit: 6920

Fotoğraflar
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol