19 Eylül 2019 Perşembe   

DOLAR DOLAR GELERİZ

 

ÜLKELERİN kaderleri coğrafyalarında gizilidir, yaşadıkları da yaşayacakları da var oldukları toprakların kendilerine bir hediyesidir. ABD Dolarının ülkemiz üzerinde baskı unsuru olarak kullanılması gösteriyor ki ne bu coğrafyadan neden bu coğrafyada yaşayan bu milletten bi haber olan uluslar var. 
Aklıma İslamiyet öncesi yıllarda Arap yarımadasında yokluk içinde kalan bedevilerin çözüm olarak kendilerini büyük şehirlerde sezonluk köle olarak satmaları geldi bugün. Düşündükçe ürpermemek elde değil ya da Roma döneminde para için ölümüne dövüştürülen gladyatörleri düşünüyor insan. Öyle ya da böyle ekonomik olarak bir şekilde insanlara diz çöktürüp istediğini yaptırmak sermaye sahibi insanların kullandığı bir yöntem olarak binlerce yıldır varlığını koruyor. 
Bizim coğrafyamızda da elbette hikayeler var. Bir karış vatan toprağını vermemek için BÜTüN askerleri şehit olan 59 uncu alay gibi destanlar ya da bizi güçle ıslah edebileceğini sananların denize atlayarak kaçtığı hikayeler. 
Doları yükselttikçe insanımızın korkacağı ya da sineceğini sananların anlamadığı şey bu coğrafyanın pek çok kez tanık olduğu mertliğe ve cesarete onların tanık olamamaları. Belki de bu yüzdendir batı sirklerinde kırbaçla gösteri yaptırılan ormanlar kralı aslan onları mutlu ediyordur. Ama biraz düşünseler Türkün kendisine simge ettiği Bozkurtun hiç bir sirkte hiç bir kırbaç darbesiyle insanlara soytarılık yapmadığını anlarlardı. 
Hayatta hiç bir şey tesadüf değildir. Özgürlük ve teslim olmama bu ülkenin insanının ruhunda binlerce yıldır genetiğine kazınmış bir güçtür. Siz doladurdukça biz dolarız ve doldukça daha da güçlü daha da inançla karşınızda dimdik dururuz.

Tarih: 28 Ağustos 2018 Salı    Hit: 1942
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol