01 Mart 2021 Pazartesi   

DEMİRSPOR’DAN BÜYÜK BAŞARI

DEMİRSPOR’DAN BÜYÜK BAŞARI
 

Bayrampaşa Demirspor sporcuları, atletizm ve yüzmede aldığı başarılarla ilçenin büyük gururu oldular. Demirspor, yüzmede Türkiye, atletizmde İstanbul şampiyonu çıkarmanın mutluluğunu yaşadı.
Bayrampaşa Demirspor sporcuları atletizm ve yüzme branşında aldığı başarılarla kırmızı-yeşilli camiayı sevindirdi.
1971 yılında Altıntepsi’de futbol kulübü olarak kurulan Bayrampaşa Demirspor, kısıtlı imkanlarına rağmen son dönemlerde açtığı yüzme ve atletizm branşlarıyla da ilçedeki onlarca çocuğun yüzme ve atletizme başlamasına vesile oluyor.
Bayrampaşa Demirspor son olarak geçen hafta Yüzme ve Atletizm müsabakalarında büyük başarılara imza attı.

YÜZMEDE TÜRKİYE ŞAMPİYONU
Stas Çayçenko ve Bilal Demir’in antrenörlüğünü yaptığı Bayrampaşa Demirspor’dan Onur Şeker, 15 yaş altı 400 metre karışıkta Türkiye şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı. Genç sporcu elemelerde ve final yarışında rakiplerine geçit vermeyerek kürsünün en üst basamağına çıktı. Demirspor Akademi Yüzme takımı bünyesindeki diğer sporculardan 50 metre kurbağalamada kızlarda Tanem Özbay, erkeklerde ise Arda ise İstanbul Avrupa yakası birincisi oldu. 

ATLETİZMDE KÜRSÜ KAPATTILAR
Cem Emre Fer ve Zemçi Sağdıç’ın antrenörlüğünü yaptığı Bayrampaşa Demirspor Atletizm Takımı, U18 İstanbul Atletizm Şampiyonası’nda, 400 metre kızlar bayrak yarışında ilk 3 sırayı kaparak büyük bir başarıya imza attı.
U20 Kadınlar kategorisinde Beyza Şahin, 200 metrede İstanbul üçüncüsü, 60 metrede ise İstanbul 4.’sü oldu. Bahar Doğan, 800 metrede İstanbul ikincisi, 400 metrede ise İstanbul üçüncüsü oldu. Fatma Nur Özkan Gülle Atmada İstanbul birinciliğini elde etti, Irmak Ayşe Gündoğdu ise İstanbul 4.’sü oldu. 800 metrede ise Sude Mahmuzlu İstanbul üçüncüsü oldu.
U18 Kadınlar kategorisinde ise Elif Alkan, Sırıkla atlamada İstanbul birincisi, Elif Aydın 3 Adım atlamada İstanbul ikincisi oldu. Sahra Çeper 200 metrede İstanbul üçüncüsü, Zeynep Eşin 400 metrede İstanbul 4.’sü oldu. U18 Erkeklerde ise Yunus Emre Atalay Gülle Atmada İstanbul 4.’sü oldu.

OYGU: TÜRKİYE GENELİNDE MARKA OLMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Bayrampaşa Demirspor Asbaşkanı Oğuzhan Oygu, 40 sporcu ile katıldıkları Türkiye elemelerinde çok önemli başarılar kazandıklarını belirterek, “Her dalda olduğu gibi Yüzme ve Atletizm alanında da sadece Bayrampaşa’da değil Türkiye genelinde marka olmak için çalışmaya devam ediyoruz. Genç sporcularımızı başarılarından dolayı kutluyorum. Onlar başardıkça bizler geleceğe daha umutla bakabiliyoruz. Bayrampaşa’da nüfus çoğunluğunun genç olduğu toplumumuzda kim bu gençlik için bir şeyler yaparsa Allah razı olsun. Bizlere her zaman destek veren, sporcularımızı moral motivasyon açısından da katkı sunan Bayrampaşa Belediye Başkanımız Atilla Aydıner’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Tarih: 10 Şubat 2021 Çarşamba    Hit: 4024

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol