14 Nisan 2021 Çarşamba   

DR. DOĞAN BAŞAR

DR. DOĞAN BAŞAR
 

Yerli ve Milli değerlere önem veren insan kaynakları politikaları konusunda önemli çalışmalara imza atan Dr. Doğan Başar, yeniden Merkez Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’ne atandı.

Dr. Doğan Başar kimdir?

27.09.1983 yılında Trabzon'da dünyaya gelen Dr. Doğan Başar, Milli Eğitim Müfettişi olan babasının görevi nedeniyle ülkemizin farklı şehirlerinde yaşamıştır.
İlkokul eğitimini Ordu'nun Korgan ilçesinde tamamlayan Dr. Başar, ortaokul ve lise eğitimine Trabzon'da, Mehmet Akif Ersoy İlkeöğretim Okulu ve Trabzon Fatih Süper Lisesi'nde devam etmiştir.
Üniversite eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümünde 2005 yılında bitirdikten sonra, Gebze Teknik Üniversitesi'nde aynı yıl yüksek lisans eğitimine Stratejik Yönetim Bilim dalında başlamıştır.
Derslerindeki üstün başarıları nedeniyle Türkiye'nin köklü Milli Vakıflarından burs kazanmış ve Londra’da dil ve insan kaynakları üzerine eğitim almıştır.
2008 yılında avrupa birliği bursu ile Çek Cumhuriyetide bulunan Tomas Bata Üniversitesinde yine insan kaynakları yönetimi üzerine eğitimler almıştır.
2009 yılından itibaren bankacılık sektöründe insan kaynakları departmanlarında profesyonel kariyerine başlayan Dr. Doğan Başar, aralarında Türkiye Finans Katılım Bankası, Türkiye İhracat Kredi Bankası (Türk Eximbank), Borsa İstanbul gibi finans sektörünün önde gelen kamu ve özel sektör şirketlerinde İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak görev yapmıştır.
Akademik hayatını da bir taraftan devam ettiren Dr. Başar 2016 yılında doktora eğitimi Gebze Teknik Üniversitesi'nde tamamlamış ve 2017-2018 yılları arasında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde Dr. Öğretim Üyesi olarak Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu'nda görev yapmıştır.
Aynı okulda Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanlığı ve Yüksekokul Müdürü olarak ilgili tarihler arasında görev yapmıştır.
2018-2020 yılları arasında Borsa İstanbulda görev yapan Dr. Doğan Başar, 2020 Ocak ayında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdürü olarak göreve başlamış ve halen bu görevini yürütmektedir.
Yazmış olduğu bir çok akademik makale ve bir adet de kitap bölümü bulunan Dr. Doğan Başar; yapay zeka süreçlerinin insan kaynakları uygulamaları üzerine olan etkisi, stratejik insan kaynakları yönetimi, kurumsal performans, liderlik ve iş tatmini üzerine odaklanan çalışmalarla akademik alanda ve bankacılık sektöründe söz sahibi olmaktadır.
Yerli ve Milli değerlere önem veren insan kaynakları politikaları konusunda önemli çalışmalara imza atan Dr. Doğan Başar evli ve iki çocuk sahibidir. İyi derece ingilizce bilen Dr. Doğan Başar, aynı zaman Trabzonspor kongre üyesidir.

Tarih: 25 Mart 2021 Perşembe    Hit: 2000

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol